Čeští aktivisté za demokratickou Ukrajinu oplakávali s neonacistou dalšího neonacistu

Jak by se společnost zachovala, kdyby Kyjevem a dalšími ukrajinskými městy pochodovali místo banderovců, neonacisté s celosvětově známým praporem NSDAP? Médiím nevadí červenočerné vlajky, dokonce nejsou problémem představitelé neonacistické polovojenské politické strany UNA-UNSO(Ukrajinské národní shromáždění – Ukrajinská nacionalistická sebeobrana) často nazývané také jako “nacionální ukrajinská armáda. Nejsou to gestapáci reichu, i když ve své podstatě dělají totéž a požadují totéž. Mrtvý příslušník náckovských ozbrojenců přišel v “revolučních” dnech o život a celým světem se rozezněla slova pokory, lítosti a smutku nad smrtí mladého radikála……..ano, je lidské pociťovat smutek a lítost nad skonem mladého člověka, ale zkuste se na malý okamžik zamyslet. Reagovala by společnost s médii stejně, pokud by místo neznámého muže z neznámé východoevropské náckovské bojůvky přišel o život člen Waffen SS, SA jednotek nebo jiných obdob nacistických ozbrojenců?

Zaměňme na malý okamžik Ukrajinu za Německo, zkusme celý příběh přenést o osmdesát let dozadu……Svoboda představuje NSDAP a představitelé UNA-UNSO jsou v naší pseudohistorické imaginaci hnědé košile terorizující migranty, Židy a komunisty na německých ulicích. Náckové se pokoušejí získat v zemi moc. S hákovými kříži pochodují středem města, hnědé košile každý večer zmlátí několik Židů v židovské čtvrti starého Mnichova, aby následně ve jménu “lepšího, demokratičtěšího” Německa přispěli k proběhnuvšímu puči protivýmarské opozici. Někteří z třech táborů protivládních aktivistů se veřejně od Hitlerových pochopů distancují, aby následně mezi sebou a před novináři polohlasem souhlasili s tichou tolerancí rabujících nácků jako budoucích partnerů ve vítězné vládě. Neonacisté s hákovými kříži vnikají do vládních budov, háží molotovovy koktejly na policisty, v nacistických uniformách si to šikují za barikády, jež jsou lemovány standartami Hitlerova klubu nenávisti…..

v Česku žije mnoho Němců, proto se někteří z nich sdruží a ve městech podnikají podpůrné demonstrace, koncerty, sbírají podpisy proti zvaní Hindenburga do Československa…….na těchto akcích se pohybují představitelé NSDAP  s rudými prapory hákového kříže v bílém kruhu……během tohoto běsnění odstřelovač vládních jednotek zastřelí jednoho z členů hnědých košil. České neoficiální spolky na svých veřejných setkáních pravidelně uctí památku zabitého hnědokošiláče…..

Jak byste se na celé dění v dávné historii dívali dnes? Považovali byste náckovského mladíka za hrdinu? Byli by neonacisté a jejich prapory považované za neškodné projevy tužeb po demokracii? Kdo by byl zlým a kdo dobrým? Jak byste se dívali na neoficiální spolky, jež bez problémů v předních řadách nechali promlouvat k lidem členy NSDAP?

Výše uvedená historická konstrukce může na první pohled vypadat jako nesmysl, ale ve své podstatě vystihuje podstatu dění posledních dní. Snad jenom s tím rozdílem, že místo notoricky známých symbolů nacismu jsou na ulicích viditelné celosvětově a v Evropě neznámé symboly ukrajinského typu neonacismu. Jsou tyto symboly méně nebezpečné, než symbolika NSDAP?

ukrajina_naci_spolkyOba dva druhy symbolů jsou stejně nebezpečné. Oba dva volají po zkáze společnosti, podporují rasismus, jsou proti demokracii a volí násilí, eugeniku a rasovou segregaci jako systémové řešení . 26.1.2014 se v Praze konala demonstrace na podporu ukrajinské opozice. Demonstrace se zúčastnili také představitelé neonacistické Svobody v Česku. Účastníci vzdávali čest zabitým protivládním aktivistům…..jednou z obětí byl člen nacionální ukrajinské armády UNA-UNSO, Michail Žizněuski, mezi neonaisty používal přezdívku Loki.

