Extrémisté se snažili, ale nedosáhli svého, protože kindernácek do společnosti nepatří

Neonacistům to opět nevyšlo a místo masových shromáždění uspořádali komorní schůzky na náměstích českých měst. Padesátka hololebců v čele se zadluženým Matějným působila jako skupina neschopných diletantů. Komický podtón celému klání dodával ostravský přízvuk betasamce Matějného…..jeho koncovky slov a zpěvný charakter na konci věty jsou opravdu nezapomenutelné. Hlavními oběťmi zahnědlého křepčení v Příbrami byli Romové a nově také neonacisty nenáviděná Romea. Projekt lvíčátek má značné trhliny. Vytvořili na WordPressu webovou prezentaci…….tu jim někdo hacknul…..pokusili se o megaakci……na tu jim přišlo málo lidí…..nemají to pokračovatelé Šlégra příliš jednoduché. Oddělili se od severočeských nedělníků, aby v klidu obrazně zahynuli mezi ostatními extrémisty v poli. 

Slavnostně vyhlášená Rahowa se stále častěji podobá tragikomický stand up vystoupením, kdy většinou dva komici v popředí obstarají před několika jedinci zábavu k popukání. Tentokrát neonacisté měli jako doprovod kordon policistů. Stát nechtěl nic zanedbat, a tak si raději vzal velikášské vytahování organizátorů k srdci. “Nenávist není skutečným řešením”….možná si tento slogan vzali neonacisté za své a raději místo ledových ulic zůstali v hospůdkách u špinavých půllitrů, nebo raději počítali sociální dávky v teple svých obýváků. Ona to není žádná sranda bez peněz jezdit do dalekého města, věřit umění rozeného komika a nebýt přitom za idiota s vlajkou naruby.

Po pár minutách projevu v Příbrami stejně většina nácků sebrala své saky paky a mířili do Karlových Varů, kde se pro změnu odhadem na 140 neonácků také z nedalekých Němec pokoušela jako v nějakém retro filmu o dezinpretaci dějin, kde Bomberattack byl teroristickým útokem, zatímco vraždění Čechů v lágrech bylo čistě národním  zájmem každého národovce s hákovým křížem v srdci. Hoši z NPD byli tuze smutní že Drážďany zabránili jejich pochodům, a tak využili volného prostoru u sousedů. Bubínek, louče, černá vlaječka…..snad už jen flétnička a hnědé košilky chyběly k dokonalému dokreslení atmosféry. Ani ten obrázek z učebnic dějepisu se neonacistům nepovedl. Vyholenci, jejich pomocníci ze Západu i Východu Německa jim pomáhali, zatímco antifašisté dali jasně najevo, že tuhle pakáž ve společnosti nechceme. Cestu pochodujícímu mumraji neonacistů k Mlýnské kolonádě zahradil svým tělem také místní karlovarský zastupitel Jiří Kotek. Jeho snaha však bohužel vyšla vniveč.

Přestože shromáždění před místní hlavní poštou svolával místní občan, přijelo také na 100 milovníků Hitlera z Německa, zatímco těch domácích bylo v lázeňském městě jen 40.  Ze saského městečka Marktredwitz si přivezli služebníci runových ratolestí černé prapory, kousek smutku a slzy na skonané neonacisty. Kupodivu trojici autobusů plného kindernácků pustili jak čeští, tak němečtí policisté bez problémů za hranice. Na karlovarském náměstí před hotelem Thermal si chtěli kanadami obutí a v černém odění hajlovači zpestřit loučemi…..možná jim byla zima, možná zatoužili na malý okamžik po veřejné intimitě…..kdo ví…..každopádně jejich snažení vyvolávalo iluze, kdy henleinovci za doprovodu esesáků korzovali karlovarskými ulicemi se záchvaty erekcí v pravačkách…..

Tentokrát se nehajloval, ale vlajky a prapory reichu vyvolávaly mnoho emocí…..v půl šesté se neonacisté odebrali zpět k hlavní poště, odkud u Tržnice nastoupili do objednaných autobusů a opustili i s fábory nenávisti své dosavadní pochodářské stanoviště.

15. únor 2014 byl pro neonacisty okamžikem zábavy, kdy vedoucí představitelé na svolávacích akcích v prostředí sociálních sítí působili, jako kdyby svolávali třetí světovou válku, onu pověstnou Rahowu pocházející z mysli Kališníků a NS skinheadů. Když staří vylézají na čerstvý vzdoušek, nesmí chybět také omladina. 100 až 150 neonacistických mládežníků vyrazilo do ostravských ulic…..snad mladí hráči s neviditelnými joji zatoužili ve společné klání, a proto vyšli do centra města. Mládežníci se snažili, seč jim síly stačily. Masarykovo náměstí v Ostravě bylo pomocí dělnického mládežnictva zneužito k akci pořádané většinou Autonomními neonacisty….. Kosovo je jednou a provždy srbské….proto nyní Vandasova omladina zahájila tažení městem.

Nicméně, neonáckové na internetu avízovali mnohem větší akci a všechny dnešní akcičky dopadly mnohem hůře, než sami organizátoři doufali. Jednotlivé demonstrace, jednotlivé pochodářské minitúry….to všechno jsou pokusy o vytvoření dalších Janovů, ve kterých by mohli převzít dění na svou stranu. Blíží se eurovolby, a tak se DSSS a řada dalších uskupení snaží o převedení pozornosti na svou stranu, kde lidská práva s minoritami představují hlavní příčinu problémů dělnického majoritáře. Z avizovaných tisíců nakonec celkem z Příbrami, Karlových Varů a Ostravy bylo sotva 340 nácků v ulicích.

nazi

Radikální ultrapravice zbytečně studuje chování policie a speciálních zásahových týmů, protože ve výsledku pokaždé naštěstí zklame a zároveň příjemně překvapí antifašisty, nedokáže to, co dokáží banderovci v nedaleké Ukrajině. Rádi by své slovanské bratry a sestry napodobili, jenom k tomu nemají dostatečný počet lidí. Jenom k tomu nemají dostatečně naladěné obyvatelstvo, jež by neonacismus vnímalo jako nutné zlo. Politické a společenské prostředí v Česku je specifické, a tak mezi námi rostou neonacistické a neofašistické strany a občanská hnutí, zatímco demonstrace síly a zla je věcí nevítanou.