Švýcarsko pomalu ale jistě podléhá ultrapravicovým náladám

Švýcarsko se potápí po moci ultranacionalistů, pozvolna se vytrácí po desetiletí garantovaná demokracie s ochranou lidských práv, aby pod Alpami zazněl chór ubohých stvoření ze Švýcarské lidové strany, jež rozpoutala mediální hon na migranty z celé Unie. Jen tak ta na desetinách procent prohrála lidská práva nad zlovůlí nenávisti. Kolabující systém přímé demokracie se stává pro Tomia Okamuru manou zaslíbenou, zatímco samotní Švýcaři přemýšlejí o jeho totální přeměně. Pod uměním ultranacionalistů se pošlapávají práva ostatních obyvatel osmadvacítky.

Švýcarští voliči byli rozděleni na dva tábory. Jedni byli nakloněni demokracii, zatímco ti druzí uvěřili ultrapravicovému tmářství obávajícího se jakéhokoli odlišnost ve společnosti. Deset z 26 švýcarských kantonů hlasovalo ve prospěch  “zastavení masové imigrace” do země fialové krávy Milky. Švýcarsko jednostranně svým rozhodnutím poruší dohody s Evropskou unií o volném pohybu. Pro ultrapravičáky je Unie nebezpečným peklem. Pravidelně o něm referují na všech možných místech. Alpští ultranacionalisté se dneškem stávají pomyslnými hrdiny v protievropském boji. Hlasování přichází zrovna v okamžiku rostoucí debaty o migraci a volném pohybu po stařičkém kontinentu.

Dánsko, Finsko už v minulosti ukázalo, jak porušovat dojednané smlouvy. Nyní se k nim přidává země Helvétského kříže. Ne nadarmo upozorňuje Organizace spojených národů na nutnost obhajoby práv migrantů. Protipřistěhovalecký etos tentokrát namířený vůči obyvatelům Unie je v první linii myšlený především na migranty z třetích zemích, vůči kterým se neonacisté a ultranacionalisté bez potíží postaví vzad. Podobný protiimigrační říkánky vychází také z jaderného úsvitu Tomia Okamury, který stále hlasitěji volá společně s právničkou Samkovou po zastavení imigrace rovnou do celé Evropy. Švýcaři prohrávají pomyslný souboj s lidskostí, zatímco zvedači neviditelných joj nazývají protievropskou politiku záchranou evropských, potažmo národních tradic a zájmů.

svycarsko

Po dvanácti letech tak jakýkoli pohyb přes švýcarsko-české hranice ztíží předpisy, byrokracie….Nastaví se kvóty pro počet nově příchozích cizinců……nebere se žádný ohled na případné humanitární důvody migrace a imigrace……svým postojem by země Helvétského kříže mohla porušit mezinárodní smlouvy a úmluvy o právech migrantů. Švýcarský případ je nebezpečím pro celou Evropu, z kterého by si mohla vzít příklad nacionalizující Evropa. Ne nadarmo OSN varuje před diskriminací uprchlíků, před kterými v rozporu se zákony dává ruce pryč stále více a více států světa. Švýcarsko jednostranně vypovědělo Schengenský prostor, jehož součástí doposud zůstávalo. Referendum podkopává tamější průmysl, zcela zbytečně podporuje extrémisty, kteří si myslí, že Švýcarsko patří právě jim.