Konflikt na Ukrajině probouzí antisemitismus, rasismus, rusofobii a toleranci k banderovcům

Ukrajinský konflikt kromě faktických dopadů na osudy lidí také probouzí kromě zhoubného nacionalismu různé druhy nesnášenlivostí a nenávistí. Opět se na prvních pozicích objevuje antisemitismus, protože některá méně seriozní média vykládají neověřený příběh o sionistickém spiknutí, kvůli němuž je nyní na Ukrajině tažení nácků, Rusů……s postupem času vznikají teorie pro posilnění nelogických teorií, pro posilnění fašismu a nenávisti vůči tzv. kapitalismu. Stačí sledovat jednotlivé reakce spoluobčanů na sociálních sítích, kde jako mávnutím kouzelného poutku dlouholetý přítel perlí ansitemistkými narážkami, projevuje své rusofobní nenávisti, aby vzápětí marginalizoval vlastnosti a existenci banderovců. 

Jednotlivé nesnášenlivosti se díky masmédiím stávají těmi správnými filosofickými pohledy, kdy všichni Rusové jsou špatní páni světa, zatímco neonacismem ovonění představitelé Pravého sektoru, strany Svoboda nebo jiných rasistických sdružení představují pravé esence slušnosti, lidskosti, demokracie……rusofobní rétorika získává v projevu jednotlivých politiků punc zarytých, naprosto znepochynitelných pravd, vůči kterým červenočerné vlajky představují obnovené prapory hipísáků zkouřených z věčného užívání marijánky.

Masmédia ovládají dav pomocí lží, manipulací, nekomentování určitých jevů, kdy procházející zakulenec s bejsbolkou a praporem Pravého sektoru představuje neškodného demonstranta  zastávajícího práva obyčejných Ukrajinců dožadujících se státu bez tyranského Janukovyče. Kolorit neškodnosti banderovců dotvářejí také někteří čeští aktivisté, jež vidí v bojovnících neonacismu legitimní odpůrce Rusů a komunistů, jakési partnery ve své vlastní nenávisti vůči společnému ideovému nepříteli. Proto se také na proukrajinských demonstracích objevují představitelé antisemitské a rasismem obdařené strany Svoboda. Organizátoři, hlavní mluvčí nemají vůči banderovcům pražádné námitky, protože tyto kreatury minulosti podporují rusofobní myšlenky, na nichž je podpora proukrajinských odpůrců Janukovyče postavena.

Neofašisté, nově vzniklé, ale také dávno etablované ultrapravicové straničky a sdružení využívají ukrajinského sporu k propagaci antisemitismu, kdy násilníci zapalující domy, přepadávající a unášející ostatní Ukrajince jsou Židé, případně různá sionisty zaplacená stvoření napomáhající sionisty zamořené CIA, NSA či nějaké další tajné službě. Je naprosto nemorální a zavrženíhodné, že právě takové myšlenky dostávají možnost jako jeden z názorových proudů.

ukraina_demostr

Ukrajinská krize má proto mnohem větší dopad na společnost, než je na první pohled viditelné. Extrémismy za hranicemi Slovenska působí jako živá voda na skomírající xenofoby, jež se hrdinně chopí hozené šance k posílení svých dávno zapomenutých aktivit. na malý okamžik jako hadi z jeskyní vychází na výsluní popularity rádoby obhájci humanismu, co na tom, že se objímají se zástupci ukrajinských pokračovatelů odkazu ukrajinského fašismu Štěpána Bandery.