Jan Švácha z duchcovské DSSS vydělává na Romech a zároveň podporuje protiromské postoje

Mezi členy protiromské a silně extrémistické Dělnické strany sociální spravedlnosti jsou pěkní pokrytci. Zdárným příkladem  pokrytectví by mohl být kandidát do Poslanecké sněmovny a pokladník duchcovské DSSS Jan Švácha. Ten bez problémů souhlasí s domobranou nedělníků, zatímco bez jakýchkoli výčitek svědomí přijímá ve své rodině peníze od romských štamgastů Hospody U Kozáka.  Ta je registrována na jeho manželku Janu Šváchovou a podle očitých svědků, jsou většinovými hosty tohoto restauračního zařízení, situovaného na extrémisty kritizovaném jihu města, právě samotní Romové.

Není to náhodu tak trochu schizofrenní situace?  Vydělávat na tom, co veřejně kritizuje? Žlutavé vestičky “Bezpečných ulic” vyhánějí v rozporu se zákonem Romy z restaurací a barů, zatímco Jan Švácha část rodinných příjmů získává z kapes ztigmatizovaných romských spoluobčanů. Ti, kdyby nenavštěvovali výše jmenovaný restaurant, možná by příjmy Šváchů klesly o dost významnou částku.  Je to komické…..zatímco Vandasovci básní elegie na sociální dávky Romů utrácené v barech a hospodách, minimálně jeden z partajníků tyto peníze inkasuje za prodaný alkohol…….

Jan Švácha

Co na to říkají Šváchovi spolustraníci? Možná budou stejnými pokrytci a bez problémů vydělávají na tom, co kritizují. Pan Švácha “poctil” server Hrebenar.eu svým osobitě pojatým komentářem, ve kterém se pěkně po stranicku vrhl do tykání.

Jan Švácha

Asi tak nějak vypadá smýšlení extrémistického kandidáta na poslaneckou sesli. Na ty, s nimiž nesouhlasí sprostě hulákají, nebo jim naopak neslušně tykají. Kam se poděl extrémisty pohádkově vytvářený slušný občan? Pravděpodobně v DSSS nikdy nebyl. Jak by také mohl…..slušný občan není rasista a slušný občan nepořádá protiromské pochody. Jan Švácha ani omylem nepokládá podnikání své manželky v Romy obývané jižní části města za schizofrenní. Vydělávat na Romech a zároveň volat po protiromských opatřeních není podle Jana Šváchy nic rozporuplného.

A proto pan kandidát do Poslanecké sněmovny na tento dotaz: “mimochodem, není nějak v rozporu váš byznys s ideou strany? Pokud vím, máte na jihu města hospodu a kdyby k vám Romové nechodili, neměl byste takové tržby. Nevadí, vám, že klidně inkasujete od nepřizpůsobivých občanů, jak vaše partaj Romy označuje. Mně to připadá trochu schizofrenní, dělat hlídky a přitom vydělávat na Romech. Co si o tom pane Švácho myslíte?” odpověděl takto:

jan_svacha

Jan Švácha by nejraději kontroloval každého Roma před vchodem…..možná proto také podporuje ony nedělnické hlídky rasistů korzujících Duchcovem. Je natolik zaslepený ideologií rasismu, že si ani neuvědomuje, co kromě příjmu skláře tvoří rodinný rozpočet Šváchů. Inu, je to prastarý postoj všech rasistů vydělávat na svých ideových nepřátelích a posléze dělat ze svých chlebodárců “štvanou zvěř” nepřizpůsobivců. Onen nepřizpůsobivý tvor, proti němuž pravidelně brojí partička Pindi Svobody, určitě v hospůdce nepřizpůsobivci nebudou. V ten okamžik představují Romové dobře a slušně platící zákazníci, kdežto za chvilku při protiromských pochodech je ten samý zákazník nepřizpůsobivým šmejdem. Tento postoj určitě nebude v rozporu s Vandasovou ideologií nenávisti.

Mimochodem, za současný stav jihu města může město a místní politici, takže pokud chtějí ultranacionalisté Pindi Svobody pořádat nějaké domobrany, měli by napřed začít u politického vedení města a nikoli u svých spoluobčanů, kteří za nic nemohou.