OK strana Jiřího Janečka “nepřipustí majdan”, ale k ultrapravičákům se přidá

Z Pravé frakce  zaseté na modrém pažitu ODS vyrostla pod vedením Jiřího Janečka koncem roku 2013 nová politická strana. Jiří Janeček, známý především z kontroverzních kruhů pražského magistrátu, zpočátku tajil pravou podstatu nově vytvořeného politického subjektu. Dementoval všechna tvrzení, že Občanští konzervativci(OK  strana) nejsou nic jiného, než další volnoběhové pokračování bobošíkovské variace na Hlavu vzhůru. Nová partaj podle slov svého zakladatele přináší konzervativní politiku pro každého slušného občana České republiky…..jenže kdo je ten typicky slušný občan promodralých konzervativců? To rozesmátý a politikou nasáklý lídr zapomněl veřejnosti s dostatečným přestihem sdělit. 

Uplynulo několik týdnů od založení bezvýznamné OK strany a světlo světa spatřila v eurovolbách touha po militarizaci. Kulty a mýty ověšený slušný občan má ve jménu ochrany majetku a životů svých blízkých dostat jedinečnou možnost postavit se “agresorovi” se zbraní v ruce. Občanští konzervativci přišli, aby zavedli do českého prostředí liberalizaci zbrojního průmyslu. Kvůli tomuto záměru strana každou tiskovku zakončuje zcela netradičně střelbou na nedaleké střelnici.

Zbrojní lobby může slavit. Na světě je podivný klon radikálů, kteří se sice na první dobrou staví proti islámu a menšinám v zemi, zároveň však jedním dechem dodávají, že nejsou žádnými rasisty,nebo nějakými islamofoby. Parta nových politiků se snaží ochránit, tak jako dříve prezident Václav Klaus, konzervativní hodnoty společnosti založené v našem kulturním prostředí také na základech katolické víry……..proto nelze přeci hovořit o jakékoli islamofobii. Stejně tak se partaj staví proti “nepřizpůsobivým” spoluobčanům, a tak ani zde podle vedení politického spolku Janečka nemůže být řeč o jakémkoli rasismu.

Extrémisté si pokaždé najdou kulantní omluvenky na své přihnědlé smýšlení. Nicméně, jeden z hlavních lídrů v komunálních volbách na Praze 11, pražský strážník Pavel Janouš, veřejně ukazuje na Facebooku překročení pravomocí svěřených do rukou městského strážníka společně se svým své rasistické smýšlením útočícím převážně na romské spoluobčany. Za své chování Pavel Janouš čelil prošetřování Inspekcí Městské policie hlavního města Prahy, jež celý případ se strážníkem následně předala k prošetření kriminální policii na Praze 4.

Epizodní, naprosto bezvýznamná politická strana, se pokouší zvýšit svůj podíl na ultrapravicové scéně bratříčkováním se s mocnějšími, mnohem významnějšími hráči na celoevropském poli. Ještě před zahájením komunálek partajníci oznamují na stranickém webu, že se Občanská konzervativní strana stane jediným oficiálním partnerem v České republice francouzské Nationa fronta Marie Le Pen. Tajemník Le Penové, Ludovic de Danne  se v těchto dnech setkal s předsedou Občanských konzervativců Jiřím Janečkem, aby se s ním domluvil na schůzce s Le Penovou, s níž by mohl domluvit možnou formu spolupráce. Při této příležitosti Janeček a Pavel Černý odevzdají v Europarlamentu petici proti regulaci střelných zbraní….

Francouzská antisemitka a rasistka Marie Le Penová se stává stranickým želízkem číslo jedna. Co na tom, že se strana Jiřího Janečka odkopává a pomaličku, ale jistě přestává být pouze tou konzervativní a zcela objektivně se navenek rýsuje do dávno získaných barev ultrapravice. Překousne i tuhle stranickou anabázi mytický “slušný občan”? Antisemitka z Paříže zavelí, a všichni uvnitř nově vytvořené sítě začnou pochodovat podle deviací zvrásněné Marseillaisi.

V dokumentu uvedeném na webu OK strany je mimo jiné napsáno: “Po zanalyzování situace v České republice se zajímají o hlubší kontakt s Občanskou konzervativní stranou.“……..jinými slovy, politická strana Le Penové hledá pro svoji partaj síť evropské podpory. Chce si vytvořit kontakty a propojky spřátelených, podobně smýšlejících subjektů, aby posléze mohla v celoevropském měřítku lépe konkurovat dalšímu extrémofilnímu uskupení Nigela Farageho ze sousedních ostrovů. Ve hře jsou miliony evropských dotací, jež jsou následně po volbách do Evropského parlamentu jednotlivý frakcím rozdělovány. Pokud si Le Penová předběžně “zamluví místenku” u jednotlivých ultranacionálních politických uskupení, může jí v dalších eurovolbách odpadnout v případě úspěchu některého ze členů “aliance” kus složité práce. Je to pojistka do budoucna a zároveň se dá v nejrůznějších typech spolupráce celoevropsky zacílit kampaň například proti muslimům, multikulturalismu nebo některým jiným minoritám v Evropě.

Lidé z Národní fronty sledovali situaci v ČR a došli k názoru, že je to právě Janečkova strana, která by vyhovovala xenofobnímu a přihnědlému vidění světa. Zatímco se Janeček zuby nehty bránil označení ultrapravicový, extrémisté ze západu Evropy udělali totéž a Janeček je na to hrdý. Bude stejný Janeček stejně hrdý, pokud svou stranou dopomůže k ponížení humanismu na co nejnižší možnou míru?