Bartošovi a jeho Dělníkům na kejkle Palestinci nenaskočili

Adam B. Bartoš se svými ideovými společníky postával v Praze před velvyslanectvím Státu Izrael a jako pes Goro před Tokiem beznadějně vyhlížel Palestince, o kterých si myslel, že budou demonstrovat s ním. Naštěstí Palestinci velmi dobře vědí, kdo Bartoš i jeho koaliční DSSS s Holešováky jsou. Boj za lidská práva genocidou postižených obyvatel Gazy není možné dělat se stoupenci ultrapravicových hodnot. 

Antsemitský a ultranacionální spolek Skácela, Zemánka, Solise, Červenky a dalších výtečníků čecháčkovského extrémizování se pokouší o nemožné. Staví se do pozice lídra nacionálů a pomalu se za asistence Vandasových Dělníků přeměňuje do podoby “Národního kongresu”, kdy v popředí postává kapitán Adam B. Bartoš, zatímco ostatní bývalí představitelé ultranacionálních stran poslouží všem možným vrtochům antisemity s motýlkem. “Ne Bruselu” asimiluje například DSSS, aby v nové roli jako kapřík v zahnívajícím potůčku požral všechnu ponravu v okolí.

Tomáš Vandas to musí mít opravdu velmi složité. Ještě před chvilkou zval Dmitrije Jaroše z Pravého sektoru do Česka, aby následně v jedné z patnátminutovek musel poslouchat povídání Bartoše o náccích na Ukrajině, ohrožení ukrajinským neonacismem, proti kterému se musíme bránit. Najednou se na jednom místě v účelové akci setkávají dva názorové protipóly pokládající Pravý sektor za hrdiny a ten druhý hovořící o Pravém sektoru jako o nebezpečí zobrazujícím se třeba v ukrajinských demonstracích na Václavském nebo Staroměstském náměstí.

Výraz ve Vandasově tváři naznačoval aktuální stav nálady šéfa Dělníků.  Zatímco obšírný komik, svého času také postávající na bedýnce od Coca Coly, při řečech o Romech doslova zářil, dnes svůj kratičký projev vedl bez zápalu, bez jiskry v oku. Patrně sám tuší scénář budoucích časů, kdy oficiálně skončí na druhé koleji jako nějaký kandrdas v druhotné čurdě. Malý, Petřivalský a Bartoš si užili v jednotlivých projevech svých patnáct minut rádoby propalestinského povídání, aby se následně vymluvili na počasí a skončili v nejhorší knajpě v okolí. Česká republika je malá a Palestinci nejsou hloupí. Dobře vědí, že ještě před pár měsíci stejný Adam B. Bartoš toužil po deportaci všech  muslimů ze země, zatímco dnes před komunálkami a před dalším pojídáním exponentů nacionalismu zkouší hru na propalestinskou strunu.

Palestinci nejsou společenstvím Konvičky, aby bez potíží spolupracovali s ultranacionály a ještě to pokládali za nutnost boje proti nepříteli. Antimešitáři s žijí svůj boj, zatímco Palestinci volí úctu  lidským právům a humanismu jako takového.  Adam B. Bartoš udělá cokoli, aby na svou stranu přilákal všechny možné milovníky bílé čechie. Zemánek, jež nedávno za Generaci identity korzoval v Kosovu se srbským nacionalisty by mohl přitáhnout identitáře, Petřivalský s Vandasem skomírající Dělníky a skrze Skácela by mohlo dojít ke sbližování třeba Národního odporu, či dalších uskupení.