Daniel Landa v Českém Krumlově zprznil památku Karla Kryla

Daniel Landa pokračuje v prznění songů Karla Kryla. Možná na ranařovu tvorbu naváží orlíkovští pohrobci z Ortelu. Nad jásotem amatérských hráčů s neviditelnými joji zapláče kdejaké srdce bílého muže. Hagal runa používaná Waffen SS “okrášlila” starobylé uličky Českého Krumlova. Hradní páni z Růže by se zajisté divili jaké kejkle novodobý šašek na jejich rinku provádí. Jako upír z Feratu křižoval Dan uzoučkými zatáčkami, aby v kokpitu trapnosti zasadil poslední ránu památce předního tvůrce protestsongů.

Kejklování plné mindráků skvěle ztvárněné v turné Vozové hradby získávalo další, neméně trapné pokračování. Malý čecháček v kanadách s holou lebzou navrchu touží být větším, největším nad všemi národy, a proto přichází Daniel Landa, aby poničil poslední svatý grál fanoušků Karla Kryla. Ten by se jako skalní odpůrce extrémistů určitě divil jakými individui jsou jeho verše používané. Posezení u ohně je nahrazováno bílými sny nečistých Čechů, tak trochu účelově hrajících si na runové pohrobky Markomanství. Když už jednou existuje paralela mezi esesáky a starogermánstvím, tak proč šikovně nezakrýt skutečné úmysly tolikrát svlečené donaha během orlíkovského koncertování, kdy samou radostí 800 hololebců hajlovalo do rytmu Bílé ligy.

Landa
Zdroj: Youtube

Dan coby kejklíř a blázen Žito 44 nebere ohled na nářky skalních fanoušků neonacisty przněného umělce a bez okolků “znásilňuje” odkaz písničkáře metasymbolikou podivných rozměrů. Závodní kombinéza doprovázená středověkou děvou Olgou Lounovou naznačovala hloubku kýčovitosti, které se zakladatel skinheads v onen okamžik dopustil. Dostane růži od dívky, aby ji posléze na konci rudočerného rallye položil na hrob Karla Kryla. Veleslavný, maličký bojovník Vozové hradby s kalichem na prsou opásaný dávkou ultranacionalismu byl vyměněn za hvězdičkáře potácejícího se mezi kameny byznysu, kýčovitosti a extrémismu. Byl to takový mix v jednom, kdy obyčejný pozorovatel ztrácí jakýkoli pojem o autorově soudnosti.

Landa vchází za pomoci leteckých záběrů Krumlova do symboliky minulosti. V záběru se mihne závodníkova ruka se strojopisným Žitem44 doprovázená Hagal runou na zpětné zrcátku sporťáku. Tentokrát si dal kejklíř pozor, aby číslovka nevypadala jako dvě eska esesáků. Po cestě potkává dva pocestné s rudými kalichy mávajícími do dáli snad budoucímu králi klaunů, jehož roli frontman putykářů z devadesátých let tak dokonale ztvárňuje. Za křiku silných motorů si tvůrce Krysaře dokazuje svou mužnost tolikrát borcenou špatným vztahem k otci. Ta s každým akordem roste, aby následně byla sličnou děvečkou zchlazena do patřičných mezí.

Landa
Zdroj:Youtube

Raubíř z Proč oklamal stráže a nemaje páže projel památkově chráněnou zónou, aby po testosteronem překořeněných zážitcích z cest ukázal svým stejně smýšlejícím fanouškům, že je zpátky a že je stále připraven kejklovat ke službám minulosti, které chce tento klaun jako blázen sloužit do roztrhání těla.

[embedplusvideo height=”380″ width=”460″ editlink=”http://bit.ly/1bX0wlh” standard=”http://www.youtube.com/v/Kb7U8Iq6HI0?fs=1″ vars=”ytid=Kb7U8Iq6HI0&width=460&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep6039″ /]