Zdroj fotky: Facebook
Zdroj fotky: internet
oleg_heil
Zdroj: Facebook, Překlad textu ze statusu Oleha Zajnullina: “Heil žijící sociálně- nacionalistické revoluci”

Martin Uhlíř je, jak obrázek výše uvádí, blogerem iDnes, je správcem facebookové skupiny “Chceme demokratickou Ukrajinu“, kde ponechal bez problémů video uživatelky sympatizující s banderovci.

uhlir

uhlir1
Zdroj: internet
Shromáždění v Praze se v Praze konalo v den narození Michaila Žizněuskiho.

Byl to účel, nebo se jednalo o shodu okolností?  Žizněuski se totiž narodil 26.1.1988 v běloruském Gomelu. O život přišel 22. ledna 2014 při akci zvané “Krvavý křest”.

Ultrapravice a ultrapravicoví ozbrojenci jsou aktéry většiny násilností na Ukrajině v posledních dnech. S vlajkami banderovců obsazují vládní budovy, provokují policii, mění ulice do podob apokalypsy

…..ukrajinská nacionální armáda, neboli UNA-UNSO(Ukrajinské národní shromáždění – Ukrajinská nacionalistická sebeobrana)  není vůbec spolkem studentíků a nevinných mladíků. Je to elitní spolek hrdlořezů s elitním vojenským výcvikem. Adepti tohoto uskupení se podílejí na ozbrojených útocích, podílejí se na vraždách v kavkazských zemích…vyznávají neonacismus, antisemitismus, nesnáší komunismus, Rusko a minority .jejich rejstřík je poměrně rozsáhlý. Původně byla UNA-UNSO založena kvůli posílání mladých “bojovníků” do Abcházie a Čečny. Po roce 1997 se spolek pod plány Vytovyče, Škila změnil ve dvojúčelový projekt teroristické organizace a legitimní politické strany.

Tenkrát, 26. ledna 2014 lidé v kostele a na ulici uctívali památku také člena takových jednotek…..nacionální ukrajinská armáda se podílela na válce v Čečensku, Abcházii a dalších místech regionu.  V letech 1994 a 1997 členové UNA-UNSO získali popularitu na Ukrajině prostřednictvím řady protiruských akcí. Poslanci Ultranacionální ukrajinské armády UNA-UNSO zničili ruskou vlajku v ukrajinském parlamentu, UNA-UNSO bojovníci se připojil k čečenským rebelům v první čečenské válce a bojovali proti ruské armádě, její aktivisté organizovali pouliční protesty proti ruským popovým hvězdám, které Ukrajinu navštívily. Ve válce Podněstří členové UNA-UNSO bojovali na straně podněsterských separatistů proti moldavským vládním silám s odůvodněním, že v oblasti žijí etničtí Ukrajinci. Na jaře roku 1992 se 700 členů UNSO podílelo na nezákonném boji proti proruskému separatistickému hnutí na Krymu . Přesto všechno UNA-UNSO je sponzorováno ukrajinskými veterány z celého Sovětského svazu a současného Ruska.

Od roku 1998 až do dnešních dnů je nacionální ukrajinská armáda UNA-UNSO přísně neonacistickou.

V témže roce se UNA-UNSO zúčastnila ukrajinských parlamentních voleb, ve kterých získala jen 0,39 % hlasů. Novými předsedy politické polovojenské strany UNA-UNSO se stal Andrij Škil a Jurij Šuchevyč(je předsedou dodnes, skutečnou moc ve straně byla po celou dobu v rukou čtyř mužů: Korchinsky, Andryj Škil, Oleh Vytovyč a Taras Melnyk) , syn prominentní ukrajinského nacionalisty Romana Šuchevyče

Kdo byl Roman Šuchevyč:

Na podzim roku 1939 se Roman Šuchevyč přestěhoval do Krakova s rodinou, kde působil jako kontaktní osoba pro ukrajinské nacionalistické velitelství v režii Andrije Melnyka . Organizoval ilegální přepravu dokumentů a materiálů po celé Sovětsko-německé hranici a shromažďoval informace o aktivitách Organizace ukrajinských nacionalistů na Ukrajině. 10. února 1940 se Organizace ukrajinských nacionalistů v Krakově rozdělila do dvou frakcí – jednu vedl Štepán Bandera a druhou Andrij Melnyk . Roman Šuchevyč se stal členem revoluční velitelství Bandery a také v “trikotu” banderovců jako kolaborant spolupracoval s německými nacisty.  Stepan Bandera uspořádala schůzky s hlavami německé inteligence ve snaze vytvořit dva jenské prapory ” Nachtigall “a” Roland . 25.února 1941 vedoucí Abwehru Wilhelm Franz Canaris schválil vznik “ukrajinské legie” pod německým velením. Celkově  celá legie sčítala 800 osob. Šuchevyč se stal velitelem  nově vytvořené legie. Na jaře 1941 Legie byl reorganizována do 3 jednotek: prapor Nachtigall  ,  prapor Roland , třetí byl okamžitě odeslán do Sovětského svazu k provádění sabotáží na Rudé armádě. Vědci se domnívají, že masakr Židů ve Lvově byl v režii praporu Nachtigall. Tehdy v roce 1941 bylo povražděno na 4000 Židů.V listopadu 1941 byly ukrajinské legie  reorganizovány do 201. Schutzmannschaft praporu . Prapor sčítal 650 osob a každý člen praporu byl najímán na jeden rok. Název Roman Šuchevych byl zástupcem velitele, praporu velel Jevhen Pobihušchyj. 201. Schutzmannschaft prapor sloužil v Bělorusku, kde zabíjel tamější partyzány a místní Židy.

 Ukrajinská armáda UNA-UNSO  je velmi blízká ideologii NSDAP. Jako neonacistická je vedena v seznamu kanadské GlobalSearch,

Předseda místní pobočky UNA-UNSO ve Lvově je spoluautorem článku s názvem: “Nacionalismus ve světě: minulost, současnost, budoucnost” kde se věnuje Nové pravici, rozvinul ve svém díle myšlenku eugeniky a nápadu jak “zlepšit” lidskou rasu. Chválil Mein Kampf a bez problému si zasteskl nad tím, jak by to bylo nádherné, kdyby se plány z Hitlerova díla daly aplikovat na prostředí Ukrajiny.

Andrij Škil je okouzlen Le Penem, jeho dcerou a francouzskou ultrapravicovou scénou. Navrhuje podobný autoritářskomiltantní program pro Ukrajinu. Zdůrazňuje potřebu armády odporu vůči cizím “barbarům”. Přičítá úspěch francouzské Nové pravice Le Pena sociální biologii, neboli sociálnímu Darwinismu. Škil také tvrdí, že “lidé si jsou geneticky nerovní”.

V roce 2000 a 2001 členové UNA-UNSO po celé Ukrajině zahájili protestní kampaň Ukrajina bez Kučmy. Činnost neonacistické strany UNA-UNSO se málem zastavila, když policie zatkla Škila s dalšími 18 členy partaje za účast v protiprezidentské kampani namířené proti Kučmovi. Škil se svými kummpány strávil ve vyšetřovací vazbě sedm měsíců. V parlamentních volbách v roce 2002 předseda projednávaných neonacistů, Andrij Škil, vyhrál ve volbách mandát ve Lvově a v roce 2003 opustil partaj, aby se stal poradcem Julie Tymošenkové. Během Oranžové revoluce členové UNA-UNSO podporovali Viktora Juščenka a Julii Tymošenkovou kvůli jejich protiruskému postoji.  V roce 2005 Jurij Šuchevyč získal křeslo strany znovu a drží si jej de facto dodnes, i když, jak bylo řečeno, nemá faktickou moc. 

loki

UNA-UNSO je neonacistická strana. Pokud do ní někdo vstupuje, poté musí mít stejné neonacistické smýšlení a je také neonacistou.

Proč saktivisté za demokratickou Ukrajinu uctívají neonacistu a nechávají promlouvat neonacisty taktéž z pronacistické a probanderovské strany Svoboda?