Pravý sektor. Zabili jim Muzyčka, nyní hrozí atentátem na ministra

Kalašnikov, Makarov, basebalové hole a řeznické nože jsou nekonečnými přáteli těch, za které se obrazně na demonstracích bijí rusofobní aktivisté sdružující se v neformálních uskupeních jako je Jiří Barešem a Martinem Uhlířem založená neformální skupina “Chceme demokratickou Ukrajinu“, či Michalem Topovem registrované občanské sdružení  Euromaidan. Ještě nedávno se to hemžilo na setkáních výše menovaných prapory Pravého sektoru, banderovců a xenofobní strany Svoboda, jejichž vrcholní představitelé řečnili na jednotlivých shromážděních. Je tomu nedávno, co jeden z vrcholných představitelů Pravého sektoru na západě Ukrajiny, Oleksandr Muzyčko, napadl a zmlátil prokurátora Andreje Targonije. Tenkrát v posledních únorových dnech ukázal raubíř, mafián a gangster v jedné osobě, co ve skutečnosti Pravý sektor znamená. 

 Oleksandr Muzyčko útočí 27.2.2014 na prokurátora:

[embedplusvideo height=”320″ width=”400″ editlink=”http://bit.ly/1bSnOyJ” standard=”http://www.youtube.com/v/q8JC-ZjqFb4?fs=1″ vars=”ytid=q8JC-ZjqFb4&width=400&height=320&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep8179″ /]

Zatímco politická a mediální hvězda českých luhů a hájů, senátor Jaromír Štětina, nazývající své názorové oponenty komunisty, agenty KGB, či stoupence páté kolony Kremlu, udělal ze své nedávné návštěvy Ukrajiny mediální bublinu zájezdových setkání s občany, rodilí Ukrajinci daleko za hranicemi Česka pociťují láskyplnou náruč “neškodných hochů” v khaki uniformách.

stetina_znepokoj

štětina_slava_ukraine
Štětina používá stejnou zdravici, jakou používá Pravý sektor a jakou používali banderovci….odpověděli taktéž host zvoláním Hrdinům sláva?
stetina_disuse_clan
senátor Jaromír Štětina projevuje sdílením statusu Marka Franty souhlas s banderovským teroristou Oleksandrem Muzyčkem

Inu, dělat si politickou kampaň v bezpečí středoevropského prostoru, podporovat akce ultranacionálně naladěných Ukrajinců v zemi praotce Čecha…..to je něco jiného, než prchat z rodného města před kulkami či mačetami vražedných gangů ctihodných vůdců kyjevského majdanu. Šéf Pravého sektoru na západě země byl hojným návštěvníkem majdanu. Mnohokrát hovořil k lidem, patřil k předním představitelům dění nejen v Kyjevě. Také o těchto lidech vyprávěli proukrajinští aktivisté jako o mírumilovných a neškodných bojovnících za demokracii.

Muzyčko hovoří na kyjevském majdanu dne 20.2.2014

Muzyčko je ve světě ukrajinského nacionalismu velmi významnou osobou. Je předsedou a politikem regionální organizace neonacistických jednotek UNA-UNSO v ukrajinském regionu Rivne. Muzyčko se zúčastnil v roce 1994 vojenských tažení v nedaleké Čečně, kde tím nejkrutějším způsobem zabíjel ruské vojáky. V tomto období působil jako šéf ochrany čečenského teroristy Dudaeva. Bojoval v jednotce Viking, které osobně velel další z čečenských teroristů Basajev. V Grozném si zvolil pseudonym Saško Bilij, podle něhož se ve stejnojmenném městě jmenovala jedna ze čtvrtí. Byl to od Čečenců projev vděčnosti, protože Muzyčko, nyní Saša Bílý zničil tři ruské tanky a šest ozbrojených transportérů. Vzdělání neměl vysoké, vystudoval speciální střední školu a v letech 1981-1983 absolvoval vojenskou službu u 144. protiletadlové a raketové brigády v gruzínské Tbilisi. Po získání nezávislosti Ukrajiny získal Muzyčko ukrajinské občanství a přidal se k neonacistickým bojůvkám UNA-UNSO.

muzycko_pr_sekt

Neštěstí v exjanukovyčově “hejtmanství” slouží mnoha politikům, aktivistům, novinářům, ale i fotografům k politickému růstu, kariéře, k získávání bodů u rusofobně naladěných spoluobčanů…….ve víru těchto událostí se zapomíná na realitu, v níž sílí hydra banderovského neonacismu. Olexandr Muzyčko plamenně vykřikující slova nenávisti, vyzývající k vraždění Rusů, terorizující obyvatele Riveňského okresu, nyní po přestřelce při zatýkání přišel o život a situace se na Ukrajině začíná komplikovat.

