V Kyjevské městské radě je v průčelí sálu obraz Bandery, prapor banderovců i strany Svoboda

Revoluci na Ukrajině ovládají alespoň v ulicích neonacisté. Jejich celkový podíl se může zdát zpočátku zanedbatelný, ale ve skutečnosti mají mnohem větší moc než se na první pohled může zdát. Západní média neinformují o tom, kdo nebo co jsou zač ti demonstraté z majdanů. Pouze vychrlí fotografie ukrajinského vojáka, policisty jak bije dav lidí, aby následně čeští politici mohli filosofovat nad celou situací v násilí zmítající se protijanukovyčovské země, přitom většina obyčejných Ukrajinců ani o demonstrace nemá zájem. Oni totiž mají úplně jiné starosti jako je shánění potravin, otopu na teplo….bojí se, co bude dál….bojí se jak daleko zavládne v ukrajinské společnosti chaos.

Ultrapravicové skupiny, o nichž svět skoro nevěděl, díky událostem jako hadi vylézají ven a pokoušejí se přidávat nejen k neonacistické straně Svoboda, ale také k polovojenské UNA-UNSO. V ulicích není bezpečno, státní úřady jsou v mnoha městech obsazeny neonacisty a extrémisty….obyčejný Ukrajinec se obává, zatímco západní média drží palce ultrapravicovým extrémistům.

ukrajina_vojna

Před několika týdny neonacistická militarizovaná politická strana UNA-UNSO, jejíž vojáci mají značný podíl na přeměně Kyjeva do podob apokalypsy, obsadila v hlavním městě úřední budovy, ve kterých si posléze zřídila “revoluční velitelství”. BBC, CNN a mnoho dalších zahraničních médií snad za honbou po senzacích zapomínají v reportážích pravdivě informovat o celkovém vývoji v zemi. Na záběrech neuvidíte portréty Bandery, vlajky banderovců, ani prapory neonacistické Svobody.

kyjevska_mestkska_rada
demonstranty obsazená budova Kyjevské městské rady, budova nyní slouží jako jedno ze sídel vedení “revoluce”

Pokud skutečně “revoluci” v ulicích neřídí ukrajinští neonacisté, proč jsou jejich velící štáby vyzdobeny prapory neonacistů a proč v popředí trůní pověšená podobizna Bandery? Jedno z míst, ze kterého povstalci vytvořili jedno ze středisek “revolučního” velení je také Kyjevská městská rada. Příslušníci UNA-UNSO vnikli do budovy a násilně i obsadili. Do popředí později pověsili podobiznu Bandery a symboliku ukrajinského lidu doplnili o znaky ukrajinské kolaborace, kdy místní nacisté na příkaz Hitlera vraždili jak na Ukrajině, Sovětském svazu, Polsku i Bělorusku. Násilí banderovců se při jejich úprku před Rudou armádou nevyhnulo ani sousednímu Slovensku, kde vražedná komanda banderovců povraždila mnoho Slováků.

Zakukleni jsou v médiích často vysvětlováni jako lidé, kteří nosí kuklu kvůli velkému mrazu a zimě na ukrajinských ulicích. Situace je velmi vážná. Zatímco prapory Svobody a banderovců pro české organizátory českého projektu “Chceme demokratickou Ukrajinu” nic neznamenají, v reálném světě představují nadvládu ultrapravicových radikálů nad děním posledních měsíců a dnů.

piano
zakuklený člen neonacistické UNA-UNSO v okupované Kyjevské městské radě u piána

Vojáci militarizované politické strany při svých pouličních střetech se speciálními oddíly ukrajinské policie kradou ustupujícím mužům zákona jejich šedivé štíty, které si posléze značkují neonacistickými kryptogramy (18 značí písmena AH – Adolf Hitler, nebo 88 značí písmena HH – Heil Hitler), případně a ně spreje v azbuce napíší UNA, což je označení neonacistických bojůvek UNA-UNSO vystupujících zejména proti minoritám, lidským právům, občanským svobodám, muslimům, Rusům…..

kukly
Kyjevská městská rada, příprava na svatbu jednoho z neonacistů. Proto jsou na místě kamery, svatbu zaznamenala místní televize. Za svědka byl předseda neonacistické Svobody

Kyjevská městská rada rozhodně není jediným velícím štábem s absolutním podílem neonacistů. Naprostá většina takových míst je vyzdobena artefakty neonacismu a nesvobody. Lid na protestech často používají ochranné přilby. Ono, dostat kamenem nebo pendrekem do hlavy není žádný skvělý zážitek, proto není divu…..demonstranti si přilby s oblibou pokreslí nějakými obrázky……jen některé z nich na sobě mají znaky neonacistů.

prilby
Přilba se stranickým označením Svoboda má na sobě žlutý emblém černého slunce, což je runa neonacistů běžné používaná také nácky v České republice,

Z obrázku vyplývá, že Svoboda nemusí nutně znamenat opravdovou svobodu. Vraťme se ještě jednou do jednoho z velících středisek demonstrantů, do Kyjevské městské rady. Tam se totiž zcela prokazatelně 29. ledna 2014 hajlovalo. A hajlovalo se pěkně poukrajinsku, přesně tak, jak to kdysi udělal “ukřižovaný” aktivista Dmitrij Bulatov.

ukrajina_hajl
Kyjevská městská rada, žena napravo hajluje přesně jako Bulatov nebo masový vrah Breivik. Je to typický pozdrav ukrajinských neonacistů

Vypadají snad takto pouze protivládní demonstranti? A proč jsou v budově Kyjevské městské rady prapory neonacistů společně s členy neonacistické UNA-UNSO? Chtějí snad české nevládní organizace tvrdit, že velení demonstrantů není v područí neonacistů? Jaké rozkazy může poté rozdávat neonacizující vedení? Je možné veškerou aktivitu vzešlou z podobných míst považovat za projev lidu, nebo projev neonacistů, když povely pro určitou oblast v Kyjevě a přilehlém okolí pochází od příslušníků neonacistické Svobody a bitkařů z UNA-UNSO?

ukrajina_vlajka