Martin Kozel – Uhlíř na divoko

Martin Kozel – Uhlíř na divoko vyrazil do ulic matičky Prahy, aby se svými ukrajinskými přáteli oslavil několikaměsíční podporu ukrajinského nacionalismu.  Růžové desky, pozice přesně pod kopyty koně svatého Václava….to všechno dodávalo shromáždění prazvláštní atmosféru. Týden po týdnu je vidět blahodárný výchovný účinek českých antifašistů. Zatímco ještě na konci ledna byl Václavák plný praporů banderovců a jejich čelní představitelé v Česku se ujímali slova hlavních mluvčích, nyní skoro po měsíci prapory nenávisti společně s vůdcem ukrajinských nacionalistů zmizely…..jak se zdá, tvůrcům demonstračních setkání  hodně moc záleží na tom, aby na veřejnost neprosákla pravda o povaze ukrajinských nepokojů, o jednotlivých aktérech české probanderovské propagace nemající s ukrajinským pranic společného.

Řádění banderovců je doslova darem pro osoby s nízkým egem a vysokou touhou po seberealizaci. Na malý okamžik zůstat středobodem nadnárodního dění, pomáhat extrémním antikomunistům a rusofobům na piedestál slávy…..takové snažení vyvolávající pocit VIP, nepostradatelné osoby……to je pro některé duší mdlé osoby mnohem víc než morální zásady odmítající banderovce jako služebníky neonacismu, masové vrahy a teroristy…..události z Kyjeva s páteří Pravého sektoru vykresluji zvláštní obrazce na duších mnoha politiků, spoluobčanů, aktivistů, kdy zakuklenci pod vedením Dmitrije Jaroše jsou neškodnými promile v desítkách procent demonstrantů. Pražská akce se nesla v “okupantském” patosu, “ZA VAŠI I NAŠI SVOBODU – NE RUSKÉ OKUPACI UKRAJINY”. O čí svobodu skutečně onen březnový podvečer aktérům šlo? Je morální volat po svobodě, zatímco se zamlčují z ideového důvodu nevyvratitelná fakta o dění na ulicích ukrajinských měst a vesnic?

ukrajina_praha

demo_praha
Zdroj: Facebook

Je tomu nedávno, co kníže Schwarzenberg jako první politik z Česka procházel prostředkem majdanu, aby v březnových dnech znovu na akci pořádané Martinem Kozlem – Uhlířem zopakoval lámanou češtinou umně nacvičené lži o tom, že radikálů je na kyjevských majdanech pouze hrstka a všechno ostatní je pouze rétorika Ruska, jež se snaží celou bohulibou snahu ukrajinského lidu zhatit všemi možnými prostředky.

Projev Karla Schwarzenberga

Je to opravdu velmi vážný okamžik v našich životech. V současné době v Evropě zažíváme přímou agresi. Už to není občanská válka jako v Jugoslávii. Tady zaútočil jeden stát na druhý. To se opravdu od druhé světové války a od velkého roku 1989, nikdy nestalo. Je to jasné porušení mezinárodního práva. Okupace suverénní země je rozporu s mezinárodním právem. Proto proti tomu musíme protestovat. Již předtím bylo řečeno, že my Češi k tomu máme mnohem pádnější důvod. My jsme dvakrát za sebou zažili, co to znamená, když proti naší vůli, vniknou cizí vojska na naše území. My jsme zažili, co to znamená, když nám sousední velmoc, odebere kus našeho území, proto dneska musíme jasně vyjádřit naší solidaritu s Ukrajinci. Připomínám, když 25. srpna 1968 Natálie Gorbaněvská vyšla s plakátem “Za naší a za vaší svobodu”, na Rudé náměstí v Moskvě, tak byl v mém doprovodu také jeden Ukrajinec, který bohužel potom pošel v gulagu. I na to bychom měli dneska vzpomínat. Já jsem měl tu čest být v prosinci pozván na Majdan. Viděl jsem to nadšení a pevné odhodlání Ukrajinců, vydobít si svobodu.