Neznámé komando přepadlo stíhaného Muzyčka v restaurantu Tři karasy a tam podle jedné verze Muzyčka zastřelili během zatýkání v restaurantu. Podle další verze Muzyčka zabili při útěku a přitom se prý přesvědčili, zda nemá zatýkaná osoba a sobě neprůstřelnou vestu a dvakrát Muzyčka střelili do srdce.

První náměstek ukrajinského ministra vnitra Volodymyr Jevdokymov situaci komentuje takto:“Na zvolání ‘Stůj! Policie!’ Muzyčko vyskočil z okna a následně začal střílet po příslušníkovi speciální jednotky Sokol. Kulka, kterou vypálil, zasáhla policistovy brýle a uvízla v přilbě. Zraněný policista odpověděl střelbou po nohách uprchlíka. I při samém zatýkání se odehrával boj a zněly výstřely.”

Agentura Interfax ještě dodává: “Když jej zatkli, byl ještě živ. Ale posádka přivolané sanitky konstatovala, že je mrtev,” 

Podle jiné verze ukrajinského poslance Oleksandra Donyje proběhla událost takto:Dvě auta zablokovala jeho vůz, vytáhli ho z auta… Pak ho hodili na zem. Ruce (měl) za zády v poutech, (vypálili) dva výstřely do srdce.

zastřelený Muzyčko

Na internetu se objevilo video údajného zásahu jednotek Sokol vůči Muzyčkovi: 

[embedplusvideo height=”380″ width=”460″ editlink=”http://bit.ly/1jEFfSQ” standard=”http://www.youtube.com/v/ArdLaeEZSZ4?fs=1″ vars=”ytid=ArdLaeEZSZ4&width=460&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep9902″ /]

Pravý sektor cítí, že smrtí šéfa na západě země ztrácí tvář a především pověst tvrdých hochů, jež za každou cenu pomstí smrt jednoho ze svých. Web charivne.info dnes zveřejnil tiskovou zprávu Pravého sektoru, ve které fašističtí extrémisté vyhrožují pomstou. Šéf pravého sektoru, Dmitro Jaroš, proti na něhož Rusko vydalo mezinárodní zatykač, žádal dokonce rezignaci ministra vnitra Arsena Avakova(politik ze strany Vlast Julie Tymošenkové)

Pomstíme se Arsenu Avakovovi za smrt našeho bratra. Střelba na Sašku Bílého – nařídíme atentát na ministra….“, řekl mimo jiné ve svém prohlášení médiím koordinátor Pravého sektoru v Rivne, Roman Koval. Fašisté z nedávno založené strany použijí to, čemu rozumí nejlépe. Využijí svého vlivu, aby vraždou zakryli sv vlastní pokoření. Z vraha a teroristy vytváří Pravý sektor hrdinu, bojovníka za národ. Ukrajinský představitel fašistické strany je dalším důvodem k vyvolávání nepokojů v již velmi chaotické Ukrajině.

Ukrajinské ministerstvo vnitra na základě vyřčených vyhrůžek vyzvalo všechny ozbrojené skupiny k odevzdání zbraní: “Pokud nějací banditi vyhrožují ministrovi, jsem připraven přijmout jakoukoli výzvu“. Jedná se o symbolický postoj ministerstva, nebo skutečně jsou síly Ukrajiny schopné odolat případnému tlaku a útoku Pravého sektoru? Situaci v zemi skutečně ovládají bojůvky extrémistů z Pravého sektoru a tyto bojůvky jsou také členy povolené Milice. Gesto vládního úřadu tak může být pouze symbolické. Představitelé Pravého sektoru a spřátelené, doslova příbuzenské strany Svoboda jsou také ve vládě na postech ministrů, asistentů ministrů…….

Postoj vlády jako celku může být dobrým sortimentem do tábora rusofobiků, kteří bez sebemenších výčitek svědomí podporují banderovce se stranou Svoboda. Nyní tyto karikatury aktivismu mohou začít prohlašovat, že vláda není neonacistická, když jeden člen prozatimní krajinské vlády volá po odzbrojení Pravého sektoru. Rusofobici samozřejmě rádi zapomínají na to, že architekty “revoluce” jsou banderovci z Pravého sektoru s neméně extrémistickou Samobranou Majdanu. Rusofobici také rádi zapomínají, že vláda a konkrétní ministři existují jen proto, protože s tím souhlasil Pravý sektor, jež stále vartuje na ukrajinských ulicích se svými lidmi kdykoli připraven odebrat moc současné vládě ve svůj vlastní prospěch.

———————————————–

Pohřeb Muzyčka:

[embedplusvideo height=”380″ width=”460″ editlink=”http://bit.ly/1lmfwTr” standard=”http://www.youtube.com/v/cbAOWkKwp_0?fs=1″ vars=”ytid=cbAOWkKwp_0&width=460&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep7940″ /]

pohreb

pohreb

pohreb