Rezoluce OSN vyzývá k míru během olympiády a zároveň akceptuje homofobii v Rusku

Zimní olympijské hry v ruské Soči jsou zasmrádlé neúctou k lidským právům. Sport je kvůli byznysu devalvován do role novodobého průmyslu, v němž ani omylem nevadí, jestli jsou jednotliví sportovní nadšenci lustrováni podle sexuálních orientací. Rusko se z rozhodnutí Kremlu stalo homofobní krajinou, ve které se každý homosexuál  svou orientací dopouští potenciálního trestného činu. Neonáckové jako krvelačné zmije vylézají z děr anonymity, zatímco celosvětově známé společnosti bez problémů podpoří Zimní olympijské hry uprostřed matky Rusi. Jako kdyby Coca Cola s řadou dalších společností sekla ve jménu miliardových zisků se všemi lidskými právy. 

Je to vůbec poprvé, co se otevřeně zapomíná na starověké řecké tradice fair play ve jménu komerce. Lidskoprávní aktivisté se snaží alarmovat svět, zatímco byznysmeni počítají v horečkách mamonu své budoucí zisky. Výzvy k zastavení olympiády v nesvobodné vesničce lží ruského Putinismu nenacházejí pochopení, a proto dnešní rezoluce Valného shromáždění OSN vypadá tak nějak podivně. Rusko zakazuje “homosexuální propagandu”, a proto mezinárodní organizace vyzývá všech 193 zemí světa k zastavení bojů a jakékoli diskriminace?

Organizace spojených národů vyřizuje do Kremlu: “zapomeňte na své zákony a ctěte lidská práva “…….opravdu taková zpráva Pan Ki-Muna přesvědčí Putina k aktu milosrdenství vůči homosexuálům, bisexuálům a transsexuálům? Ruští ministři dávno před  dnešní rezolucí OSN světu vzkázali, že žádné výjimky neumožní. Ortodoxní církev si přeje kriminalizovat odlišné, proto diktátoři “v boji” neváhají a vyjdou vstříct požadavkům nenávisti, v níchž je podstata člověka bezcennou tretkou prokremelských modloslužebníků.

Snad jen na základě mezinárodního tlaku předseda organizačního výboru olympiády Dmitrij Černyšenko v New Yorku řekl, na olympijských hrách v Soči je vítán každý: “Zaručujeme, že během her nebude nikdo diskriminován na základě náboženství, sexuální orientace nebo pohlaví“. Rusko bude tak laskavé, zapomene kvůli dolarům na účtech na chvilku na dehonestaci lidství……….Zatímco někde jinde v rozsáhlé Rusi budou ostatní homosexuálové mláceni a tyranizování policisty, v Soči budou ti stejní lidé bez jakýchkoli trestů. Je tohle ten skutečný olympijský duch, po němž rezoluce OSN tak vehementně volá?

Valné shromáždění OSN vyzvalo k posvátnému míru…..opravdu všech 193 zemí světa ukončí během olympiády veškerá válčení? “Začněte s mírem týden před konáním olympijských her a ukončete jej týden po skončení svátku sportu“…..přesně v takovém ideovém duchu vyslali z mezinárodní organizace zprávu všem národům světa. Olympijské a paralympijské hry v Soči mají symbolizovat konstruktivní dialog mezi národy vytvářený kulturními a vzdělávacími programy zaměřenými na podporu klíčových hodnot jednotlivých kultur. Garantem takového dialogu má být univerzita v Soči……jenže………o jaký dialog ve skutečnosti jde, když z provolání kremelských zeměpánů  z ničeho nic neexistují homosexuálové?

Ideály nově požadovaného příměří jsou devalvované mezinárodně uznávanou homofobií. Ostatně, samotná OSN akceptuje také ruskou homofobii, když přistoupila na hru slepců, v níž kolem sportovišť působí olympijský duch rovnosti, aby o kousek dál nesnášenlivost pokračovala ve své ohavnosti vesele dál.