Gajdůšková jako lídr ČSSD do eurovoleb….to je opravdu velmi vtipná představa

Česká strana sociálně demokratická je novodobou, naprosto moderní stranou, a proto nemešká a neustále překvapuje. Tentokrát se rozhodla jako želízko do ohně vložit senátorku Gajdůškovou. Tato dáma s bohatou politickou zkušeností a nulovou jazykovou vybaveností bude “tahounem” voleb do Evropského parlamentu. 

Bude to panečku nádherné zastoupení, když na mnoha zasedáních a neformálních schůzkách neporozumí ani slovu. Prestiž České republiky stoupne k nebesům, když další z evropských 21 poslanců bude závislá na překladatelích. Angličtina je pasé, a tak je tu čas pro češtinu. Ať se milí europoslanci učí česky…..světákovské pojetí zahraničí politiky v Cimrmanově duchu neporaženosti  je trochu komické, ale co……moderní Česko bude ve jménu zpátečnictví selankou jazykových neználků……alespoň pro budoucí časy vzniká prostor k výmluvám, že paní překladatelka špatně přeložila to, či ono, a proto  zákonodárce podepsal to, co neměl.

Dienstbier jako odborník na lidská práva nemůže hrát roli lídra, a tak otěže přebírá křehká ženská duše v oranžovém kabátku. Největší levicová partaj v Česku připravuje pro obyvatele státu jednu pecku za druhou. Vytváří odborníky z těch, jež o oboru nemají ani páru, aby následně v rámci eurovolení vysílali do mezinárodní evropské politiky člověka, který neovládá základní vlastnosti nutné pro diskusi s politiky ze zahraničí. Sociální demokraté berou volby velmi vážně, a proto vytvářejí arabesky trapných představení, v nichž není odbornost, ale politické nadání ověřené dlouholetou loajalitou doplněné známým obličejem serióznosti.

gajduskova

Jde především o známé, nikoli odborné osobnosti. A to jak na poli lidských práv, tak na poli evropské politiky. Správný člen oranžové partaje je brouk Pytlík se schopnostmi supermana ochotného porozumět a chápat do hloubky každé téma. Neutrpí tímto stylem politiky prestiž České republiky, jež by měla být pro politiky svatou? “Milí občané buďte v klidu, v Bruselu je jedním z jednacích jazyků také čeština……” Tato věta zajisté uklidní každého budoucího voliče. Stačí jen doufat, že v kuloárních jednáních takový jazykový neználek nekývne na nějakou zhovadilost…..v ten okamžik by opravdu známý obličej nebyl omluvenkou.

Vládní strana přeci nominuje odborníky……jenže kde ti odborníci jsou?