Spojenectví Wilderse s Le Penovou je ohrožením demokracie v Evropě

Pravicový populismus získává na síle v jednotlivých členských státech unie, kde získává kousek po kousku vavříny slávy. Vydávají se za ochránce obyčejných lidí, přitom nechtějí nic jiného, než nastavit pravidla nesvobody, v nichž nejslabší, imigranti a minority budou po vzoru  minulosti bez mrknutí oka asimilováni. Nenávist k novému, cizímu, minoritnímu, se šíří celým kontinentem, a tak není divu, že se  dvě ikony nesnášenlivosti:” Wilders z Holandska a Marine Le Penová z Francie” pokoušejí o mnohem větší vliv na půdě Evropského parlamentu. Frakce se vytvářejí, zatímco britský premiér Cameron díky vzrůstající oblibě pravicových radikálů usedá na lep populistů, aby jako první v řadě zahájil debaty o nevýhodném vystoupení z Unie.

Kultura starého kontinentu hrubne, sociální zajištění je pokládané za ztrátu času, otázky ochrany a péče o migranty v Evropě jsou médii pokládané skoro za projev nejvyšší drzosti, a tak místo svobod a demokracie 21. století rozkvétá na horských stráních francouzských Alp žluč a bolehlav árijské nadřazenosti, v níž cokoli odlišného a jiného je důvodem k okamžitým právním obstrukcím. Haag se tak stává pod doprovodem Národní fronty a Strany pro svobodu dějištěm podivných hrátek, kdy se dva hráči s nenávistí stýkají, aby se náležitě domluvili o mnohonásobně větší destabilizaci Evropy.

Blonďák bez bugatky s šéfkou francouzských ultranacionalistů mají společný cíl, společné plány a společné potírání zbytků hrdosti starého kontinentu, kdy učenost a lidskost byla základem všeho veřejného. Radikalizace nabízí jednoduchá řešení a tato řešení jsou vítána u mnoha egoismem políbených spoluobčanů. Otec a matka se zájmem o chudé a nemajetné……tak by nejlépe oba dva výše jmenovaní politici vypadali před občanskou veřejností. Oni přeci nechtějí rasismus, nenávist a konec minorit v Evropě…..oni jenom požadují nadvládu “bělochů nad ostatními barvami” a pokud nejde zrovna o naše práva, nemusíme se strachovat ze zájmu ultranacionalistů ……je to ale skutečně pravda? S ohrožením lidských práv jednoho člověka dochází k dominové reakci, kdy je pouze otázkou času, než na řadu přijdu ti ostatní…..

Wilders a Le Penová požadují v europarlamentu frakci ultranacionalistů, aby se zcela veřejně v mnohem větším gardu v Evropě hovořilo o ultranacionalismu jako o zcela běžných myšlenkách zcela běžné demokracie. Zatímco předběžné volení v Česku přivedlo do Sněmovny ultranacionalisty Úsvitu Tomia Okamury, květnové eurovolení může v příštím roce díky současnému sbližování nesvobody mezi Wildersem a Le Penovou povýšit rasismus a nenávist vůči homosexuálům a přistěhovalcům na nový typ demokracie pro vyvolené.

Extrémisté se dlouhou dobu pokoušejí o vzájemné propojení na evropské politice. Už v roce 2007 se ultrapravice pokoušela o vytvoření frakce tragikomicky nazvané jako “Identita, tradice, suverenita”. Již tehdy se vyznavači zla pokoušeli vydávat za obhájce národní identity, tradic a suverenity národních vlád. Rozvraceči humanismu a evropského pokroku se nakonec vydávají za ochránce tradic……to je opravdu komické….jen si vzpomeňte, jak ještě nedávno hovořil Václav Klaus o církvi, státu a Evropě…..jeho slova byla ideově totožná s nelidskými myšlenkami Le Penové i Wilderse. Tenkrát v roce 2007 snažení ultrapravičáků v europarlamentu překazil stejný ultrapravičák Alessandro Mussolini.

Wilders jako hlavní strůjce celoevropského spojování extrémistů pokračuje s aliančními dohodami také s představiteli dalších populistických partají jako je  například strana Švédští demokraté, belgický Vlámský zájem, Svobodní z Rakouska, či Lega Nord z Itálie. Cílem veškerého snažení rasistického islamofoba z Holandska je více rasistů, islamofobů a propagátorů nesvobod v institucích Evropy. Takové snažení by se mohlo vymstít všem bez výjimky. Maďarský Jobbik by mohl ve stínu ultranacionálního mámení dospět k názoru, že zlatoúsvitařská cesta po stylu Řecka je novou podobou demokracie.

Wilders se snaží spojovat ultranacionalisty s hesly proti islámu, přistěhovalectví, vstupu Turecka do Unie……v tom jsou Le Penová i blonďák ze země tulipánů zajedno. Považují EU za evropský sen, jež se díky islámu a migrantům rozpadá pod rukama obyvatel prastarého kontinentu. Stejný názor má také britský euroskeptik a rasista Nigel Farage…..Dohoda o spolupráci mezi Wildersem a Le Penovou způsobí renesanci v dalších ultrapravicových stranách a uskupeních, které se následně díky účelovému přátelství mezi extrémisty z Nizozemí a Francie dostanou o další stupeň výš. Extrémismus ve jménu přímé demokracie, extrémismus ve jménu pošlapání práv minorit získává stále více prostoru. Opravdu bychom se jako společenství lidí měli zamyslet sami nad sebou, proč necháme růst květy zla ve stále větším květenství.