Ukrajinští i ruští náckové učí ty české vojenským dovednostem

Situace na Ukrajině se týká České republiky více, než si mnozí z nás uvědomujeme. Ukrajinská, potažmo také ruská neonacistická scéna má velmi blízko ke svým “kolegům ve víře” z nedalekého Česka. Ukrajinští ultrapravicoví aktéři současných nepokojů představují pro ultranacionalisty ze země praotce Čecha zdatné školitele, rádce, učitele v neonacistický militarismus, jemuž se holohlavci například ze severu Čech pravidelně cvičili v neonacistických táborech uprostřed ukrajinských hvozdů. 

Je veřejným tajemstvím napojení účastníků demonstrací v Janově s několika skupinami neonacistů z Ukrajiny. Ti je učili, až do svého zadržení ukrajinskou policií, v umění zacházení se zápalnými lahvemi. Čeští vyznavači hákových ratolestí plánovali útok na byty romských obyvatel na některém z českobudějovických sídlišť. Proto pravidelně navštěvovali současné aktéry majdanů, protože díky své nenávisti zatoužili po dalších popálených romských dětech, po dalších zničených životech, osudech nenáviděných Romů.

Neonacisté v osobě Olega Ťagnyboka získali nového vůdce, nového vlivného ultrapravičáka dříve uhasínající skupinky nácků, jednoho ze tří představitelů “opozice”. Rasista, antisemita a odpůrce minorit na Ukrajině kdysi veřejně hajloval, ale na to také celosvětová média zapomněla. Pravicoví radikálové se označují za hlavní údernou sílu protestů, přitom o příměří hovoří jako o falešné nicotnosti, které se ani omylem nepodřídí. Proto každým dnem zesilují násilí, přepadají muniční sklady, ostrou municí útočí na policisty. Zatýkají členy policejních sborů, aby na nich mohli páchat další zločiny lynčování, mučení…..aby si na malý okamžik hráli na vojenské soudy….zabíjeli další domnělé nepřátele……

svoboda_sef
Oleg Ťagnybok na zasedání strany Svoboda hajluje

Zatímco se čeští politici mohou přetrhnout v podpoře protestujících z Kyjeva, kousek od jejich oken demonstrují ukrajinští neonacisté za podporu svých kolegů,,,,,,ukrajinská Svoboda má svou “pobočku” také v Česku a jejich zástupci pravidelně demonstrují v Praze s prapory banderovců, s prapory Svobody….problém neonacistů z Kyjeva je proto velmi vážným problémem pro Českou republiku  jako takovou. Neonacisté z Ukrajiny jezdili a stále jezdí do Česka. Cvičí i zde ostatní neonacisty v utajovaných výcvikových táborech, v nichž je režim blízký táborům hitlerjugends. Tyto tábory jsou srovnatelné s výcvikovými tábory slovenské paramilitární skupiny neonacistů Vzdor Kysuce. Kromě ukrajinských neonacistů tady operují také neonacisté ruští, speciálně skupina WotanJugend, která rovněž cvičí české neonacisty a pokouší se o ustanovení ozbrojených jednotek českých neonacistů.

Současná situace posiluje ukrajinskou neonacistickou scénu a s ní posílí také její vliv za hranicemi v České republice. Situace v Kyjevě je z tohoto hlediska bezpečnostním rizikem také pro samotnou Českou republiku.