Štětina jako pozorovatel OBSE vnímá banderovce jako bratry Mašíny

Prezidentské volby na Ukrajině. Další příběh o zmanipulovaném dění, kdy Evropská unie, většina z pozorovatelů OBSE nepožadují demokratické konání voleb. Neonacisté, nacionalisté se předhánějí, zatímco Janukovyčova nejprominentnější vězenkyně pronáší heroická slova o silné Ukrajině dobrých zítřků. Jak můžeme jako společnost požadovat demokracii v prezidentském volení, když mezi pozorovateli ze Západu jsou příznivci Pravého sektoru, banderovců, jakým je například senátor a kandidát do Evropského parlamentu Jaromír Štětina. Odletěl tam s Pavlou Hájkovou a Ilonou Markel Franckovou (obě dvě jsou pro ukrajinský nacionalismus a běžně se vyskytují na demonstracích vedle ukrajinských fašistů).

Dozor nad zdárný volením probíhá v režii probanderovsky smýšlejících pozorovatelů. Jaromír Štětina patří ke krátkodobým pozorovatelům na volbách, v neděli, tedy dnes, navštíví přibližně 20 volebních místností. Úkolem krátkodobého pozorovatele je dohled nad tím, zda jsou dodržovaná volební pravidla, volební zákon a zda nedochází k násilnostem, demonstracím před volebními místnostmi…..kontrolují, zda volí jen ti, co jsou vedeni na seznamu voličů. Po uzavření volebních místností se v posledním volební okrsku účastní otevření uren a kontroluje, zda nedošlo k podvodům během sčítání……..

Je správné takovým lidem s rusofobií v srdci důvěřovat? Nebudou stranit lidé jako Štětina vládní klice, zatímco dopomohou oponentům vlády k lepším výsledkům……..to je klidně možné, pokud nad volbami dohlíží člověk s probanderovskými názory. V zemi je údajně až na vraždu jednoho novináře relativní lid. Východ země nevolí, zatímco zbytek ano. Jaromír Štětina jako jeden z nestranných pozorovatelů neváhal a na první dobrou příležitost prošel místa majdanů, na kterých lidé v počínajících vedrech pozvolna přicházejícího léta čekají na rozkazy ze Svobody. Budou násilnosti ve městě, nebo se neonacistické frakce spokojí s politickou mocí ve vládě a parlamentu a na prezidentský post se vykašlou?

stetina_bandera

Prezidentské volby na Ukrajině nesou o demokracii a jakékoli touze po dosažení hodnot vyspělého světa. Prezidentské volby pro Evropu a zbytek světa představují příležitost ke komplikacím, kdy banderovci a jejich spojenci potřebují probanderovsky laděné pozorovatele k tomu, aby volby probíhaly v režii mezinárodních, nikoli však ukrajinských zájmů. Jaromír Štětina jako správně zastydlý dinosaurus dostal od banderovce knihu o Banderovi…….jak poetické, co by na takové sedánky v Kyjevě říkali Volynští Češi, které Bandera a jeho lidé házeli do studní? Český politik se stejně jako zfanatizovaný Martin Uhlíř a pospávající kníže Schwarzenberg rozhodl vytvářet pomocníka banderovcům.  Morální degradace není hvězdě TOP09 cizí.

stetina_kniha

Jaromír Štětina ve své zaujaté náklonnosti k banderovcům pokládá Štěpána Banderu za něco jako Mašíny v Čechách. To je opravdu tragikomický pohled na historii. Srovnávat smrt tisíců se smrtí několika nevinných obětí Mašínů……to je opravdu velmi silné kafe. Opravdu by takto měl uvažovat nezávislý pozorovatel OBSE? Kde je ona nezávislost? OBSE od roku 1993 provedla pozorovatelské mise ve volbách u více než 130 voleb ve více než 30 zemích světa. Jaromír Štětina je důkazem toho, že ne všichni pozorovatelé jsou nestrannými. Lze takové pozorování považovat za skutečné pozorování a nikoliv za potencionální přikrývání nepravostí jdoucích proti zájmu banderovců?

Jsou lidé používající zdravice banderovců opravdu těmi správnými a pravými dohližiteli nad svobodou?