Romská demokratická strana: místo, kde vysocí představitelé mají homofobní názory

Vysoký představitel Romské demokratické strany(zkráceně RDS) hovoří o homosexuálech jako o “homokládách”. Je snad toto ideál lidskoprávní politiky partaje, jež si oficiálně dala do vínku “boj” za lidská práva? Jak dalece je RDS  pomocí svých představitelů odlišná od Strany rovných příležitostí, kde se to homofobií jenom hemží? Partajník z Hradce Králové, na sociálních sítích vystupující pod nickem Zdenkus Rochell, je všechno možné, jen ne obhájce lidských práv. Východočeská buňka Tancošovy strany získala prapodivného představitele regionu. Rochellovy názory na LGBT minoritu jsou shodné s názory ultrapravice, v nichž je normální napadat homosexuály kvůli jejich sexuální orientaci. 

Jak asi vypadají zasedání Romské demokracie, když mnoho jejích členů jsou homosexuální a bisexuální orientace? S nenávistí křesťanského radikalismu musí být takové rokování nanejvýš výbušné. Někteří Romové jsou velmi rasističtí a jejich naturel se s hravostí sobě vlastní vyrovná zapálenosti hochů z Národního odporu, DSSS nebo sebranky Pytlova týmu zatracených. Je možné vůbec Romská demokratická strana kompetentní řešit otázky lidských práv, když její čelní představitelé útočí v diskusích, a jak se zdá i nejen tam, na LGBT komunitu?

rochell

Jako kdyby komentář Zdenkuse Rochella vypadl z pera některého ultrapravičáka. “Ale co, ruku v bitce určitě vedl Bůh, a ten se skoro nikdy nemýlí”. Jaká to škoda, že předák z východních Čech má svůj facebookový profil, účet na Yutube i Google+ přeplněný Bohem, i když nakonec jedná v rozporu s církví, k níž se tak vehementně hlásí. Tento pán bojuje v politickém trikotu strany proti generalizacím a rasismu, aby následně ve jménu homofobie  dělal to, co zcela oprávněně na ultrapravicové scéně kritizuje. Je potom taková kritika legitimní? Možná, že se také Romská demokratická strana chopí své šance a osloví novo

Pan Rochell se v diskusi na Facebooku rozpovídal na téma homofobie a nenávisti ke geyům a lesbám.

rochell Zpočátku byl Rochellův názor pouze obstarožní a odporoval zásadám humanismu. Ale budiž, každý má právo na svůj názor. Pokud ovšem tento názor má také představitel politické strany vyznačující se lidskoprávní obhajobou minorit, potom je takové smýšlení v rozporu s ideály a směřováním partaje…..volič by se měl zřejmě mít na pozoru…..protože je tu rozkol mezi oficiálním kurzem politiky a názory jednotlivých exponentů partaje.

rochell

Jak se zdá, homosexualita je pro některé členy Romské demokratické strany nemocí…..rozhodnou se partajníci pro léčení homosexualty? Poto by mohli klidně pořádat sedánky čarodějů Artušova kulatého stolu. Považovat homosexualitu za nemoc je tak hloupé, že to snad ani partajníci nemohou myslet vážně…..bohužel vysoký představitel Romské demoratické strany z východu Čech nežertuje a svá slova myslí absolutně vážně.

rochell

Pan Rochell se nejdříve pomodlí a potom……..potom zbije homosexuály a bisexuály ve svém okolí….vrcholný politik strany s velkými ambicemi zcela otevřeně říká, že rozlišuje podle sexuální orientace a posléze klidně takové lidi zbije…..ne, tohle nepíše neonacista nebo nějaký plešoun s hákovým křížem na temeni hlavy…..ta se vyjadřuje Rom s politickými ambicemi. Také vám ta mluva připadá hodně blízká ultrapravicovému slovníku blízkému neonacistické scéně? Kde jsou ty stranické touhy po politice bez předsudků.

rochell

Jak se zdá, ubohost je další jméno partajníků, alespoň soudě podle příspěvků Zdenkuse Rochella. Homosexuálové jsou nečistí, a proto je správce faebookové skupiny Romano Drom a Romská demokratická strana bije. Je opravdu takový názor měčí norálním ve 21. století? Jak chce Romská demokratická strana bojovat za lepší svět, když její významní partajníci upřednostňují bití gay a leseb?

rochell

Jak se zdá, jednotlivým členům Romské demokratické strany nevadí porušování lidských práv a svými slovy k němu velmi rádi přispějí. Není vůbec žádný problém smýšlet homofobně……..nikdo se to stejně nedozví. V další diskusi, z níž byl vytvořen výřez úvodního obrázku, se Zdenkus Rochell rozpovídal na téma nenávisti k homosexuálům a nazval je homokládami, se kterými se v Hradci pral

rochell

 

V články jsou zobrazeny diskuse tak ak probíhaly, pouze jména a identita dalších účastníků jsou zakryta. Rozhodně nešlo o překrucování slov. Je smutné, že zrovna Romská demokratická strana má homofobní jedince ve vrcholných pozicích.

rochell

Mají takto jednat vrcholní přestavitelé strany bojující proti rasismu?