Tišere, Vandasovi se ruka nepodává!!!

Strana rovných příležitostí(SRP) předsedy Tišera opět ukázala, jak blízcí jsou této partaji ultrapravicoví radikálové. Před minulými volbami do Poslanecké sněmovny rozpoutali straníci oprávněné vášně, když se spojili s anticiganistou a supremacistou Otto Chaloupkou….. Díky Triu Růžička, Tišer a Chaloupka ožily perly rasismu v nových návrzích zákonů. Kdy se o lidech uvažovalo jako o špinavém prádle, které je třeba rozdělovat na rizikové a nerizikové, dokonce se podobně měly posuzovat rodiny.  Pánové ze SRPu se neštítili ponížit ani romské děti, když z nich udělali v návrzích rasisty něco totálně jiného co musí být přezkoumáváno odborným pracovištěm……. Politici si počínali jako populisté, aby nyní v první květnový den navázali na to, co před několika měsíci začali. 

Člověk kolem Vandase vykřikuje, že Romové nepatří k nim jako k občanům České republiky. Odmítá tvrzení, že členka SRPu, paní Emilia Horáčková, nepatří k nim jako k českému národu. Zcela veřejně tak nepřímo za asistence kamer extrémisté z DSSS oznamují, že Romové jsou něco jiného, totálně  špatného, proti němuž je třeba pořádat protiromské pochody. Zatímco energická Romka za SRP říká zcela správně, možná trošku hystericky, pravdy o tom, že Česká republika patří jak Romům, tak těm na druhé straně. Tomáš Vandas vyzývá Tišera k tomu, aby svou členku uklidnil a ztišil. Někteří provandasovsky naladění dokonce paní Horáčkové rasisticky tykají, aníž by ji znali.

Tomáš Vandas: “Ten mítink je veřejný, vy si ho můžete také vyslechnout, je třeba, aby ta paní tady tak nevykřikovala. Mě z toho bolí hlava. Si myslím dnes, že proběhne to dneska naprosto v klidu. Když si to chcete poslechnout, klidně si to poslechněte.

Liška:přesně tak……

Tišer: “my jsme taky šlušný lidi…….samozřejmě…..

Vandas má strach, aby mu do proslovu neskákala Emilie Verona Horáčková a místo, aby se předseda partaje zastal své členky, souhlasí za přítomnosti šéfa Zelených Lišky bez jakýchkoli problémů se slovy Tomáše Vandase.

Právo s Láskou v minulých volbách do Poslanecké sněmovny odhalilo schizofrenii potácejících se Zelených. Ti na jednu stranu pod vedením mladého Stropnického vypadali jako dynamická, rasismus odmítající partaj, aby následně kvůli honbě za VIPáky veškerý správný směr pošlapali sadou rádoby národoveckých plků okamurovského, či nyní předbruselsho janečkovského střihu. Hrátky na rodinu s Piráty nevyšly, a tak v předvolebních honbách za procenty nadešel čas na jinou, snad ještě podivnější hru, kdy protičeští rasisté ze strany romáků dostali štempl sociálnosti. Pánové Tišer, Kováč, Růžička byli na základě rasistického uvažování vedení ekologů připojeni na jednotnou kandidátku Zelených.  Romové v předvolební horečce nesloužili jako partner ke zlepšení lidských práv. Byli jednoduchou nálepkou, takovou značkou podobné označení potravin ČESKÁ KLASA. Tahle strana byla jedlá, protože obsahovala nálepku Romů, se kterými ve skutečnosti až tak moc ekologové Zelených nepočítali. Kdyby tomu bylo jinak, měli by propadlíci politiky na kandidátkách jiné Romy, kterým jde o lidská práva.

Volby Zelení projeli i přes rasistické smýšlení, přesto všechno, jak se zdá, Liška nalézá blízké vazby k bývalým “partnerům”  ve volbách. Dohlíží snad Liška jako dozor nad regulerností debaty? Proč do toho zasahoval? Jedná staronový předseda Zelených také z rasového popudu, kdy si myslí, že on jako představitel majority stojící vedle “diskutujícího” Roma zapůsobí na Vandase jako uklidňující prvek?

Vandas_tiser
Zdroj: screenshot z videa Idnesu.cz

Je tu další ukázkový případ, kdy předseda Strany rovných příležitostí selhává a sedá na lep ultranacionálního extrémisty, mezi jehož hlavní bod politiky jsou protiromské postoje. ak si může předseda jedné z romských stran dovolit podat ruku s Vandasem a ještě k tomu bez zastání jakéhokoli své členky souhlasit s tak těžce protiromsky laděným extrémistou?

Vandas_tiser
Předseda SRPu Štefan Tišer podává ruku předsedovi DSSS Tomáši Vandasovi; Zdro: screenshot z iDnesu.cz
Vandas_tiser
Předseda SRPu Štefan Tišer podává ruku předsedovi DSSS Tomáši Vandasovi; Zdro: screenshot z iDnesu.cz

Strana rovných příležitostí opět ukázala, že jí nejsou vzdálení extrémisté. Klidně se sveze na stejné vlně, protože předseda partaje Romů je také slušný člověk…..znamená to snad, že se slušný člověk nezastane dalšího slušného člověka ze své politické strany…… navíc, když takový partajní přívrženec má absolutní pravdu? Souhlasí snad Štefan Tišer s tím, že Romové nepatří do České republiky a proto si s předsedou extrémistů podává ruce? To, co romské politické strany předvádějí je k pláči. Tancoš z Romské demokratické strany při každém televizním i rozhlasovém vystoupení svou neprofesionalitou a nepřipraveností ponižuje Romy, zatímco další předseda jiné partaje po radách rasistovi pokračuje v první májový den roku 2014 v severočeském Ústí v dalším ponižování formou souhlasu a podání si ruky s předním tvůrcem anticikanismu v Čechách. Bude následovat po potřesení pravačkami také kolo dobře míněných legislativních rad?

Štefan Tišer podáním ruky Tomáši Vandasovi pouze pošlapal památku všech Romů, proti kterým DSSS pořádala protiromské pochody, proti kterým jednotliví představitelé DSSS páchali jakýkoli útok. Je velmi smutné, že památku Romů poškozuje právě další Rom.

VIDEO MŮŽETE SHLÉDNOUT ZDE: http://video.idnes.cz/?idvideo=V140501_150215_tv-zpravy_nov