Vyvadil demonstrací rusofilie předvedl toleranci komunismu, dokonce i fašismu Adama B. Bartoše

Stovka lidí se sešla 23.3.2014 u koně na Václavském náměstí, aby společně po boku rusofilních fašistů a komunistů  zahájila rétorická cvičení na téma mediálních manipulací, kterých se mainstreamová média po vzoru zahraničí dopustila na “problému zvaném” Ukrajina. Bartošova sebranka zastoupená Ladislavem Zemánkem dostala další příležitost k předvolebním agitacím, kdy náckové z Kyjeva sehrávají nepodstatnou roli. Opravdu organizátoři volali shromáždění na Václaváku kvůli upozornění na současný stav na Ukrajině? Opravdu jeden z organizátorů akce, advokát Jiří Vyvadil z levicově orientovaného Institutu pro aplikaci společenských věd, svolal sešlost kvůli nápravě mediálních fikcí?

Je možné pokládat shromáždění, během něhož klábosí představitelé ultrapravice a extrémisté, za protifašistické a protiextrémistické? Nejedná se náhodou o další fikci, kdy se využije jeden blízký problém, aby se do kamer České televize dostali představitelé doposud méně známých antisemitů, ochránců tzv. tradičních hodnot stavící se například proti lidským právům, Romům a homosexuálům? Ti lidé “nejsou ovčané”, měli to na transparentíku přilepeném na noze od plátěného stanu. Chtějí rozhodnout, a proto se v prapodivné konstelaci sešli, aby za doprovodu lačných novinářů tančili jako v panoptiku pokrokových cirkusáků názorovými veletoči mezi kapkami deště.

demoska_zemanek
v šedém kabátu Jiří Vyvadil, s mikrofonem v ruce Ladislav Zemánek

Šedivý kabát, o kousek dál postávající aparatura doplněna o úderné heslo: “Nebuďme stádo ovládané Českou televizí” následovaná přihlížejícími muži ve středním věku……to je panečku doslova nedocenitelná atmosféra, o kterou by se nikdo neměl ošidit. Mezi řečníky byli také ruští občané žijící a pracující na území České republiky. Jedním z nich byl například Alexandr Barabanov, známý především z nedávno odvysílaného pořadu Michaely Jílkové. Jak se zdá, odhodlaný oponent Miroslava Kalouska až tak zásadový nebyl, když klidně i přes upozornění na to kdo Ladislav Zemánek je, vystoupil na stejném “pódiu”, aby vyslovil ve víru mediální slávy svůj názor na situaci v jeho rodné zemi. Ostatně, některé facebookové statusy pana Barabanova nejsou zrovna košér a zavání tak trochu antisemitismem. Podle některých svědků pan Barabanov na demonstraci vyprávěl při volných chvílích bez mikrofonu nerasistické vtipy na amerického prezidenta Baracka Obamu.

barabanov

Proslovy přítomných řečníků byly doslova oslavnou kantátou na veliké, nekonečně silné Rusko, které jako jediné zastaví svět před hrozbou nacismu. Přeceňování úsilí Kremlu doplňované nereálnými touhami matičky Rusi……to byl doslova rusofilní koncert vyprávějící příběh o nereálném světě, kde Putin sehrává hrdinskou roli Jamese Bonda. “Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře“, prohlásil kdysi Johan Wolfgang Goethe a měl pravdu. Společnost spí a nechá extrémisty navazující na český fašismus zakládat politické subjekty, aby následně tyto subjekty pokračovaly v prosazování nelidství a vytváření dalších variací na potírání demokracie. Vytváří ideové brzdy, v nichž každá minorita představuje nechtěný prvek ve společnosti.

[embedplusvideo height=”380″ width=”460″ editlink=”http://bit.ly/1kWoTqj” standard=”http://www.youtube.com/v/83akVAbFfRc?fs=1″ vars=”ytid=83akVAbFfRc&width=460&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep5537″ /]

Důvodem k nedělnímu demonstrování nebyla jen kritika médií……na paškál přišla také vláda, proti níž je nutné podle slov Vyvadila bojovat. Mezi “stížnostmi” na noviny a internet zazněla poslední dobou, nejen mezi rusofily, rozšířená zloba na Západ, kdy všechno západní je špatné, zatímco ruské a východní je neryzejší a správné. Účastníci demonstrace to vzali všechno jedním vrzem. S kritikou novinařiny požadují silné Rusko, aby Spojené státy nemohly být “četníkem světa.” Takový pohled na problematiku je kontraproduktivní a velmi nebezpečný, protože dává prostor ultrapravici vyznávající například kult panslavismu, případně rusofilně ladění fašisté mohou právě v takovýchto projektech získávat cenné body popularity.

