Ficův ostrov doktora Moreau je ohrožením vlády jedné strany

Slovensko vybírá prezidenta…..opět se rozhoduje o politické, značně okleštěné funkci, kdy se jednotlivé názorové tábory snaží přesvědčit své sympatizanty a nerozhodnuté voliče o tom, že právě ten či onen je nejlepší volbou pro reprezentaci Slovenska zejména vůči zahraničí. Fico, jako upgrade verze mečiarismu přehrává simultánky na nacionalismus a náboženský extrémismus, aby mohl bez obtíží obhájit vládu jedné strany nad východními sousedy Čechů. Opět se Bratislava s celým zbytkem země nachází v nebezpečí vlády jedné jediné partaje, jež by měla “pod palcem” naprosto všechnu agendu země. A to je potenciálně velmi nebezpečné. Prezidentské volby jsou především o hře nad city voličů, kdy jeden kandidát vsadí všechno na lásku ke Slovensku, aby ten druhý zvolil raději náklonnost k jednotlivým sociálním skupinám slovenské společnosti. 

Vzduchem televizních debat po americkém způsobu létají Benešovy dekrety, pomoc Romům, přichází na pořad dne otázka manželství a její možnost uzavření mezi osobami stejného pohlaví……..pseudodemokracie vládního Smeru sehrává prapodivné divadlo, ve kterém se jako zrůdičky v pimprlovém divadélku probouzejí díky nacionalismu všechny nešvary společnosti. Fico raději hovoří proti Romům, protože se domnívá, že rétorika plná žluče a hněvu přiláká nerozhodnuté na svou stranu. Někde v celém tom dění se ztrácí cit pro ochranu a obhajobu lidských práv, základů slušné společnosti 21. století…..Kiska jako antificovec díky svému scientologickému podhoubí ztrácí získané body. Ty mu jsou ubýrány také za pomocí jednotlivých kauz, jež jako plíseň vylézají z pracně vytvořeného image.

Skoro padesátka Slováků nemá kvůli Kiskovi kde bydlet, a proto by jej slušní Slováci neměli volit, protože Fico by zajisté nic takového neudělal…….Kiska by chtěl slíbit občanům, že udělá všechno pro návrat důvěry, kdy prezident představuje prolidového demokrata sloužícího mladým, nemocným, nezaměstnaným, chudým, matkám samoživitelkám…..Ficovský ichismus diktátorského střihu je v osobě Zemanova oblíbence Roberta Fica lístkem do skanzenu východoevropské politiky, kdy papaláš pěstuje cirkus pokažených zrůdiček, zatímco vesele lže svým spoluobčanům za pomoci předhazovaných návnad s otráveným masem.

Tyto volby nejsou jen o prezidentské sesličce na Bratislavském hradě……jde tu především o mnohem víc.

A sice o již zmiňovaný politický kurz Slovenska. Ve volbách se v jednotlivých kandidátech střetly čtyři symboly. Volič si již v prvním kole vybírání hlavy státu mohl zvolit jakou cestu požaduje pro budoucí směřování země. Kňažko byl symbolem starých struktur předlistopadového soužití v jedné federaci. To je také důvod, proč nemohl být zvolený. Nacionalisté z tábora Smeru, Kotlebovci, ostatní nacionálně naladěné dušičky, ale také mladí voliči nechtějí pokračovat v sentimentech, kdy se vykládaly pověsti o zlé zlodějské Praze ubírající Slovákům na hospodářském a celospolečenském růstu.

Kiska alespoň na začátku volebních klání představoval závan svěžesti, revolty, nesouhlasu a odporu s vládou převládající sociální demokracie. Média z Kiska vytvořila  novodobého spojovatele slovenské pravice, jež se díky událostem uplynulých let rozbila na tisíc kusů. Radoslav Procházka, jako další ze “zázračné” čtveřice budoucích hráčů o Hrad vykresloval sám sebe do podoby muže přinášejícího nový typ demokracie. A v neposlední řadě je tu Robert Fico, jež jako jediný program nabízí svou ušpiněnou nahotu s opičími chlupy na nesprávném místě. Nabízená nahota pana premiéra vypadá skutečně oplzle, nechutně, až vulgárně. Je to jako kdybychom sledovali novou adaptaci na Ostrov doktora Moreau. Napůl gorila, napůl člověk žádá Slováky o důvěru.

Fico vyrůstal se Slovenskou republikou a nikoli se slovenským národem a všemi Slováky.

Zasmrádlý patos nacionalismu dělá zadobře například náboženskému kléru, a tak není nouze o televizní záběry na představitele církve chválícího Fica jako budoucího vládce nad jednotnou a bohabojnou, zapškle se tvářící konzervou Slováků, kterou hodlá předseda socanů ze státu pod Tatrami vyrobit. Slovenská republika je pro nahého Roberta vším, a proto nudista před diváky předvádí zázračné veletoče.

 Zvítězí  revolta proti slovenské politice mečiarismu? Tyto volby nejsou o pravici a levici…..volby jsou také o celkové podobě prezidenta.

Chce blízká zemička pod Tatrami vystupovat v zahraničí jako derivát kremelské nedemokracie, nebo chce alespoň navenek představovat dynamickou zemi  bez vlády jedné strany? Bylo by správné, pokud by se jednou provždy zahodila veteš nebezpečného, Kotlebu a jiné ultranacionalisty živícího mečiarismu.  Nejrůznější předvolební zjištění vyprávějí příběhy o politicky nakloněném východu a západu Slovenska……ve světlech statistiků stojí jako věže hanby neúspěšní kandidáti, jež kvůli svojí budoucí politické kariéře zapomínají na podporu jednoho z dvou přeživších finalistů prezidentského klání. Je trapné, doslova tragikomické, jak se antificovci bojí nálepky scientologa a projevují náklonnost Kiskovi až napodruhé. Procházkovo chování bylo otřesné…..opravdu se takto chová člověk s ambicemi na založení nové partaje? Radoslav Procházka založil svou politickou kampaň trochu nešťastným způsobem. Orientoval se na dva protichůdné politické proudy liberálů a konzervativců z venkova. A o tuto voličskou základnu se nejspíš Radoslav Procházka opře při zakládání nov strany. Proto také stejný Procházka nechce být spojovaný s čímkoli scientologickým, potenciálně nekonzervativním.

gorila

Když vyhraje Fico, potom má Slovensko skutečně velmi vážný problém. Mnohem větší než si dokážeme představit. Prezidentské volby mohou díky obsazení všech postů jednou partají připravit půdu pro ústavní změny ve jménu náboženského extrémismu. Stejně tak může dojít k velmi významnému ohrožení lidských práv například Romů a dalších minorit žijících na území Slovenska, protože potom nebude nikdo kdo by stál v cestě politice “nic než národ”.