O.K. strana Jiřího Janečka přináší hodnoty extrémismu v novém balení

Pravicový radikalismus roste, a tak se mnoho neúspěšných politiků pokouší o nový zrod radiálních názorů povýšených do nově vzniklých politických subjektů. Prozatím se rasistické ratolesti z ODS tváří jako pravá frakce ODS. Nastal čas na další hrátky na extrémismus, tentokrát pokládaný za jedinou a správnou pravici. Být pravicovým, to přeci znamená stát proti homosexuálům, myslet si o přistěhovalcích to nejhorší a odmítat islamizaci jako ohrožení evropské kultury……..Opravdu si Otto Chaloupka nebo bývalý člen ODS Jiří Janeček myslí, že tato extrémistická kýčovitost představuje opravdového naprosto nefalšovaného pravičáka?

Poto není divu, že pravice zažívá svůj skon. Pokládat rasismus za tradiční hodnoty……to je přinejmenším nerozumné. Očekávají snad páni politici, že všichni pravicově naladění spoluobčané jako jeden šik povstanou pod vlajkou Ku-klux-klanu nebo začnou vyhánět muslimy z Čech, Moravy i Slezska?

Hrajeme si tu jako společnost velmi nebezpečné hry. Pravá frakce ODS, Chaloupkova snaha zakládat rasizující partaj….Janečkova touha navázat na ultranacionalismus…….extrémismus se jako kolomaz přichycuje na všechny součásti majoritní společnosti, ve které je stále méně a méně prostoru pro individualitu, vlastní názor, právo na rovnocennost….Všechny tyto rádoby pravicové formy partajničení přinášejí touhu po diktatuře a nadvládě běloskvoucí nesmyslnosti nad všemi v národě. Chaloupka s Janečkem i Okamurou probouzejí z časů zapomnění hydru prvorepublikově pojímaného národa, kdy jsou všichni tříděni do pomyslných kmenů….”ty nejsi z kmene Čechů, a proto budeš předurčen k rasismu ” , “nejsi křesťan, a tak musíš být ve jménu Boha zatracen…“.

Budeme si tu také hrát na Blízký východ, kde pro muslimy platí odlišné zákony? Janeček s Chaloupkou ucítili svou příležitost. Hodlají ji chytit za pačesy, aby všem v okolí ukázali, co podle jejich mínění znamená “skutečná pravicová politika”. Ve středu bývalý poslanec za ODS oznámil, že bude usilovat o stabilní ekonomické prostředí, vyrovnaný rozpočet, nízké daně a omezování přistěhovalectví s islamizací…..zvláště ty dva poslední body naznačují rys xenofobní a rasistické kýčovitosti. Do alobalu zabalíme hnědý exkrement, zatímco se budeme tvářit, že se nejedná o výtvor střev, ale o nový druh čokolády.

Projekt Svobodných občanů je v ruinách, a tak tu vznikají stejně laděné platformy požadující prakticky totéž. Nedotknutelnost soukromého vlastnictví s touhami na ochranu občanských svobod znamenajících v praxi pravý opak……to je klasický koktejl pojmenovaný Antifou jako Integralistický konzervativismus.

Integralistický konzervativismus je nebezpečný v tom, že lidé uvěří jednoduchým, krutým řešením a každý kdo se postaví proti, tak bude na něj nadáváno. Aktivisté, ochránci lidských práv mohou být pronásledováni jednak zfanatizovanými lidmi a jednak mohou být veřejně zesměšňováni politiky samotnými, a to zcela veřejně. Je uměle vyvolávána nenávist vůči každému uživateli sociálního systému. Čím dál méně se hledí na dodržování lidských práv. Ochraňuje se všechno křesťanské, zatímco z jiných náboženství je vyráběno sémě Satanovo. Obzvláště za nehorší je považován islám. Romové a ostatní spoluobčané nejsou pokládáni za Čechy a homosexuálové jsou pokládáni za “úchyly”, zatímco extrémisté z klerofašistické D. O. S. T. jsou ve světle tzv. “skutečného” proudu pravicového smýšlení pokládáni za čisté a nejsprávnější Čechy. Klerofassmus byl nepřímo vyzdvihován Václavem Klausem a nyní  je probouzen rádoby “pravicovými snahami” Chaloupky a Janečka. Mediální svět podléhá v zájmu byznysu a také díky politicko-společenskému vlivu propasti integralistického konzervativismu.

Občanská konzervativní strana Jiřího Janečka není nic jiného, než další pokus o novou D. O. S. T. požadující právě výše zmiňovaný integralistický konzervativismus. V rohu webové stránky nové partaje stojí: “2013 HLAVU VZHŮRU – volební blok“…….to jenom dokazuje návaznost nové partaje na Bobošíkovou a její ultranacionální volební seskupení. Pravděpodobně se jedná o politický projekt Hlavy vzhůru. Neúspěšný volební blok se možná vysublimoval do nové partaje, nyní se ucházející o přízeň ultranacionálně smýšlejících spoluobčanů. Extrémně smýšlející spoluobčané se odpojili z ODS a nyní mají svou vlastní stranu.

Jiří Janeček byl také pětkou na kandidátce Hlavy vzhůru a na svém předvolebním plakátu se pyšnil tím, že vychází z myšlenek Václava Klause…….fotky klerofašistů z hnutí D. O. S. T. ve společenství exprezidenta  jsou velmi známé, a proto není vůbec zvláštní, že se nová partaj vydává naprosto stejným směrem. Exposlanec a radní za Prahu 11 nejdříve uvnitř ODS vytvořil Pravou frakci, aby následně kandidoval z Bobošíkové v Hlavě vzhůru, v níž působil mimo jiné také extrémista a anticiganista Jan Kopal. Když Pravá frakce získala mezi občanskými demokraty stovky členů, Jiří Janeček odstoupil z funkcí v ODS. Tento politik to myslí vážně, a proto nyní zakládá Občanskou konzervativní stranu s Hlavou vzhůru v růžku.

Jak dlouho se ještě budou hrát šachy o demokracii? Český národ by v žádném případě neměl dát šanci novým “spolkům extrémismu omylem pokládaného za konzervativismus”.