S Kotlebou přichází klerofašismus

Loutky českého a německého neonacismu zažívají orgasmus z úspěchu slovenského neonacisty Mariána Kotleby. Tento nemilý pán plní ideologické sny neschopných kolegů z Česka, kteří jako cvičené opičky na provázku bečí do éteru jedniček a nul stará extrémistická hesla “Na stráž”……Slovensko se tak v těchto volbách stává mnohem větší baštou neonacismu a extrémismu,  než sousední Česko, kde neonáckovská cháska skončila s brekem na límečcích mládežnických dělničat. Ta se nyní v doprovodu Pytle v Budějovicích a neumělé asistence Matějného v Janově pokoušejí o veřejný zrod nenávisti ve jménu boje proti romským spoluobčanům a demokracii, jež zcela přirozeně odmítá jakoukoli nadvládu vyznavačů hákových křížů.

V minulých volbách získal Marian Kotleba 10,03 % hlasů a umístil se na čtvrtém pořadovém místě. Tento rok si značně polepšil, přeskočil své pozice o dvě příčky a dostal se do druhého kola se ziskem 21,3 % hlasů. Pokud slovenský radikál uspěje ve volebním klání vůči Vladimírovi Maňkovi, bude županem Bánskobystrického samosprávného kraje. Už teď má jisté křeslo poslance……Slovensko si tak po delší době vyzkouší, jaké to je mít ultranacionálního extrémistu mezi poslanci. V Česku se dostal do poslaneckých škamen extrémizující Okamura se svým Úsvitem přímé demokracie, zatímco na východ od hranic se umístil mezi zákonodárci jeden z předních představitelů extrémismu na Slovensku.

Představitelé Vandasova týmu DSSSkařů tak postupně projevují na sociálních sítích sympatie Marianu Kotlebovi. Zatímco Fico nešetří oslavnými fanfárami nad vítězstvím SMERu, Kotleba naopak vidí sebe samotného jako vítěze nad levicovým extrémismem. Je tragikomické, že se oba dva vidí tak nějak extrémně, přitom ohrožením demokracie je jednoznačně xenofobně laděný Marian Kotleba. Věděli vůbec v župních volbách koho si lidé volí? Do “klubu” zákonodárců si přivádějí několikanásobně stíhaného extrémistu .

Jen v roce 2009 bylo na Kotlebu podáno obvinění za hanobení rasy, národa a přesvědčení. Několikaletý žalář Kotlebovi hrozil za obvinění z trestného činu podpory a propagace skupin směřujících k potlačování základních práv a svobod.….milovník nacistického státu Slováků si totiž na mítinku v Bratislavě zcela veřejně bez jakýchkoli obav zakřičel pozdrav Hlinkových gard “Na stráž”.

Své jméno si Kotleba vytvořil hlavně díky těmto extrémistickým příhodám, pomocí nichž zahrál a strunu kdejakému neonáckovi, či extrémistovi. Klerofašismus Slovenského štátu je tajným snem kdejakého rádoby neonacistů, fašistů, či extrémisty. V Čechách máme klerofašistický spolek D. O. S. T. (nedávno podporovaný prezidentem Klausem), Právo a Spravedlnost…..přesto se tito kryptomilovníci věčné slávy církevního extrémismu nezmohli na víc, než na ubohá rétorická cvičení během Prague Pride. Krátce před volbami se klerofašisté semknuli v předvolebním spolku Hlavu vzhůru, přesto neuspěli………

Zatímco klerofašisté v Česku upadají jako jarní listí před zimou, na Slovensku zcela nepochopitelně získávají mnohem větších úspěchů.

“Kotlebovu” klerofašistickou Slovenskou pospolitost v roce 2006 rozpustil Nejvyšší soud, a proto se stejný extrémista přesunul na první příčky “Ľudovej strany – Naše Slovensko”. Tahle partaj oplývá antisemitismem, popíráním holocaustu, je známá zejména svým postojem proti sexuálním menšinám……

Slováci si zavádějí do vysoké politiky neonacistické zatracence pyšnící se s parafrázemi zločince, teroristy a radikála Davida Lanea. Ľudová strana – Naše Slovensko, za níž Kotleba v županských volbách kandiduje, totiž používá Laneovu větu, níž partajníci nahradili  slova o “bielych deťoch” nahrážkou “našej rasy”. Bánskobystrický a Prešovský kraj se stává zaslíbenou zemí extrémismu, v němž se daří klerofašistickým zhovadilostem minulosti.

