Večerní majdan byl skvělou reklamou pro nácky ze Svobody a UNA-UNSO jednotek

Sláva Ježiši Kristu, zaznělo na ukrajinském Majdanu. Zpěvy katolických písní střižených nacionálními odrhovačkami společně s tradičními songy banderovců kralovaly ukrajinskému Kyjevu. Vojáci neonacistické armády UNA-UNSO byli onen osudný večer na majdan za zraky takřka celého světa pasováni do rolí národních hrdinů. Kromě vlajek Ukrajiny, vlály ve vzduchu se značnou převahou prapory neonacistické strany Svoboda. Vedle nich v záři plápolajících požárů tančily svůj prapodivný rejd červenočerné vlajky banderovců, v nichž mnoho extrémistů vidí zachránce před Janukovyčovou vládou a jeho režimem. Sebelepší prezentaci si Svoboda nemohla ani víc přát. Její vojáci spřátelených neonacistů spáchali násilí, zapálili vládní budovy, vydali se na střet se speciálními jednotkami policie Berkut, aby na mnoha televizních stanicích světa zaznělo svědectví o něčem jiném. Svoboda volala po celonárodní mobilizaci, banderovci pod pláštíkem Pravicového sektoru dnes verbovali k odporu se střelnými zbraněmi.

Takřka žádné médium nenazývá skutečnost pravými jmény. Modlitby, prapory a slova mluvčích interpretují jako hlas opozice, aníž by zmínili cokoli o povaze modrých vlajek se žlutou Svobodou……v článcích o dění na Ukrajině by se dalo donekonečna opakovat stejné věty o stejných pravdách.

kyjev_gumy
Demonstranti několik hodin před dnešním majdanem sbírají na motokáře gumy, které následně zapálí. Vznikne tak dokonalá psychologická kulisa hořících barikád a zároveň hořící guma poslouží jako dokonalý plot před policisty
Zdroj: Twitter

Západ vidí v jeden jediný okamžik obrněné policisty, zatímco na druhé straně barikád v tento okamžik stojí demonstranti v míru bez násilí. Vůbec nikdo si nevšimne, že sem ta vzduchem proletí molotov, sem tam proletí dlaždice z rozbitého dláždění náměstí……stává se to, co server Hrebenar.eu předpovídal několik týdnů dozadu.

auto
Demonstranti zapálili nashromážděné pneumatiky a přes ně ti neradikálnější hážou Molotovovy koktejly na stojící policisty
Zdroj: Youtube

Už v odpoledních hodinách používali příslušníci neonacistické militárnní strany UNA-UNSO proti zasahujícím policistům střelné zbraně. Rozhořela se tak vzájemná střelba, při které docházelo k největšímu počtu zraněných, a to jak na straně policie, tak na straně protivládních demonstrantů.

kyjev_strileni
Zdroj: Twitter

Ultrapravice získává svůj vysněný grál…….tam daleko za hranicemi myšlenkoví perverzisté toho nejhoršího ražení dostávají nálepky bojovníků za svobodu, aby později v obdobích klidu získali stejné nálepky představitelé neonacistických stran podílejících se na hlavním nátlaku na vládu na ukrajinských ulicích. “Sláva Ukrajině”….opravdu je tento okamžik o veliké Ukrajině, o demokracii a potřebě lidských práv? Je to jednoduché divadlo, pomáhající Svobodě a UNA-UNSO v případných příštích volbách, v případném podílení se na budoucí vládě. Neonacisté, ti “bojovníci z ulic” ze Svobody tehdy nezapomněli na Ukrajinu, jako nyní nesmí přeci vyjednavači za stoly zapomenout na bývalé “bojovníky”.

ukrajina_demo
Zdroj: Yutube

Nad hlavami lidí se rozsvěcuje ohňostroj, zatímco mluvčí za mikrofony chválí dosavadní stav. Proč by také nechválil……ve volbách by nikdy Svoboda nedosáhla svého cíle. Stačilo spáchat na ulici násilí, stačilo být nelidský, stačilo chytit se v pravý okamžik příležitosti a je tu oblíbenost více než vysoká. Někteří Ukrajinci zapomínají na rasismus, extrémismus, vraždy Rusů ze strany UNA-UNSO, nemyslí na minulost i současnost Svobody. Média zahraniční, natož domácí na to neupozorňují. Jako kdyby se ukrajinská extrémní scéna vypařila a místo ní zůstali jen skuteční bojovníci za svobodu všech bez rozdílu.

kyev
Zdroj: Youtube

Na okraji stěny z plamenů stojí největší radikálové, berou do rukou zápalné lahve a hážou je na opodál postávající policisty(na obrázku jsou označeni v zelené kroužku). Někteří z jednotek UNA-UNSO mají střelné zbraně, také je proti policii použili

kyjev
Zdroj: Reuters

Jak již bylo řečeno v jednom dnešním článku. Tohle není demonstrace, ale regulerní válka se státem. Násilností a krutostí se dopouštějí obě dvě strany. Jak protestující, většinou lidé ze strany Svoboda, UNSA-UNSO a jejich sympatizanti, tak také policie, když používá příliš drsné a kruté způsoby obrany nevhodné pro policii demokratického státu…….na druhou stranu, je tohle ještě demokratická situace, když na policisty míří pušky, zápalné lahve, dlažba a jiné předměty? Jak by reagoval jakýkoli západní stát,  kdyby totéž dělali neonacisté například v Londýně, Paříži, Berlíně…… jak by reagovali politici v České republice, pokud by k něčemu takovému došlo třeba z rukou Českých lvů, DSSS nebo nějaké další neonacistické strany?

ukrajina
Zdroj: Twitter

Tam, kde je vysoká míra násilí a kde jsou používané střelné zbraně, tam dochází také k největším přehmatům a chybám třeba i ze strany státu.