Do Rady OSN pro lidská práva nepatří Čína, Rusko ani Saudská Arábie

Organizace spojených národů, respektive její Rada pro lidská práva, dělá všechno možné pro to, aby pošlapala svůj hlavní účel. Pomáhat potřebným, prosazovat humanismus a dohlížet nad ukončením porušování základních hodnot lidství na mnoha místech planety se během posledních dnů stalo nedůležitým detailem. Rusko, Čína, Saudská Arábie, Vietnam, Alžír i Kuba převlékly kabát a rázem se proměnily v zuřivé ochránce práv slabších. Ti, kdo kontinuálně tím nejhorším způsobem pošlapávají práva žen, homosexuálů, stoupenců opozice a dalších minorit, jsou mávnutím čarovného proutku správnými hochy od bobří řeky? 

Nové složení Valné hromady Rady OSN pro lidská práva vyvolává pochybnosti. 14 nových členů ženevského spolku, mezi nimiž je i pětice nevhodných(Čína, Rusko, Saúdská Arábie, Vietnam a Alžír), hodlá pomáhat při prosazování základů moderní společnosti? Byla to zejména ta výše jmenovaná pětice pochybných, co před časem odmítla jakékoli nestranné prošetřování porušování lidských práv. Čína, Rusko i Alžír mají na kontě 10 nenaplněných žádostí OSN. Tyto státy raději ignorovaly všechny okolo jen pro to, aby mohly bez výčitek týrat a zabíjet ve jménu nelidských hodnot diktátorů….Zatímco Rusko jako nějaká středověká země ničí osudy a životy nepřátel Putina, zatímco stejné Rusko kriminalizuje jako na běžícím pásu odlišnou sexuální orientaci, na mezinárodním poli ve jménu mediální fikce ztvární roli ochránců slabých?  To je poněkud tragikomická představa.

Tyran bude dohlížet na jiné tyrany? To je stejné, jako kdyby “se z pedofila udělal strážce dětského tábora”. Obojí je naprosto nemyslitelné a nemorální, přesto tyranské státy se značnou ekonomickou mocí na příští tři roky zasedají ve společenství ochranářů humanismu, i když ve svých domovech ten samý humanismus ničí jako plevel na anglickém trávníku. Čína s jedním z nejvyšších indexů rozsudků smrti, nyní zkouší novou roli ochránců? V Tibetu je s místními obyvateli zacházeno jako s hadry na holi. Protizákonně jsou podporováni Číňané před původními obyvateli, ztrácejí se lidé jako na běžícím pásu a tohle všechno je pro OSN správné? Nezapracovaly právě v tomto případě čínské dolary?

Čína, Kuba, Rusko i Saudská Arábie systematicky porušují lidská práva…..OSN tak vypadá jako partička karikaturistů, když dovolí právě takovým členům spolurozhodovat po další tři roky o globální politice ochrany lidských práv. Freddy Mercury zpíval v jedné ze svých písní :” Musí tu být více, pro co žít, než je tohle”……..ale co jsme to za svět, když na jedné straně aktivisté dělají všechno možné pro záchranu humanismu, aby mezinárodní organizace svým přijímáním nesprávných veškeré snahy ničila. Z pyromana se udělá hasič a naivně se očekává nějaké zlepšení. Saudská Arábie tvrdě postupuje proti beduínům, nedůstojně a protizákonně přistupuje k migrantům, porušuje práva žen, kriminalizuje členy opozice, aktivisté za lidská práva jsou v zemi Saudů prostředkem k násilí………opravdu je nejbohatší země Blízkého východu tím správným moralistou v Radě OSN pro lidská práva?

Organizace spojených národů přijímáním diktatur do pozice supervizorů podkopává svou vlastní důvěryhodnost. Rada OSN pro lidská práva je spíše znakem morálního úpadku, kdy pětice nelidských rozvracuje radu, demokracii i jakékoli další sny o lepším světě lidských práv.