Ty kecy, že tam byli extrémisté.. Samozřejmě, že na stotisícové demonstraci, vždycky bude tisícovka nějakých pitomců. Ať je to u nás v Německu, či ve Francii. Většina demonstrantů byla velmi umírněná, byla velmi vážná ve svém požadavku: “Svobodu, právní stát a demokracii na Ukrajině a co nejdříve se připojit k Evropě

knize

Pravdy rusofobů vnímajících obsazení Krymu ruskými vojsky jako akt ukrajinského roku 1968, svědectví nespolehlivých osob majících často napojení na radikální skupiny jsou pokládány za nevyvratitelné důkazy o tom, že za revolucí stojí obyčejní lidé vedeni boxerem Kličkem…..proto se na Václavském náměstí s pravidelnou dávkou entusiasmu opakují setkání milovníků demokracie, ve skutečnosti akceptujících banderismus a banderovce jako nástroj rusofobů vůči nenáviděnému Kremlu. V podobném podtónu k problematice přistupuje také předseda Liberálně ekologické strany Martin Bursík, který rovněž na akci spolupořádané Martinem Kozlem – Uhlířem vystoupil jako jeden z mluvčích. Ten tak odpověděl na dotaz Pražského zpravodaje ” jaký má názor na tvrzení, že hybnou silou ukrajinské revoluce, byli podle některých zdrojů, radikálové ze strany Pravý sektor”, těmito slovy:

Je důležité si uvědomit, že tím prvním momentem a impulsem, že se lidé sešli na Majdanu a začali pokojně demonstrovat, bylo rozhodnutí prezidenta Janukovyče, že nepodepíše přístupovou smlouvu k Evropské unii. A my víme, a je zcela zřejmé, že tlak k tomu nepodepsání, byl vyvíjen od Putina z Ruska. Hledáte – li prvopočátky toho, co se odehrálo na Ukrajině, tak je hledejte v Putinovi a v Rusku, a v té skutečnosti, že Rusko má stále imperiální sklony. Že se nesmířilo s tím, že země bývalého východního bloku se postupně orientují směrem na západ. Směrem k Evropské unii, směrem k NATO, a že se tomu tímto způsobem brání

bursik_plakat
Zdroj: Facebook

Je vidět, že ani vysocí představitelé politických stran nejsou obeznámeni se skutečným stavem v oslavované Ukrajině, jež si svou prozatimní neonacistickou vládou skutečně nezaslouží být součástí Evropské unie, protože banderovce na pozicích europolitiků skutečně nepotřebujeme. Názory pana Bursíka na Pravý sektor jsou opravdu zvláštní. Nemyslí si, že by Pravý sektor měl být fašistický, nebo neonacistický. Předseda LESu reaguje stejně jako banderovci, jejich nadšenci, nebo naprosto neinformovaní spoluobčané věřící rusofobním názorům: “Není to pravda, tohle je dezinformace, kterou prostě používá Putinova propaganda.

Všechno, co nevyhovuje nastavenému rámci rusofobie, podpoře neonacistického Pravého sektoru a stejně neonacistické a antisemitské strany Svoboda, je považované za Putinovu propagandu a všichni, kdo poukazují na Pravý sektor jako semeniště neonacismu, jsou považováni za ruské agenty, za ty, jež souhlasí s ruskou okupací Krymu. Zatímco účastníci demonstrací “bojují” proti ruské “propagandě vojenské pomoci spřáteleným zemím”, využívají svou vlastní propagandu a neváhají v nepochopení označovat nepřátele, neváhají ke svému účelu navození neškodnosti demonstrantů použít děti, které s miniplakáty postávaly před piedestálem řečníků