Většina lidí na Slovensku odmítá extrémistická hnutí, mnozí však s myšlenkami, která tato hnutí hlásají, souhlasí. V tom je velký problém současných voleb. Lidé na jednu stranu na Slovensku jsou pro zákaz extrémistických stran, zatímco během diskuse nad jednotlivými body stranických nápadů extrémistů tak odmítavými nejsou. V tomto si jsou Slováci i Češi neskonale blízcí. Svou blízkostí po sobě sahají také extrémisté  z Čech i Slovenska. Oba dva tábory fašismu, nacismu a extrémismu mění styl i rétoriku. Oba dva si za pomoci právníků dávají pozor na svá vyjádření, s nimiž se velmi často pohybují na krajnici zákonnosti i nezákonnosti.

Kotleba se konkrétně během své předvolební agitaci vydával za “ochránce, bojovníka” proti “nespravedlnosti” konajícího onu spravedlnost místo “líného státu”.

Na tuto repliku tak jako v Česku, sedne i na Slovensku mnoho pomýlenců. Kdysi lidé jako Kotleba stáli na pokraji obecného zájmu. Zato dnes se díky slabému státu, nedostatečné ochraně ústavnosti, neřešení problémů ve společnosti a stále se zhoršující životní úrovni, dostávají náckové a ultranacionalisté do středu veškerého dění. Je to podobné jako v Česku…….zmetci a nepřizpůsobiví násilníci se vydávají za “bojovníky” za práva slušných lidí a veřejnost jim to částečně “žere”.

Extrémisté se zaměřili na otázky sociálního zabezpečení, ve kterých zcela účelově vytváří z předem stigmatizovaných Slováků zloděje a viníky za ztrátu “národního blaha”.

Kriminálníci, přinejmenším ti, kdo nabádají k rasové segregaci, jsou paradoxně některými Slováky považováni za “bojovníky proti parazitům”. Přesně na této ideové línii souzní Marian Kotleba. Viz například promyšlenost postupů Mariana Kotleby v Krásnohorském Podhradí, kdy se několik extrémistů z Ľudovej strany – Naše Slovensko rozhodlo zbourat romská obydlí nacházející se na některých Kotlebou zakoupených pozemcích.

Kotleba se snažil manipulovat veřejností………věděl, že mu policie nemůže jakkoli asistovat v protizákonném počínání, jehož se na místě Kotleba vůči Romům dopouštěl……místo toho slovenský fašista stál a poukazoval s patřičnou teatrálností na to, že policie nekoná a je na straně “parazitů”……tímto postojem přeplněným rasismem získal Kotleba sympatie u mnoha lidí.

Kotleba stál v jejich očích na straně majority, kdežto police ve světle lží fašistů vypadala, jako že je na straně Romů.

Takových postojů a příhod je u Kotleby víc než dost a někteří dosti zaslepení Slováci v Kotlebovi vidí ochránce “před hloupou policií, hloupým státem a parazity ve společnosti”, i když tomu ani omylem není. Statistiky uvádí, že na Slovensku je na 2000 příznivců extrémistů, z čehož desítky až stovky z nich jsou ultraradikálové schopni napadnout a zabít člověka. Slovenská vláda oficiálně vytváří koncepty boje proti extrémismu, zároveň extrémismus pomáhá udržovat, když proti extrémistům reálně nezasáhne. Na vině je také rasistická mluva politiků o menšinách, viz. Fico a jeho vyprávění o lidských právech a nemožnosti jejich ochrany. Tak jako v Česku, i na Slovensku roste aktivita fašistů a neonacistů na internetu….respektive na Facebooku, kde také působí Marian Kotleba.