Dmitrij Bulatov: “ukřižovaný” aktivista, zdatný hajlovač poukrajinsku

Dmitrij Bulatov, tento organizátor ukrajinských protivládních protestů se stal světoznámým hlavně díky svým zraněním, jež utržil po jedenácti dnech trvajícímu únosu neznámými, rusky hovořícími osobami. Téměř nikdo do té doby nevěděl, jak se jmenuje organizátor Automajdanu, tedy protestu proti Janukovyčovi pomocí zástupu automobilů, kdy kolony projížděly Kyjevem a typicky dávaly najevo nesouhlas s děním na Ukrajině. Kdo je Dmitrij Bulatov…..je také členem neonacistických bojůvek?

Holduje neonacismu? Je podobně jako zabitý Michail Žizněuski členem či příznivcem neonacistické UNA-UNSO? Celkově neonacisté podle neoficiálních odhadů představují 10 %  z celkového počtu demonstrantů. Nicméně právě těchto 10 % má velký vliv na vedení protestů a přímo na místě protestů mají velké slovo, jejich prapory a znaky “zdobí” tábory demonstrantů, jejich uniformovaní a často zahalení příslušníci jsou hlavními a často také jedinými aktéry násilí a nepokojů v ulicích. V evropských metropolích se obdivují ukrajinští neonacisté, protože média tento fakt jednoduše opomíjí. Jako kdyby se neonacisté stali pro západní politiky a západní noviny neviditelnými. Červenočerné vlajky, různé kryptogramy neonacistů……to všechno je pro západoevropské aktivisty a politickou scénu neviditelné. Na tento fakt poukázal také ruský ministr zahraničních věcí.

Lídr UDARu, Vitalij Kličko nejdřív na prvních nichovských diskusích s představiteli úřednické kyjevské vlády tvrdil, že “lidé vyšli do ulic, aby ukázali, že jsou pro evropskou integraci a evropské reformy. Pokud vy mluvíte o Molotovových koktejlech, já vám mohu ukázat fotoalba, v nichž vám dokážu, že to není pravda. Konflikt začala vláda“……jenže při setkáních Klička s představiteli USA a Evropské unie stejný Kličko sdělil, že všichni identifikovaní neonacisté mající a svědomí pouliční násilí budou pohnáni novou vládou ke zodpovědnosti………jinými slovy, opozice hraje  divadelní představení na téma demonstrantů z davu, aby mohla využít na Západě heroizované a zidealizované příběhy o bojovnících proti bezpráví a nesvobodě ke svému prospěchu.  Jakákoli oběť zlotřilého režimu a ještě zlotřilejšího Ruska přijde ukrajinské opozici vhod.

Chci těmto bojovníkům slíbit, že po našem vítězství a změně vlády budou zformovány nové orgány ochrany pořádku, které s radikálními skupinami rázně zatočí. Všichni členové banditských uskupení, kteří dnes bojují v centru Kyjeva, budou pohnáni k trestní zodpovědnosti; prohlásil Kličko

Málokteré noviny, skoro žádný zpravodajský server se nezajímal o minulost zmrzačeného Dmitrije Bulatova. Stejně tak skoro žádná média nepoukázala na podivnosti okolo celého případu.

[embedplusvideo height=”380″ width=”460″ editlink=”http://bit.ly/1klp6oR” standard=”http://www.youtube.com/v/DIBXOjN16f8?fs=1″ vars=”ytid=DIBXOjN16f8&width=460&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep2447″ /]

Po jedenácti dnech strávených v mukách na neznámém místě byl Dmitrij Bulatov hladce oholený. V televizních záběrech jej vozili na lůžku, i když mohl bez problémů chodit. I po několika hodinách, jež strávil aktivista rozhovory pro nejrůznější média, nedostal Dmitrij Bulatov náležité základní lékařské ošetření, ani omytí obličeje od uschlé a přimrzlé krve. Byl to celkem neznámý člověk, vůči Janukovyčovi neměl prakticky žádný vliv, snad jen tím, že zorganizoval Automajdan, o němž se v evropských a světových médiích téměř nikdo nezmínil. Aktivistu údajní únosci vyhodili venku, kdy se lesem vypotácel Bulatov zrovna na první dům spřízněného opozičního poslance…..jsou nejasnosti zaviněny propagandou vládní opozice, nebo se jedná jen o postupné upřesňování nešťastného případu?  Bulatov se na záběrech usmívá a vůbec na něm není vidět, že by byl trýzněn, natož ukřižován. Čisté boty, po umytí tváře viditelný jen jediný šrám na tváři….obě uši mu neuřízli, snad jen část jednoho z nich chybí…….byl aktivista Dmitrij Bulatov, jež se touto dobou nachází na léčení v Litvě, skutečně mučen a skutečně unesen, nebo šlo pouze o zdárnou manipulaci opozice?

Zjistit jakékoli informace o soukromém životě Dmitrije Bulatova je téměř nemožné. Snad jen až na pár fotografií z ruské obdoby Facebooku , sociální sítě vKontakte, kde je dostupných hned několik fotografií, které Dmitrij Bulatov na svůj profil nahrál. K dispozici je také Bulatův Instagram. Stačí chvilka a mezi hordou fotografií naleznete i ty mně morálně lichotivé. Dmitrij Blatov na nich hajluje:

hajl
Zdroj: Instagram Dmitrije Bulatova, fotografie je z 6. prosince 2013
dmitrij_bulatov_fotky
Zdroj: Instagram Dmitrije Bulatova, fotografie je z 3. prosince 2013

Vypadá snad takto bojovník za lidská práva a demokratickou Ukrajinu? Za zády má Bulatov vlajku neonacistických banderovců, za jejichž očištění “bojuje” neonacistická strana Svoboda. Vyjadřuje Bulatov svým gestem jednotu v boji neonacistů za “jinou Ukrajinu”? Podobnou zdravici používal masový vrah Breivik…..stejný pozdrav používají ukrajinští neonacisté. Běžně se takto zdraví na svých setkáních……….viz fotografie jednoho z vůdců ukrajinské neonacistické strany Andreje Bujděnka z roku 1997:

andrej_bujěnko_ukrajina_nacek
Zdroj: internet

Proč Bulatov zvolil na soukromých, leč veřejně dostupných fotografiích neonacistický pozdrav?