deti_demonstrace
Zdroj: Facebook

Používání dětí k prosazování politických cílů je nemorální, nechutné, nezodpovědné a dokonce nebezpečné. Může to být jednoduchá ochrana před dotíravými novináři, případně lidmi, jež by se také neplánované chtěli účastnit projevu před davem lidí. Je tu potencionální ohrožení dětí, a tak je snadné požádat hlídkující policisty o zásah, i kdyby se za normálních okolností nic nedělo. Jak může být toto shromáždění pro nacistický Pravý sektor, když v popředí jsou pro dobro akce také děti……je to jednoduché politologické působení na masu lidí, na dav, aby “přicházivší návštěvníci zůstali v klidu, protože na tom místě se neděje nic špatného, když vpředu stojí předškolní omladina”….

Ve zpěvech a projevech jednotlivých účastníků se našli také někteří ukrajinští nacionalisté, možná sympatizanti Svobody, či Pravého sektoru. Jeden z nich si jen tak v blízkosti muže zákona zahajloval poukrajinsku. Tento detail unikl pořadatelům. Na místě nebyla jediná vlajka banderovců, zatímco holohlavý mladík dvakrát nebo třikrát zvedl levici, aby nakonec ulevil svému nacionálnímu přetlaku

hajlovani_praha
Zdroj: Internet

Jak by se zachoval policista, kdyby demonstrant ve tmavé bundě hajloval “neonacistickým způsobem”? Je snad breivikovské hajlování, tolik oblíbené u Pravého sektoru a představitelů, méně nebezpečné než to hitlerovské? Podobně hajloval šéf Pravého sektoru na západě Ukrajiny Alexandr Ivanovič Muzyčko, dlouholetý člen neonacistických bojůvek UNA-UNSO a zakladatel Automajdanu Dmitrij Bulatov, bývalý vůdce ukrajinské neonacistické strany Andrej Bujděnko, či předseda strany Svoboda Oleg Ťagnybok.

Na shromáždění zazněly také banderovské zdravice, kdy Martin Uhlíř třikrát zakřičel “Sláva Ukrajině”, aby následně dav třikrát zahulákal “Sláva Gérojom”. Po více jak sedmdesáti letech zazněla na Václavském náměstí zdravice ukrajinských extrémistů, jež mají v historii na svědomí desítky tisíc obětí volyňských Čechů, Poláků, Bělorusů, Rusů, Židů, Romů a dalších minorit.

Záznam z demonstrace uložený na Soundcloudu:

[soundcloud]http://soundcloud.com/anonsoundcz/demonstrace-praha-9-3-2014[/soundcloud]

Banderovským pozdravem Martin Uhlíř nešetřil ani ve svém komentáři na Facebooku, kde na zvolání “Sláva Ukrajině” reaguje zvoláním “Hrdinům sláva”

uhlir_lpmentrar_bander
Zdroj: Facebook Martina Uhlíře

Byl snad erekční tělocvik holohlavého pána z fotografie pokusem o minimalistickou formu posilování ramenních svalů? Demokracie v Česku si neumí poradit s projevy extrémismu. Místo, aby jednala v případě hajlování, reagovala na žádost pořadatelů o vyvedení jednoho ze zájemců o projev před mikrofonem. Tím zájemcem byl ukrajinský Rom. Měl podobnou vadu řeči, jakou trpí pan poslanec Schwarzenberg, přesto pořadatelé tohoto člověka nenechali promluvit.

rom_praha_akce
Policista vyvádí Roma stranou z demonstrace, Zdroj: Internet

Proč bylo tomuto člověku zakázáno veřejně promluvit, když se k mikrofonu dostalo také mnoho lidí z publika? Kam se ztratila demokracie a právo na svobodnou společnost? Na jednu stranu se demonstrovalo za demokracii a svobodu, zatímco se ostatním demokracie a svoboda zakazovala. Není takový přístup alibismem, naprostým popřením všeho, za co aktivisté spolu s Martinem Kozlem – Uhlířem “oficiálně bojují”?

uhlir_fotka
Martin Kozel – Uhlíř, Zdroj: Facebook