Klausova rétorika vyhovuje extrémistům a neonacistům

Václav Klaus vidí ve všem špatném Evropskou unii. Ta se stává v očích “konzervativního” politikem novodobým satanem, proti kterému je třeba konat novodobé křížové výpravy. Z exprezidenta se tak zcela otevřeně stává česká verze Farageho ze vzdálených ostrovů královny Alžběty. Ke komu směřuje rétorika bývalé hlavy státu? Milovníci evropanství to zajisté nebudou. Stačí si vzpomenout na fotografie Klause s esy české neonacistické a extrémistické scény jako jsou Kopal, Adam B. Bartoš, Bátora, Červenka a další. Otec občanských demokratů tak narozdíl od svého předchůdce do prezidentských komnat přivedl extrémisty, neonacisty a další nepřátele lidských práv a Evropské unie.

Přesně pro ně je určena Klausova rétorika. Pytel, Mach, Kopal, Bartoš, Bátora a další jsou jistě blahem bez sebe z  veřejného kopání do evropské sedmadvacítky. Ona jediná je totiž jedinou možnou zárukou k ochraně práv minorit, kterou několikrát profesor ekonomie ve státních službách nazval za devianty. Václav Klaus také před časem veřejně podpořil volební hnutí Hlavu vzhůru, ve kterém jako zázrakem působí mnoho extrémistů a neonacistů. Jmenovat bychom mohli například Jana Kopala, který proslul především svými xenofobními hláškami namířenými proti romským spoluobčanům. Pan prezident nikdy neměl problém podporovat xenofoby, rasisty a různé extrémisty.

Však také před necelým rokem a půl poslal svého emisara na setkání klerofašistických, neonacistických a extrémistických stran, hnutí a spolků. Ti se domlouvali především na vytvoření nové ultranacionální sjednocující partají, v níž by právě Václav Klaus hrál hlavní roli velitele nově postaveného Titaniku nenávisti. Tenkrát to byla právě Bobošíková, která se nebála spolupracovat s klerofašisty z Práva a Spravedlnosti, Akcí D. O. S. T. a dalšími spolky, které se v osudný okamžik sešli k promluvám o společné budoucnosti sjednoceného extrémizování v české společnosti.

klaus

Václav Klaus v devadesátých letech požadoval přistoupení republiky k Unii, zatímco dnes podle receptu ultranacionalistů říká totálně něco jiného. Politický projet Machova spolku Svobodných občanů nevychází, a proto přichází na pořad dne přichází ostrá kritika Evropské unie. Tradiční svět konzervativce z pohledu Václava Klause, je světem ultranacionalistů, extrémistů a rasistů. Je to místo, kde homosexuálové, Romové a další menšiny nemají žádný prostor. Tradiční ráj extrémisty je stát uzavřený pod neprodyšnou bání, kam nemá povolený vstup žádný slabý a cizí jedinec. Politika stylu modli se, pracuj a umři je archaickým projektem, za který Václav Klaus tak usilovně bojuje.