Svátek státnosti byl ve znamení nácků, prezidentského jájovství a stranických hádek

Povolební 95. výročí vzniku stařičké republiky se nese v nezvyklém tónu událostí. V Plzni, Ostravě a Českých Budějovicích korzují extrémisté s neonacisty, zatímco se Miloš Zeman, coby prezident středoevropského státečku, snaží dokázat národu nekonečnost ega exdůchodce z Vysočiny. Památný den nepatří vzpomínkám na předky minulosti, ale z vůle Pražského hradu je zaměřený na “démonickou” nadvládu Hradu, v nímž jako drahokam ludvíkovského státnictví září všeobecné rčení “stát jsem já”. Miloš Zeman jako zdatný demagog s ultranacionálními sklony zkouší své vládnutí posílit skrze haškovce z ČSSD. Ti udělají téměř cokoli, aby si co nejvíce naklonili vůli pána republiky. Nacházíme se ještě v demokracii, nebo je tento den první světluškou prezidentské všemoci?

Den oslav národní hrdosti se de facto přeměnil v relikvie totálních selhání, kdy ” podobně jako za Heydrichiády”  Čech “udával” Čecha za jeho politický názor. Příznivci facebookového matadora Zdeňka Škromacha se tak na kratičký okamžik přiblížili k činům kolaborantů a udávali své ideové nepřátele prohaškovcům, a tak se facebooková zeď náruživého fotografa sociálních sítí podobala “válečnému seznamu budoucích obětí”. Je to svým způsobem komické. Nekoneční snílci oranžovomodrého týmu “bojovníků za lepší stát” se jako Jekyll a Hyde přeměnili v líté saně dožadující se okamžité abdikace místopředsedy levičáků.

Jako kdyby Pytlácké schovanky z Budějovic doplňované předluženým Matějným z Práglu naznačovaly stav lidských práv v zaniklém soustátí Čechoslováků, kdy se šlapání po menšinách společně s rasismem stalo přirozeným koloritem celospolečenského prostředí. Začal s tím Tomáš Garique Masaryk zákonem z roku 1927, pokračovala v tom Beranova vláda Druhé republiky, aby v podobném tónu nespravedlnosti pokračovali soudruzi podporovaní z nedalekého Kremlu. Příživníci demokracie asociálních nepřizpůsobivců v podzimním odpoledni roku 2013 prchali v Ostravě jako malá děcka před davem Romů. Najednou se situace obrátila a neonacisté konečně dostali na vyučenou. V Budějovicích demonstrovalo přes 30 ultranacionalistů…….Alespoň v něčem základním jsme jako národ neselhali. Dokázali jsme připomínačům rasismu a nenávisti, že jejich čas dávno vypršel. 28. říjen 2013 se kromě ultranacionálního ponížení státnosti stal také dnem nadějí, kdy se v obdobích těžkosti semkneme proti zlu kryptopomýlenců.

Pachuť diktátorství odhalující opravdové masarykovského nadšení prezident republiky odsouvala jakoukoli státotvornou pietu do totálního pozadí. Najednou demokraticky zvolené hlavě státu vadila skupinka 50 až 100  nespokojenců projevujících před okny Hradu svůj nesouhlas s prezidentskými zásahy v Sociální demokracii. Je to vůbec poprvé, kdy si nejvyšší ústavní činitel vytvořil svátek všech Čechů k propagaci totalitního jájovství, kdy neživý stát neznamená vůbec nic, protože veškeré dění trůní v rukou hradních kanceláří. Proto věnec k soše Masaryka vložil Haškův stranický a Zemanův napůl divadelně mocenský rival Bohuslav Sobotka. Díky tomu také “korunovační” ceremoniál  Miloše Zemana do role pezident dolníh deseti milionů doplněný náboženským vzýváním svatováclavského kultu připomínal směšnou šarádu specializovaného ultranaionalismu Semína z D. O. S. T. u.

Rektor univerzity odmítl Zemanovo předvolební tažení, a proto nakonec nebyl pozván na večerní udělování státních vyznamenání. Miloš Zeman si z ceremoniálu předávání státních vyznamenání udělal svůj vlastní projekt, a proto také ocenil většinu osobností nějakým způsobem blízkých k prezidentskému srdíčku nemoderního absolutisty. Stejně tak nesměli mezi hosty chybět ultranacionalisté, extrémisté, představitelé Haškova tábora socanů doplněných o přední představitele neúspěšných Zemanovců. Mezi oceněnými státním vyznamenáním byli také přátelé prezidenta republiky a ti, kdo Zemanovi pomohli v prezidentské kampani jako jsou například Bohdalová, Čuba, Grégr a další.

Zítra dopoledne poprvé zasedá poslanecký klub ČSSD. Bude na ně virtuálně nebo přímo osobně přítomný “neoficiální předseda socanů” Miloš Zeman? Během včerejšího večera a v průběhu dneška haškovcům mnoho odpůrců zaslalo emaily s odmítavými reakcemi na odvolání Sobotky z předsednictva partaje. Zeman řídící Haška a  Škromacha s Tejcem je najednou nemyslitelnou variantou levicových představ příznivců orandžády. Bude Tec zvolený šéfem poslaneckého klubu socanů? A kdyby nebyl, změní to něco na politice Lidového domu řízeného z výšin Pražského hradu? Možná si média opět vzpomenou na studia Haška na slovenském Slákovičovu. Tato škola je společně s jejími pobočkami považována za továrnu na tituly. Je obecně známé, že se zde tituly také kupují. V Německu bylo několik aktérů odsouzeno za korupci. Konzultanti této slovenské vysoké školy vyhledávají bohaté klienty z východní Evropy nebo z jižní Ameriky.

Škola má kontakty například třeba v polské Poznani, kde je možné získat doktorský titul a to do jednoho roku. Slovenská vysoká škola je ochotna zprostředkovat titul třeba z Kostariky, kde můžete získat anglosaský titul Ph.D. a to za 15 000 Eur. Čestný titul Dr. hc. vám ze Sládkovičova zajistí díky mexickým kontaktům a to za 20 000 eur. Takové Slovensko, respektive Bratislava vás přijde na méně jak 20 000 eur. Nastoupíte, předložíte závěrečnou práci, kterou vám vyhotoví a za šest týdnů už ji můžete obhajovat, poté podstoupíte ústní zkoušky a máte dostudováno. Nikdo netvrdí, že takový způsobem studoval Hašek, ale diplom přišel stranickému vzbouřenci poštou. Tato škola mimo jiné inzeruje možnost právnického vzdělání, přičemž do druhého stupně nabízeli přijetí z příbuzných bakalářských oborů, což je pro tak komplexní obor jako právo nepřijatelné. Haškův doktorský titul a studium vzbuzuje minimálně podezření z nestandardního udělení. Více o studiu Haška se dozvíte zde v článku: “Když politici z pravice i levice podivně studují

Tak či onak……….28. říjen 2013 byl o čemkoli jiném než o hrdosti nad státností  samostatností jednoho středoevropského národa.