Americký rasista Zimmerman opět vyhrožoval se zbraní v ruce

Nedávný proces s Georgem Zimmermanem vyvolal po celých Spojených státech diskuse o rasismu. Mnoho lidí nechápalo, jak mohl soud osvobodit zcela jasný čin rasově motivovaného násilí vůči mladém černošském chlapci, který doplatil na “občanské hlídkování” rasově předpojatého spoluobčana. Nyní se stejný viník vrací na přední stránky deníků s dalším stejně málo pochopitelným počinem. Mířil brokovnicí na svou přítelkyni Samantu Scheibe. Možná se ve snách vrátil do okamžiků občanského strážení a pokládal svou milou za hrozného vetřelce.

Osvobození z trestného činu vraždy Zimmermanovi nejspíš nestačilo, a tak si do svého pověstného šálku problémů přibalil další policejní prošetřování. Zavraždění černošského chlapce využili liberálové ke kritice hlídkařského blouznění na Floridě, kdežto ti ostatní naopak ukazovali na nutnost osobní obrany se zbraní v ruce. Jak se obhájci Zimmermana zachovají nyní? Jak se zdá, pan Zimerman má v oblibě střelné zbraně a jakýkoli konflikt holá řešit pomocí svých nebezpečných hraček. Severozápadní Orlando, v něž George Zimmera bydlí, tak zažilo další neplánované vzrušení, v něž hlavní roli nehrál nikdo jiný, než celosvětově známý střelec z Floridy.

Tentokrát naštěstí nikdo nebyl zraněný, ale kdyby včas nepřijela policie, mohlo všechno skončit nešťastným závěrem. Zimmerman byl natolik odvážný, že se v domě zabarikádoval, nábytek přemístil ke vchodu a obával se, že bude znovu po právu policí zadržen, k čemuž také na závěr došlo. Samantha Schiebe se naštěstí dostala mimo prostory domu, předala klíče od domu policii a ta si pouze došla pro Zimermana skrze zabarikádovaný vchod. Osvobozený střelec pochopil, že se musí vzdát, a tak nakonec nekladl odpor a nechal se zadržet.

Zimmerman v severozápadním Orlandu ve městečku Apopka bydlel pouhý měsíc a za celou dobu nevyšel podle jeho sousedů ven mimo dům. Důvodem k eskalaci násilí byla nejspíš Zimmermanova manželka Shellie, která v září podala k soudu žádost o rozvod. Na tomto střelcově selhání je vidět nátura mnoha rasisty a ultranacionalisty uznávaného člověka.

George Zimmerman je vůbec problematickou osobností. V minulosti si na Zimmermana stěžovali jeho sousedé kvůli Zimmermanovu agresivnímu počínání co by člena dobrovolných městských “hlídačů”. Dokonce veřejné záznamy ukazují, že byl Zimmerman v roce 2005 zatčen v Orange county za odpor při zatýkání. Nyní přichází na světlo světa další podivné provinění světoznámého střelce. Pokaždé v hlavní roli byla střelná zbraň.

Je otázkou času, kdy selhání George Zimmermana dosáhne vrcholu a opět někdo přijde o život.