Moderátor iRoma rádia a bloger Jozef Kmeťo, navrhuje eugeniku k řešení situace Romů v osadách

Někdy si člověk na nejrůznějších blozích připadá, jako kdyby četl další ze škvárů pisálků z WhiteMedia, kde se to eugenikou, neonacisty a bojem proti humanismu jenom hemží. Řešit chudobu pomocí eugenických pouček….to vyžaduje silný žaludek a nízkou míru obyčejného lidství, kdy žena představuje jabloň, kterou je třeba v případě nutnosti naroubovat, aby nerodila shnilé a početné ovoce.

Jak se zdá, eugenika ve světlech jedenadvacátého století vábí nejen nácky, ale také některé romské rádoby blogery, hvězdy romského internetového rádia a další slovní ekvilibristy dneška, zítřka a snad i včerejška.  Jozef Kmeťo je romský “borec s velkým Bé, možná Dé”…..rozhodl se sociální problematiku obyvatel slovenských osad řešit skrze eugeniku: “Sterilizácia Rómskych žien z osád jedným z riešením ako ozdraviť rómsku populáciu“……připomíná vám to něco? ……To nevadí, pan redaktor je hrdým Romem…….a tu eugeniku ve spojení se sociálním šovinismem dávkuje pouze pro chudé Romy z chudých osad……

Napsat článek podle zásad rasových, darwinovsky xenofobních pouček, to není žádný problém. Na takové umění nepotřebujete žádný talent, žádné dodatečné schopnosti, jímiž byste jako slunce v letním odpoledni oslňovali přebělené rasisty slunící se na paprscích prázdninových dnů…..Extrémisté ze Vzdoru Kysuce, služebníci Kotleby v Bánskobystrickém kraji zajisté podobně laděné písánky přivítají….dokonce jim nebudou vadit ani romští autoři…… Jozef Kmeťo si za svůj nenávistný blábol alá WhiteMedia vysloužil zcela správnou kritiku, proto také sepsal jakési prapodivné opodstatnění v novém článku. v němž se Jozef Kmeťo propadá hlouběji do nitra své  duše:

kmeto
Zdroj: screenshot z článku Jozefa Kmeťa

“Ozdravění” romské populace skrze rasistické poučky minulých dob…..to je jako ze zlého snu, kdy musí být zavedeny drastické nevratné metody nehumánního charakteru, protože obyvatel romských osad mají smůlu, že pocházejí z míst nevětší chudoby na Slovensku. Autor, tak zdatně se obhajující ve svých postulátech zapomněl na spoustu věcí…..především zapomněl na to, že člověk zůstane člověkem s lidskými právy i v oblastech absolutní beznaděje, kdy z generace na generaci jednotliví obyvatelé osad propadají do cyklu života ve vyloučených oblastech…..život na takových místech s sebou nese také záporné jevy, ale ty nelze řešit pomocí eugenických pouček, pomocí degradace lidské bytosti do role obyčejného stolku v ložnici…..

Ve slovech Jozefa Kmeťa je patrná neúcta ke zdravotně postiženým, které považuje autor článku za méněcenné, geneticky podřadné. Byli to především čeští a slovenští fašisté, kdo před mnoha desetiletími pokládali Romy za geneticky méněcenné, a proto byli všichni Romové odsouzeni na smrt. Pan Jozef Kmeťo nemá úctu  lidskému životu, protože zdravotně postižené, mentálně postižen pokládá za nehrdé, hloupé tvory, jež by měli už v zárodku podstoupit sebezničení k “ozdravení romské populace”. Zdá se, že si Jozef Kmeťo plete pojmy s dojmy. Pokud Rom nebydlí v chudé osadě, poté není zákonitě hrdým člověkem, kdežto jiný Rom obývající města, či vesnice v lidských podmínkách hrdým zákonitě musí být. Hrdost není o tom, kde lidé žijí nebo nežijí. Je to mnohem komplikovanější a složitější, každopádně chudoba na hrdosti netratí.

Je smutné, pokud eugeniku na Romech prosazuje jako řešení další Rom, ještě k tomu vystupující veřejně na internetovém rádiu, veřejně píšící na blozích……Jozef Kmeťo použil ve svém článku rétoriku blízkou rétorice českých fašistů…..snad nikdy nebude mít žádný úraz, aby se stal také zdravotně nebo mentálně postiženým a nemusel se poté podle svých slov cítit nedůstojně, nepotřebně a podřadně. Život je nepředvídatelný sled příběhů, de ani Kmeťo z internetového rádia iRoma může z vteřiny na vteřinu přijít k mentálnímu i tělesnému postižení. Zároveň může Kmeťo přijít o práci a může být na stejné sociální úrovni s obyvateli romských osad…..bude i potom prosazovat sterilizaci žen, případně sterilizaci sebe samotného, aby dále neničil genofond Romů kvůli tomu, že se stal chudým?

kmeto
Jozef Kmeťo; Zdroj: iDnes.cz

Hitlerovi lékaři také vymýšleli různé zrůdnosti. Možná by se pan Jozef Kmeťo měl zamyslet sám nad sebou, možná by měl shlédnout tento dokument

[embedplusvideo height=”380″ width=”460″ editlink=”http://bit.ly/1cF0nam” standard=”http://www.youtube.com/v/h6HRHuleeSI?fs=1″ vars=”ytid=h6HRHuleeSI&width=460&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep2927″ /]

Jozef Kmeťo plete hrušky s jablky, kde míchá skutečný incest mezi blízkými sourozenci a blízkými příbuznými se zákonem dovoleným stykem mezi sestřenicí a bratrancem. Používá směšné studie jako oporu pro své články….tyto studie by přitom nepodpořili žádní lékaři, protože se jedná o rasizoidní bludy, které zcela běžně používá cháska z WhiteMedia, či jiných uskupení fašistů, nacistů a kovaných rasistů.