Olympijské hry jsou ušpiněné homofobií a islamofobií

Olympijské hry v Soči mají dvojí zápach nedemokracie. Na jedné straně jsou pod kremelským diktátem perzekuovaní homosexuálové, zatímco na straně druhé ruská média zkoušejí rozpoutávat mediální kampaně vůči ruským muslimům. Miliardy utopené ve velkolepém ceremoniálu se vehementně snažily zastřít rozkol olympijských hodnot, na nichž je soutěžení Pierra Coubertina založeno. Nelidskost autoritářství je upozaděna ve jménu peněz, celosvětového podniku přinášejícímu Kremlu nemalé příjmy. Některé zúčastněné státy světa se rozhodly otevřeně podpořit perzekuované homosexuály podpořit třeba jako německá výprava duhovým oblečením sportovců. 

Putinovská veleříše navěky spjata s ortodoxní církví protkaná zájmy extrémistů nikdy nemůže nalézt pochopení pro člověka jako takového. Hlavní slovo má patriarcha, jež bez obtíží zavře oči před pronásledováním vytčených cílů. Rusko se ve jménu kapitálu tváří jako pokrokový stát, i když má značně prohnilé základy. Norský ministr zdravotnictví a jeho manžel přijedou na olympijádu v Soči…..je snad na tom něco špatného? Co udělají ruské úřady pokud se člen diplomatického sboru na veřejnosti chytne za ruku se svým manželem? Budou proti němu postupovat tak jako proti kriminálníkovi? Projevy nejdražších citů jsou podle zákonů špatné jen proto, že to neodpovídá mainstreamovému koloritu zastydlé ultrapravice, jež se skrze benevolenci Kremlu dostává stále více na povrch.

Olympijské hry nikdy neměly spatřit světlo světa v Ruské federaci. Speciální jednotky ruské armády se dopouštějí válečných zločinů na Kavkazu. Putin to velmi dobře ví, a proto nejednou zabraňoval přístupu novinářů do Čečny, Dagestánu a dalších území ostřelovaných armádou federace a spřízněných spolubojovníků Kremlu. Války posilují islamisty, kteří ve jménu zvrácených ideologií pociťují potřebu mstít se na nevinných civilistech třeba z Moskvy. Doku Umarov nedávno vyzval své stoupence, aby narušili průběh her. Šílenci, vrazi, psychicky narušené osoby vyzývají k násilí, zatímco podle průzkumů 86 % ruských muslimů odsuzuje terorismus. Stoupenci cháridžovského šílenství azraqiovců touží v rozporu s Koránem po krvi civilistů, zatímco své zločiny zakrývají mlhou oddanosti k extrémismu nemajícím se skutečným islámem pranic společného.

Muslimský vůdce muftí Farid Salman ulema Rady ruského svazu islámské dohody odsoudil terorismus a jeho negativní důsledky, jaké mají činy fanatiků pro obyčejné ruské muslimy. Celkový počet muslimů v Rusku se odhaduje na 7 – 10 % z celkového počtu obyvatel. Jsou to většinou normální spořádaní li co nemají se šílenostmi extrémistů nic společného. Po zubní pastě a nebezpečí bombového útoku převládá v politicích a ve společnost nebezpečí generalizování a následného předběžného osočování běžných muslimů z aktivit nelidství.

sochi

Vedlejším efektem sportovního svátku je posilování islamofobie mezi lidmi, mezi politiky…….veleslavný svátek sportu ztrácí v prostředí Soči punc humanismu…..do popředí se dostává  bezohlednost Putinovy říše, v níž se ztrácejí potřeby moderního světa. Tam blízko severního úpatí Kavkazu situace zamrzla kdesi v historii a s ní jako Šípková Růženka usnula rovnou celá říše převlečených soudruhů z Kremlu.

Kam se v chaosu diktátorství a byznysu vytratil ideál lidských práv?