Pavel Janouš, pražský strážník a rasista ve službách Janečkovy OK strany

Občanská konzervativní strana Jiřího Janečka nabízí spoluobčanům skutečně nefalšovaně silné kandidáty. Většina z nich zapadá do stranického koloritu pistolek  a talentu pro nacionální vnímání světa. Za líbeznými plány pro Pražany se krývají méně líbezní lidé s méně líbeznými názory. 

Tak například kandidátka pro Prahu 11 obsahuje hned několik takových osobností. Namátkou bychom mohli vybrat strážníka městské policie v Praze, Pavla Janouše. Nevlasatý muž na první pohled nechce nic jiného, než psí loučky pro hafíky Pražanů.

okstranapraha11

Pavel Janouš, přezdívaný médii anděl strážný, kandiduji do zastupitelstva Prahy a Prahy 11

Vybuduji oplocenou psí louku pro výcvik psů

Vojáky, policisty, hasiče a ostatní záchranné složky  vnímám jako společenské a velmi prestižní poslání. V době klidu a bezpečí je nevnímáme, ale v případě ohrožení počítáme automaticky s jejich pomocí.

Celý život bydlím v Praze a jako strážník městské policie jsem zachránil pět životů. Chci posílit řady městské policie o další členy, kteří by chránili životy a majetek občanů Prahy. Mám 4 letou dceru, pro kterou bych rád vybudoval veřejná pikniková místa s ohništěm a pro pejsky oplocené psí louky. Mezi mé koníčky patří střelba a jsem zastáncem práva poctivých občanů na  spravedlivou a efektivní obranu.

Zdroj: web OK strany

Jedno oko by málem nezůstalo suché nad tím, jaká že to výborná osobnost, zachránce životů pěti lidí kandiduje do voleb. Mediální obraz vykresluje strážníka Pavla Janouše za andělskou bytost, zatímco tento člověk není ve skutečnosti nikým jiným, než rasistou, anticiganistou.

Možná strážník na stranickém plakátu vychází z vlastní praxe z pochůzek, kdy se musel vyhýbat exkrementům a čelil nevychovaným psům, zatímco pořizoval snímky místních Romů, aby k nim mohl na sociálních sítích dopisovat své xenofobní komentáře. Má to hlavní město ale prazvláštní strážníky. Jak se ochráncem obecní bezpečnosti může stát rasista? Na jednu stranu dnem i nocí sledujeme v médiích debaty o zlepšení práce policie, zatímco v jejich řadách slouží nebo sloužili lidé s extrémofilními názory.

janous_okstrana
Zdroj: Facebook

Pavel Janouš se ve svém zářjovém facebookovém příspěvu vyadřuje jako nějaký buran z Vandasovy DSSS. Klimatex vyměnil za Městskou policii Hlavního města Prahy, aby následně dokazoval v trikotu uniformy svou nadřazenost. Kandidát do komunálek za Občanské kozervativce tak nepřímo doznává, že během pochůzek zneužívá své postavení osoby ochránce veřejného pořádku k ponižování Romů.

janous_okstrana_izrael
Zdroj: Facebook

Dva dny poté Pavel Janouš opět zneužívá pravomocích svěřených do funkce obecního strážníka a ve veřejném příspěvku na Facebooku zveřeňuje v rozporu se zákonem pas občana Státu Izrael. Strážník se nestává strážníkem proto, aby si na sociálních sítích a na ulici léčil své komplexy. Policista Pavel Janouš zcela zřetelně porušuje své pravomoci a zcela bez potíží se s tím chlubí na Facebooku. Jak se k takovému přečinu tváří Městská policie Hlavního města Prahy? To se záhy dozvíme. Redakce Hrebenar.eu uvědomila náležitá místa z dotazem, zda se právě takto má chovat strážník městské policie.

janous_justice
Zdroj: Facebook

Policista Pavel Janouš má zvláštní smysl pro spravedlnost. Soudě dle příspěvku, který sdílel spolu se svým komentářem, přemýšlí městský strážník z Prahy o spravedlnosti jako nějaký cikánofob, člen Vandasovy sebranky holohlavých. Je skutečně takový člověk pravou osobou na post městského strážníka? Jak vybírá Praha strážníky, testuje také, zda zájemci o práci nemají xenofobní názory? Takový policajt v případě střetnutí se s Romem, cizincem nebo jiným příslušníkem minority může jednat jako rasista a nikoli jako strážník profesionál.

 DALŠÍ JANOUŠOVY RASISTICKÉ PŘÍSPĚVKY