Vítěz voleb, fašista Marián Kotleba, ještě před rokem vyzýval k vyvražďování Romů

Slovenský fašista Marián Kotleba uspěl ve druhém kole voleb a postaví se tak do čela Banskobystrického kraje. Je to vůbec poprvé, co se do vrcholné politické pozice dostal milovník Slovenského štátu. Župan k pohledání ukáže světu, jak se dělá moderní klerofašismus. Využije se zbožnost Slováků, zahraje se na city ultranacionalismu, aby následně všichni nepřátelé diktatury pochopili, že se svobodou je jednou provždy konec. Ultrapravicová lůza se u našich východních sousedů zvedá do politických výšin, zatímco lidská práva a spravedlnost upadají do kanálů národní pohany. Kotlebova soudem zakázaná Slovenská pospolitosť – Národná strana trpěla náckoidními perverzemi, ale to zřejmě voličům ani omylem nevadilo. Dostali šikovně zabalené divadélko, jednoaktovkovou facist revue  o typickém bojovníkovi za Boha, národ a vlast. 

Kotlebovi stoupenci včetně jeho samotného rádi během pochodů “gardistů” vykřikují hesla jako “Slovensko si nedáme“, “sláva Tisovi” nebo “Ať žije vůdce”.

kotleba

Fašista s mindráky z dětství má díky politice prostor k “odplatě”

Marián Kotleba byl učitelem informatiky na gymnáziu v Banské Bystrici. Po protestech veřejnosti vůči tomu, aby politický extremista učil děti, se s ředitelem gymnázia dohodl na změně zařazení a stal se správcem školní počítačové sítě. Bývalý kantor přišel díky přirozenému nezájmu rodičů dětí o jedinečnou šanci ovlivňovat smýšlení mladých. Marián Kotleba je rozený anticiganista. Je to další mindráky prolezlý kecal ukájející si své mindráky na Romech. Když bylo Kotlebovi osm let, měli podle některých internetových zdrojů Romové ve rvačce zmlátit jeho rodiče. Od deseti let byl údajně novopečený župan obětí školní šikany. Neúspěšný hošík s méněcenností v duši v dospělosti díky své politické kariéře dostal prostor pro “vendetu”….. V atmosféře slovenského ultranacionalismu se v roce 1991 Marián Kotleba oficiálně přidal k fašistům. Jeho násilné směřování dokonce v roce 1996 eskalovalo ve zmlácení nevinného Roma. Jen díky štěstí nešel tehdy extrémisty opětovaný Marián do vězení.

kotleba1

Při setkání  na oslavách 70. výročí založení Slovenského štátu, které se konalo 14. března 2009 v Bratislavě, Marián Kotleba v projevu řekl: “vyskúšajme si teraz demokraciu v praxi” a zakřičel “Na stráž!”. Tento pozdrav používali Hlinkovi fasističtí gardisté. Fašista na veřejnosti použil  fašistický pozdrav, a tak byl po zásluze odveden policií.  Na srazu slovenských fašistů byli i členové českého Národního odporu.

Slováci si zavádějí do vysoké politiky neofašistického zatracence pyšnícího se s parafrázemi zločince, teroristy a radikála Davida Lanea. Ľudová strana – Naše Slovensko, za níž Kotleba v županských volbách kandidoval, totiž používá Laneovu větu, v níž spolustraníci nahradili  slova o “bielych deťoch” nahrážkou “našej rasy”.

Ještě před před několika týdny míval slovenský fašista Marián Kotleba v úvodu dnes již neexistujících facebookových stránek(na těchto stránkách docházelo také ke svolávání útoků na Romy Mariánem Kotlebou, obsahovaly symboly fašistického Slovenska…., proto možná stránky byly Facebookem zrušeny, případně je Kotleba zrušil sám, aby 13. března 2013 vytvořil méně xenofobní verzi nevztahující se ke slovenské pospolitosti) přebělenou hlášku: “Slovenska Pospolitost!!!!!..vsetci ty ktory nechcu aby sa nejaky SMRADI! zivili na nasich daniach Pridajte sa! ukazte svetu ze Biela Rasa stale nieje MENSINA!!!!“.

