Příbram se zcela správně snaží zabránit demonstraci neonacisty Pavla Matějného

Čeští lvi by rádi demonstrovali v Příbrami. Možná se Pavlu Matějnému zastesklo po rodinných cestách za one man show na liduprázdných náměstí, kde bodrý hlas ostravana s ultranacionálními rysy a holou hlavou vytváří dojem klauna v šapitó. Oddělenci převážně ústecké buňky DSSS využili jednoduchého triku. Oznámili shromáždění na náměstí Tomáše Garriqua Masaryka jako projekt fyzické osoby, v němž organizovaní Šlégrovci vystupují v šedém, nebo spíše přihnědlém pozadí. 

Pitoreskní stvoření v roli svolavatele chce 15. února 2014 od druhé odpolední z megafonu obšťastnit kolemjdoucí svým poněkud osobitým projevem předlužence z Chotěbuzi.

matejny

Pavel Matějný chce svou demonstrací otevřít vlnu “útoků” vůči Romee, kterou považuje za nepřítele číslo jedna. Web, jež měl za úkol prosazovat toto staronové odhodlání, byl před několika dny hackery napaden a rasistické plky extrémistů byly nahrazeny podobiznami českých ultranacionalistů, neonacistů a jejich hajlovacími pokusy doprovázenými fotkami organizátorů protiromských protestů jako jsou  například fotografie Pavla Bittmana, Jana Navoje, či partnerky Matějného, Jarči Sládkové Tvrdé.

Je zvláštní, koho všechno považují lvíčata nenárodních zájmů za slušné občany. Pokud je neplacení svých závazků projevem slušnosti, poté je většina národa skutečně bandou neslušňáků, proti nímž Pavel Matějný se svou partou chystají jeden protest za druhým. Inu, národ ultranacionalisty nemůže být národem skutečných občanů, protože jednolitá běloba nikdy nemůže být národem, ale společenstvím rasistických nekňubů.

matejny_hajluje
Pavel Matějný je hajlující osoba vlevo

Neonacistům, hajlujícím perverzistům a pitomečkům s vlajkami bývalého reichu vadí Romea jako protičeský spolek s podivným financováním. Těmi Čechy myslí Matějný nejspíš spolubojovníky z hospody, kde tak “pěkně” nečesky hajloval a pózoval před objektivy podobně smýšlejících svastikářů. Nečeši se srdíčkem nedaleko NSDAP využívají benevolence demokracie, aby po delší době a doslova zničujících následcích zazněla jména aktérů minimálně v regionálním tisku. Pavel Matějný je vůbec slabé stvoření. Veřejně hajluje, aby se následně jako malé děcko vytáčel při rozhovoru nad tématem zda hajloval nebo ne:

Na začátku rozhovoru jsem se Vás ptal, zda jste neonacista. Vy jste to popřel. Proč jste tedy na srazu White Power Evropští Patrioti, za trikolórou třetí říše, hajloval?
Takže, za prvé, nebyla to trikolóra třetí říše, ale říšská vlajka. To je velký rozdíl.

Proč jste na srazu W.P.E.P., hajloval?
Dobře. Já bych na to odpověděl asi takhle. Víte, že hajlování spočívá ve zdvihnutí pravé ruky a doprovodného zvukového projevu “Heil Hitler!”, nebo Sieg Heil!” Máte k tomu zvukový záznam, abyste skutečně mohl říct, že jsem hajloval?

Takže jste nehajloval?
To jsem neřekl. Já jsem měl pouze zdvihlou pravou ruku. Co jsem u toho pronesl.?

Hajloval jste, nebo nehajloval? Ano – Ne.
Já jsem Vám na to odpověděl. Já Vám odpovídám, že jsem měl zdviženou pravou ruku.

Proč jste se zúčastnil zakládajícího sjezdu W.P.E.P. (White Power Evropští Demokrati)?
Nebyl to zakládající sjezd, byl to pouze takový sraz vlastenců.

Ti lidé, kteří tam hajlovali a měli trička s nápisy ‘Camp Auschwitz’, tedy koncentračního táboru, kde byli likvidováni Židi, byli podle Vás vlastenci?
Já jsem se na jejich trička nedíval.

Záznam celého rozhovoru s Pavlem Matějným z 15.10.2013

[soundcloud]http://soundcloud.com/anonsoundcz/v-t-hassan-versus-pavel-sl-dek[/soundcloud]

Příbram se k požadavku Matějného na svolení k pořádání neonacistické demonstrace staví celkem dobře. Město se rozhodlo využít všech zákonných důvodů , jimiž by mohlo takovému setkání na náměstí TGM zabránit. Po svolavateli radince požaduje zprávu o zajištění požární ochrany, nadále budou úředníci sledovat míru nadměrného hluku v době konání Matějného srazu a pokud bude hluk velký, svolavatele budou pokutovat. Nadále je úkolem pořadatelů zajistit dostatečný počet nádob na odložení odpadů, jinak aktéry čeká pokuta. Konečně se demokracie snaží ochránit před intoxikací nenávisti a zloby, jež touží svolavatel v onen den ve svých slovech rozšiřovat do příbramských ulic.

Postup Příbrami se ze zcela pochopitelných důvodů nelíbí svolavateli Pavlu Matějnému, který rozhodnutí radnice komentuje na svém facebookovém profilu následujícími slovy:

matejny

Počínání radnice je správné, vůbec se nejedná o šikanování, či nějaké jiné nedemokratické chování. Pavel Matějný se za každou cenu snaží převtělit do role oběti, jež je pronásledována podivnými úřady. Ale tomu tak rozhodně není. Úřady by měly být pro ultranacionalisty a neonacisty postrachem. Měly by být zárukou demokracie, kdy nedostanou prostor obhajoby nelidskosti, obhajoby rasistické a neonacistické nenávisti.

Zajímavý je také názorový střet mezi Matějným a Petřivalským:

matejny