Malta zahajuje obchodování s “euroobčanstvím”

Zatímco jednotlivé státy světa pošlapávají práva migrantů jak jen mohou, ostrovní Malta se rozhodla využít asociálního chaosu ve svůj prospěch. Okamurovské elegie na podporu bohatých nalézají zalíbení v zemi maltézských rytířů. Vítáni jsou nejbohatší a pro ně je Evropa otevřena.  Lidská práva se po kanadském stylu vytrácejí.

Na jedné straně se řeší otázky udělování azylu pro ohrožené, aby na jiné straně novodobá Evropa natáhla ruce k nejbohatším. Valletta tak zcela bez ostychu otevírá cestu k naplnění snů nejrůznějších šejdířů světa. Máte 650 000 eur, poté budete vítáni……a co ti ostatní? Proti nim se jednotlivé státy prastarého kontinentu spojí, aby zabránily zvyšujícímu se přílivu azylantů. Lidé se přeměňují za přímého přenosu do podobenství bankovních účtů a naditých kasiček,,,,,. Pokud nemáte dostatečné množství chechtáků, nikoho nebudete zajímat, i kdyby jste byli stonásobnou obětí diskriminace, rasismu, či jiných forem ponižování.

Kanada se ve svém zákoně rozhodla pro hry klaunů, zatímco Malta jako první z evropské osmadvacítky legalizovala obchodování s občanstvím. Lidská práva pláčou, mezinárodní dohody uzavírané před mnoha desetiletími přestávají naoko existovat..morálka nás všech je strhávána egoismem kapitálu, zatímco pomoc ohroženým a nemajetným je považována za projev slabosti. Co se to s námi stalo?

Svět se potápí v nekonečné horečce honu za bohatstvím. Najednou není důležité, že ta či ona osoba byla obětí nejrůznějších forem diskriminace……Novodobé barbarství rozděluje člověka podle úrovně solventnosti. Pětičlenná rodinka tyranizovaná náckovskými bojůvkami je nechtěným slepencem problémů, kdežto cizinec s miliony na účtě je kdykoli vítaným spestřením Evropy. Mezinárodní právo je čím dál více ohýbáno. Nejsmutnější je na celé věci to, že se ohýbání mezi prvními dopouštějí dřívější garanti lidskoprávních předpisů.

Změny zákona o maltském občanství byly velmi kritizovány. Tamější vláda však své rozhodnutí odůvodňuje tím, že díky prodeji občanství solventním zájemcům umožní snížit na ostrově nepřímé daně, které v rámci Evropy patří k těm nejvyšším. Politici si tak tímto kontroverzním nápadem slibují obohacení státní kasy o dalších 30 milionů eur. Mohou peníze opravdu nahradit morálku s ochranou lidskosti a lidských práv? Je Malta první státem Unie nahrazujícím pomoc potřebným za řeč peněz?