Co přijde potom, budou Rusové preventivně zavíráni do koncentráků?

Fašizoidní způsob myšlení se pozvolna dostává do hlavních myšlenkových proudů masmédií. Jako kdybychom zapomněli na hrůzy minulosti. Jako kdybychom ve vlastní hlouposti nahradili neonacistický hon na Židy za jiný, méně viditelný národ, jehož identitu jsme se v zájmu kolektivizace myšlení rozhodli pošlapávat. Najednou se vytrácí posuzování člověka jako jednotlivce. Stará babička, malé dítě, těhotná žena a dokonce i zdravotně postižený člověk je zodpovědný za činy vládnoucích politiků a musí být za jejich mocenské sny potrestáni.

Co na tom že ten či onen bezejmenný Rus platí v Česku daně, pracuje a touží po životě v lepších podmínkách. Kvůli Putinovi musí přijít o peníze na bankovních účtech……kvůli Putinovi musí přijít o udělené české občanství……kvůli Putinovi je bezejmenný Rus personou non grata…….opět ve své neskonalé hlouposti saháme ke generalizacím, aníž bychom si jako společnost uvědomovali důsledky celého konání. 

Za Druhé světové války Američané pro jistotu všechny Japonce internovali do táborů hluboko v poušti. Jednotlivci s japonskou krví měli jeden den na prodej svých živností……….tenkrát nezáleželo na tom, zda je konkrétní Japonec ve spojení s vysokými představiteli armády, vlády……pouze se šovinisticky rasizovalo…….směrodatný byl původ bez rozdílu, zda Japonec má nebo nemá americké občanství……

Po více než sedmdesáti letech se díky štětinovské nenávisti přibližujeme k podobnému bodu nenávisti, kdy každý bezejmenný Rus ve jménu šovinistické nenávisti rusofobie představuje kolektivního nepřítele demokracie, před nímž se musíme účinně bránit.

Pět bodů přečtených Bursíkem pod sochou Tomáše Garrigua Masaryka obsahuje pět bodů nedemokracie, kdy se ve jménu zažitých předsudků rusofobie sbírají velmi jednoduchou cestou předvolební hlasy do květnových eurovoleb.

1. okamžité zastavení vydávání víz občanům Ruské federace,
2. zrušení možnosti obdržení dvojího občanství pro občany Ruské federace od 1.1.2015,
3. zmrazení kont Ruských občanů v ČR s cílem prověřit legálnost těchto vkladů,
4. zastavení vstupu ruského byznysu a kapitálu do ČR,
5. zrušení tendru na výstavbu nových jaderných reaktorů v Temelíně.

“Poslanci současní i bývalí netouží po ruské nadvládě, a proto předem kvůli ochraně Čechů vypouštějí krakena zla z krabičky zapomnění.” To se nám dnem i nocí snaží namluvit Bursík s Kocábem, Kalouskem i Jaromírem Štětinou navrchu.

Opět jsme jako masa ovcí tlačeni do historických období Kocábova odsouvání spřátelených vojsk, kdy každý Rus byl okupantem, kdy každý Rus představoval špínu minulosti.

Jako kdybychom se nedokázali skrze promotéry politického šovinismu vymanit z okovů xenofobního posuzování všeho na východ od nás.

Už dávno nejsou devadesátá léta minulého století, kdy jsme oslněni poražením komunismu podlehli rusofobním náladám. Toužili jsme co nejrychleji dohnat nekonečný deficit kulturně-politického vývoje tím, že jsme bez výčitek ostrachizovali všechno východní před západním….co kdybychom v jednotlivých úvahách z médií a příspěvků politiků nahradili Rusa Židem nebo Romem? Jak by poté vyzněl kontext vydávaných úvah? Možná by mnozí z nás pochopili, o čem ve svých politických kampaních současní či minulí zástupci lidu usilují.

 zmrazení kont židovských občanů v ČR s cílem prověřit legálnost těchto vkladů, 

zastavení vstupu židovského byznysu a kapitálu do ČR

Jak na vás působí tato obměna vět? Působí antisemitsky, rasisticky a iracionálně? Vidíte v těch větách potenciální nebezpečí v posílení extrémismu? Jak byste nahlíželi na hlasatele takových myšlenek? Stačí drobná substituce a je vidět pravá povaha a nebezpečí vyřčených slov, vět…..stačí odstranit veřejně akceptovaný etos rusofobie a je tu pravý význam….

