Martin Komárek, politik s Valtrem za zády

Martin Komárek jako “normální občan”……poslancův předvolební medialonek naznačoval něco jiného. Kandidát do Poslanecké sněmovny navazoval na odkaz svého otce. Zatímco ve svých článcích na Mladé frontě kritizoval Babiše a prohlašoval o něm, že má špinavé ruce….za několik týdnů vyměnil komentátorství za členství v Ano Andreje Babiše. Reportér přeci nemůže vědět všechno, a tak se může splést třeba u jednotlivých hodnocení činů miliardáře, nyní novopečeného předsedy druhé nejsilnější partaje nepartaje v Poslanecké sněmovně. Exkomentátor politiků se hodlá věnovat sociální problematice, a proto navrhuje podobné recepty, s jakými vyrazila do světa často kritizovaná TOPka.

Odchod z Mladé fronty Martin Komárek komentoval slovy, že odchází obléknout si montérky, aby opravil chyby v politice. Pasoval se do role vrchního opraváře, aby v případě nutnosti a stavu nejvyšší nouze probudil ze sna dědictví tolik všeobecně uznávaného tatínka, poradce tyrana z Kuby. Politické názory Komárka juniora místy připomínají praktiky populismu, kdy se politické nadšení mění podle soukromých výhod a osobních zájmů. Ještě před 27 lety veleslavný komentátor politiků chválil prvního komunistického prezidenta, o němž tvrdil, že “Gottwald taky makal“. Komárek coby mladý začátečník zkoušel posouvat svobodu slova, a proto musel sem tam udělat úlitby režimu……..Po skoro třiceti letech Martin Komárek dělá to samé v případě Babiše…..kritizoval ho, aby následně skončil jako lídr v Babišově straně.

ANO

Zatímco pro ostatní čouhá z bot ANO pomyslná sláma populismu, novopečený poslanec se považuje za naději, záchranu národa před starými praktikami politiků. Jednotlivé články Martina Komárka vyvolávají kouzlo nechtěného. Takový malý úsměv na obličeji, kdy si čtenář uvědomuje skutečnou ryzost zásad rádoby pravicového exnovináře, blogera na iDnesu a poslance v jednom. Miliardář Babiš prská jako Pepa z hospody, a proto si po dvou letech od sepsání článku jeho autor zaprská s Pepou u piva třeba ve Výčepu v Panské ulici, kam jako štamgast Martin Komárek rád chodíval.

Novopečený poslanec, syn obdivovaného Valtra, kandidoval jako lídr v Libereckém kraji. Novinářská kariéra Martina Komárka začala příchodem jeho otce  do vlády. Už tehdy nepřímo i přímo navazoval na zvučnost jména Valtra Komárka,  na jehož  oblíbenost mezi politiky a celostátními médii navázal také při své poslanecké kandidatuře. Byl by úspěch Martina Komárka stejným úspěchem, kdyby neustále neodkazoval na svého otce?

SDÍLET