Moderátorské role se na akci zhostila Radka Zemanová. Na demonstraci vystupovala nekompromisně a v duchu akce určovala, kdo bude mít a nemít slovo v bezpečí plátěného přístřešku.

radka_zemanova
Radka Zemanová

Místo červenočerných fáborů banderovců známých zejména z demonstrací Martina Uhlíře, vlála do deště červená vlajka Klubu českého pohraničí. To je spolek sdružující bývalé příslušníky, pomocníky a pracovníky československé pohraniční stráže a dalších podobných složek a jejich sympatizanty. Svými ideály je blízký ke komunistickému českému nacionalismu s nádechem proletářského internacionalismu. Ideologicky je spjatý s KSČM a dalšími sociálně nacionálními stranami. To se hodí do kontextu Bartošovy partaje, jež byla prezentována Ladislavem Zemánkem jako jediná možnost správné volby v nadcházejících eurovolbách. Své ovoce to přináší také komunistům, kteří mají podobný názor proti západu Demonstraci byli přítomní také sympatizanti a členové Holešovské výzvy známí především žlutými plackami stydící se tradičně za vládu, prezidenta  celý politický systém. Bohužel do toho všeho styzení není zahrnutý stud za jednání šéfa Holešováků s DSSS.

rud_vlajk

Vyvadilova slova nejenže zaútočila zcela správně na neinformující novináře, ale navíc se strefila do jednoho vybraného z Mladé fronty , s nímž má bývalý senátor a současný člen Nejvyššího správního soudu Jiří Vyvadil v pondělí schůzku….dělá z něj blázna, paranoika…..najednou mizí úcta k odlišným názorům. Zatímco skupinka kolem Uhlíře a Štětiny nazývá své oponenty agenty KGB a komunisty, proruské skupinky lidí prezentované Vyvadilem, projevují stejnou míru nenávisti vůči svým oponentům a nazývají je blázny a paranoiky. Proto je také kvůli neúctě k demokracii vyhozen a vypoklonkován příznivec Uhlířovy a Štětinovy probanderovské klaky.

uhlir_vyhod
stoupenec Uhlířovců v čepici je vyháněn osobou v kapuci

Nedělní odpoledne ve své podstatě nevybočovalo z probanderovských demonstrací. Rusofobní Uhlíř nebo Štětina klidně tolerují probanderovské názory, pokud nositelé těchto názorů obrazně půjdou proti Rusům a komunismu…….Rusofilní skupinka kolem Vyvadila klidně toleruje fašisty s komunisty, pokud tito lidé budou proti banderovcům a pokud budou podporovat mocenské zájmy Ruska se všem svými aspekty.

vyvadil

V Čechách se vytvořila extrémní rusofobní a rusofilní skupinka, v níž oba dva tábory nemají problém s tolerancí extrémismů. To je velmi nebezpečný jev, který může skončit vyhrocením a eskalací, legitimizací nacistických, fašistických, či komunistických spolků jako součást  “božské” spravedlnosti.…..od jednoduchých aktů vyvádění může dojít  fyzickému násilí, které se od posunků směrem k novinářům může přesunout k posunkům směrem k členům rusofobních a rusofilních skupinek.

NAKONEC, RUSOFILŮM(Vyvadil a jeho sympatizanti) ANI RUSOFOBŮM(Uhlíř, Štětina a jejich sympatizanti) NEJDE O UKRAJINU A JEJÍ LID…..JIM JDE PŘEDEVŠÍM O SEBE SAMOTNÉ A POKUS SEBEPROSAZENÍ SE V MÉDIÍCH A SPOLEČENSKÝCH POZICÍCH I ZA CENU PŘÍMÉ ČI NEPŘÍMÉ PROPAGACE EXTRÉMISMU.

———————————————————————-

Zdroj fotek: Pražský zpravodaj