Kdyby Štětina a další nahradili Rusy ve svých větách například Židy, byla by na první dobrou viditelná ohavnost vyřčených slov. Stejné by to bylo, kdybychom nahradili Rusy za Romy

zmrazení kont romských občanů v ČR s cílem prověřit legálnost těchto vkladů, 

zastavení vstupu romského byznysu a kapitálu do ČR

Jak daleko nebo blízko jsou věty ke rčení “Nic než národ”? Používání generalizací je velmi nebezpečné. Je téměř vždy nositelem extrémismu. Byla by média stejně slepá, stejně tolerantní, pokud by prohlášení politiků pojednávala o Židech nebo Romech? Agrese a nelidský despotismus hlavy státu nebo představitelů vlády není důvodem ke generalizacím. Nezákonný a velmi nebezpečný akt obsazení Krymu ruskou armádou není důvodem ke generalizacím, očerňováním všech Rusů. Politický kurz pod taktovkou představitelů opozice i koalice  navádí k porušování práv druhých, pokud to pro nás bude výhodné nebo žádoucí. Takový přístup není přístupem demokracie, ale diktatury. A o to jde například panu senátorovi Štětinovi především. Rozšiřovat diktaturu, v níž nesouhlasný názor je komunistickým a každý Rus je potenciálním vojákem ze Sevastopolu.

Budou také štětinovci ve jménu rusofobie kromě slepoty k nacismu Pravého sektoru a strany Svoboda také v dalším kole požadovat internaci všech Rusů žijících na území ČR do speciálně vybudovaných táborů? Budou i potom média zticha?

Média zapomněla posuzovat situaci minimálně ze čtyř úhlů pohledu: Odsouzení Putinovy hegemonie a dobyvačných choutek, odsouzení nacismu na Ukrajině, dožadovat se ochrany lidských práv ruských občanů v ČR, dožadovat se ochrany lidských práv minorit na Ukrajině.

Noviny, internetová média, dokonce i rozhlas selhaly. Rozhodly se vše posuzovat v jednom jediném ranku, v němž se vytvoří politicko-mediální kampaň, kdy informace o dění na Ukrajině pocházejí od rusofobních existencí, sympatizantů s extrémismem, či náruživých antikomunistů akceptujících třeba nácky, pokud jim pomohou s ideovým bojem proti společnému nepříteli.

Pomyslná mediální válka pokračuje. Štětina, Uhlíř, Kalousek, Bursík, Kocáb…..tito všichni zamlčují fakta o nacistické povaze Pravého sektoru, zatímco napomáhají rusofobním a banderovským myšlenkám do společnosti. Proti tomuto proudu vystupují extremofilní blogeři, jako například František Matějka, či Rudolf Polanecký, jež využívají prounijních banderovců, aby popřením fašistů z Ukrajiny poukázali přímo nebo nepřímo na zkázu Evropské unie, jež skrze svou politiku banderovce podporuje. Někteří antifašisté mohou považovat Matějku a spol kvůli “odmítavému postoji vůči ukrajinským fašistům” za dočasné spojence. Dochází tak ke zcela prapodivným spojením, v nichž se ani samotní extrémisté nevyznají.

ukrajina_rusko

Miroslav Kalousek v médiích prohlásil, že řadoví Rusové musejí pocítit, kam je Putin přivádí…..taková prohlášení jsou velmi nebezpečná. Navádějí k nedemokratické mstě na ostatních Rusích, kteří nemají s agresí Putina nic společného.

Putinovy pokusy o anexi ostatních zemí je třeba odmítnout……je třeba vyjádřit nesouhlas a je třeba učinit opatření vůči Putinovi, Kremlu, poslancům Dumy a politickým činitelům Ruska, nesmí však docházet k vytváření xenofobních nálad a opatření vůči řadovým občanům Ruské federace, či vůči Rusům žijícím na území České republiky nebo území Evropské unie.

Síla demokracie se pozná zejména v nejtěžších chvílích, kdy nejsnadnějším řešením je porušování lidských práv.