Ještě před rokem, 30. listopadu 2012, současný vítěz voleb na svém facebookovém profilu vyzýval k vypalování  osad, kastrování “černých kokotů” nebo k vraždám……

kotleba1

Dokonce jako správný fašista organizoval se svými lidmi útoky na romské osady a jednotlivé Romy

kotleba1

kotleba1

Pravou  rukou v “boji” proti Romům byl fašista Krisztian Nemeth na Facebooku vystupující pod nickem  Chris Wolf Németh

kotleba1

Poučen neúspěchem v minulých volbách, mění Marián Kotleba taktiku  a rasismus kloubí s kritikou státu a manipulacemi s veřejností

V minulých volbách na banskobystrického župana kvůli naprosto otevřenému rasismu Kotleba neuspěl. Skončil jako sedlák u Chlumce. Při volební kampani uveřejnil ve svém letáku, že “odstraní nespravedlivé zvýhodňování nejen cikánských parazitů.” Za toto prohlášení bylo na něj prokurátorem podána obžaloba za přečin “hanobení národa, rasy a přesvědčení”. Stíhání bylo nakonec zastaveno Městským soudem v Banské Bystrici, podle něhož “je obžaloba neodůvodněná a ve spisu nejsou důkazy, které by prokazovaly spáchání uvedeného skutku”.

Poučen nezdarem z neúspěchu předchozích politických snažení, změnil Kotleba svou předvolební agitaci za obraz “ochránce, bojovníka” proti “nespravedlnosti” konajícího onu spravedlnost místo “líného státu”.

Kdysi lidé jako Kotleba stáli na pokraji obecného zájmu. Zato dnes se díky slabému státu, nedostatečné ochraně ústavnosti, neřešení problémů ve společnosti a stále se zhoršující životní úrovni, dostávají náckové a ultranacionalisté do středu veškerého dění. Extrémisté se zaměřili na otázky sociálního zabezpečení, ve kterých zcela účelově vytváří z předem stigmatizovaných Slováků zloděje a viníky za ztrátu “národního blaha”. Anticiganismus je veřejně přijatelný, protože pomáhá, tak jako za nacistického Německa a Slovenského štátu, předem vytvářet obětní beránky pro schlazení rozpálené žáhy.

Kriminálníci, přinejmenším ti, kdo nabádají k rasové segregaci, jsou paradoxně některými Slováky považováni za “bojovníky proti parazitům”. Přesně na této ideové línii souzní Marián Kotleba. Viz například promyšlenost postupů Mariána Kotleby v Krásnohorském Podhradí, kdy se několik extrémistů z Ľudovej strany – Naše Slovensko rozhodlo zbourat romská obydlí nacházející se na některých Kotlebou zakoupených pozemcích.

Novopečený župan se snažil manipulovat s veřejností………věděl, že mu policie nemůže jakkoli asistovat v protizákonném počínání, jehož se na místě Kotleba vůči Romům dopouštěl……místo toho slovenský fašista stál a poukazoval s patřičnou teatrálností na to, že policie nekoná a je na straně “parazitů”

……tímto postojem přeplněným rasismem získal Kotleba sympatie u mnoha lidí. Kotleba stál v očích voličů na straně majority, kdežto policie ve světle lží fašistů vypadala, jako že je na straně Romů.

Nejznámější slovenský rasista využil podivného paradoxu chování lidí, kdy někteří voliči respektují a přehlížejí rasismus s extrémismem jen a pouze kvůli Kotlebově kritice státu, velkých státních stran a sociálního zabezpečení. 

Také díky nízké volební účasti vyhrává Kotleba nad svým protivníkem ve volbách

Marián Kotleba svého protikandidáta porazil o více jak deset procentních hlasů(Marián Kotleba – 55,53 %; Vladimír Maňka – 44,46 %). Staly se krajské volby generálkou pro volby do parlamentu? V Samotné Banské Bystrici se voleb zúčastnila podle Českého rozhlasu pouze čtvrtina voličů. Možná, kdyby se voliči nevykašlali a vhazovali by své hlasy místo posezení u televize, mohl fašista ze Slovenska ostrouhat.

V krajských volbách v roce 2013 byl Kotleba zvolen poslancem  Banskobystrického samosprávného kraje. Ultranacionálové ze Slovenska slavili úspěch a mezi tehdejšími gratulanty byl například také český ultrapravicový radikál Jaromír Pytel

kotleba1

Lidé jako Marián Kotleba jsou hrozbou pro demokracii a přivádějí lidskou společnost zpátky do dávné historie. Kotlebovo vítězství je také potencionální hrozbou pro sousední Českou republiku. Neonáckové se probouzejí a mohou udělat podobný trik jako jejich slovenští kolegové. Vandasova DSSS se o “Kotlebovu hru” pokouší. Hovoří o své denacifikaci, i když neonacisté stále tvoří součást partaje a stále více kritizují vládu, systém, policii, sociální systém a to vše pomalu propojují s rasismem.

Snad se Slováci poučí ze své chyby a v příštích volbách fašistům šanci nedají. Pokud se Česká republika neprobudí a nebude důsledně potírat neonacismus a extrémismus, poté je možné, že se celý scénář nadvlády fašisty nad osminou Slovenska bude v podobných barvách opakovat i zde.