Vyvadilův dopis Putinovi je esencí rusofilie

Jiří Vyvadil opět ukázal světu svůj neotřelý smysl pro populismus. Je to něco podobného, jako když vesele hovoří o banderovcích na kyjevském náměstí, zatímco vedle něj na řečnickém pódiu postávají zástupci českého fašismu. Dění kolem Ukrajiny a Ruska je provázáno aureolou extrémismu, kdy Ukrajince zosobňují banderovci vegetující si v “pobočce” náckovské Svobody, zatímco zastánci převeliké matky Rusi využívají ke svým akcím stranické kandidáty Bartošovy partaje společně se zástupci skomírající Holešovské výzvy doprovázené “cvoky” z NWO. 

Lidé ze sdružení Přátelé Ruska v České republice kritizují západní státy a některé české politiky za jejich přístup ohledně ukrajinské krize, vidí svět otočený kolem Ruska, bez jehož aktivní role nemůže existovat celosvětový mír. Je to podivná filozofie vytahující ze dna českého nacionalismu sen o převelikém panslavismu, po kterém toužili někteří pronárodní buditelé na konci devaténáctého a začátku dvacátého století. Prvorepubliková téze o neporazitelném Slovanovi přichází vhod obroditelům českého fašismu, a proto není divu, že se právě kolem osoby Vyvadila vytváří krom jiného také klub akcechtivých fašistů.

Ti v rámci “Národního kongresu” mohou povolat nácíčky z DSSS, kteří podobně jako Národní odpor, nebo Generace identity mohou dopomoci k většímu nacionálnějšímu pojetí pořádaných akcí. Holešováci  s lidmi z NWO jsou již nyní na demonstracích používáni jako hlídací psi, jež se v případě potřeby obrazně řečeno sesypou na případné kritiky v okolí. Aktivisté kvůli slávě Ruska přijímají české fašisty jako dokonal pomocníčky v dlouhé cestičce za slovanským bratrstvím. Nemusejí mít kvůli tomu žádné výčitky. Stačí se podívat na protiruské bardy, jež dostávají kvůli traumatu z mládí u mnoha šéfredaktorů nejrůznějších médií prostor k propagaci protiruských nálad a postojů. Paradox šedesátého osmého doprovázený nenávistí ke všemu komunistickému napomáhá probanderovským aktivistům a politikům, jako je například novopečený europoslanec Štětina, ke ” Slávě Gerojů”.

Úvod Vyvadilova dopisu poukazuje na olympiádu v Soči. Nikde není zmínka o tom, za jakých podmínek dělníci pracovali, dokonce se nikdo nedozví ani čárku o tom, jak se ruská armáda v době celosvětového sportování chovala pár kilometrů od sportovišť. Pro Přátelé Ruska v České republice důležité, že Rusko bylo napadeno těsně po skončení olympiády. To, co bylo předtím není důležité. Možná to není stejně důležité, jako, když jedním z pozvaných řečníků byl Zemánek, který sám o sobě má styky s Generací identity a společně se s Patrikem Vondrákem, Petrem Kessnerem, Tomášem Skybou, Jiřím Dudákem, Ladislavem Havlíčkem, Lenkou Koutnou a několika dalšími neonacisty účastnil konference v Kosovu.

Ladislav Zemánek, kandidát Bartošovy strany v komunálních volbách na proruské Vyvadělově demonstraci

Oba dva tábory, protiruské i proruské, využívají extrémisty ke svému prospěchu. Proukrajinské(protiruské) demonstrace “okrašovali” ukrajinští fašisté, prapory banderovců, Pravého sektoru společně s banderovskými pozdravy a vyvolávání slávy Nebeské sotnině.

Z Vyvadilova dopisu je krásně viditelná slepota, ochota nevidět nic špatného u fanaticky obdivovaného nápadníka. V tom je Vyvadil stejný jako Štětina, ukranizující Martin Uhlíř, nebo jakýkoli zástupce ukrajinských nacionálů společně s vedením TOPky. Ať udělá Rusko cokoli, bude vždy pro Vyvadila a spol tím nejsprávnějším v řadě. Podobně k Izraeli přistupují sionisté, jež jakéhokoli kritika státní politiky pokládají za antisemitu. Ostatně, pozadu nejsou ani odpůrci Ruska zosobňovaní europoslancem Štětinou, který všechny s odlišný názorem nazývá agenty KGB, rudými soudruhy nebo lidi placenými Kremlem. V tom si jsou všichni proti a proruští  aktivisté rovnocenní.

Vyvadil nesnáší Západ, přitahuje tímto postojem konspirátory, stalinisty i podivíny……..na demonstracích je možné spatřit standarty komunistických pohraničníků……ti si také zcela jistě “pošmáknou” na tom, že Vyvadil za hlavního viníka procesů vedoucích k ukrajinské krizi označuje západní země.

“Od počátku jsme poukazovali na to, že podpora Západu pro nesmiřitelný protiruský kurs Ukrajiny bude mít logicky a zcela legitimně stejné důsledky jako v případě podpory Západu pro zcela nesmyslnou a agresivní válku Gruzie proti Rusku. Výsledek bude jediný. Tak jako Gruzie vyšla, a spravedlivě, z konfliktu zcela oslabena se ztrátou části svého území, stejně tak Ukrajina vedená paranoidními a polofašistickými politiky typu Jaceňuka dovrší svůj rozvrat a stane se nejrozvrácenější zemí evropského kontinentu”

Zdroj: citace z Vyvadilova dopisu

Západ je vždycky špatný, protože ubírá místo na světě existenci převeliké Rusi. Advokát Vyvadil by jako neznámější přítel Ruska neměl nic proti územní expanzi Kremlu, protože velký bratr je pro něj větší zárukou pro svobodnější svět. V dopise se objevují Hitlerovi diplomaté, jež jsou následně při pokusu o sarkasmus vykreslováni do mnohem lepších barev, než současní západní politici

Neznám situaci, kdy týž den v cizím státě se ministři zahraničí na jedné straně přátelsky setkávají s hlavou cizího státu a zároveň se týž den účastní akcí směřujících k násilnému svržení téhož. Této věrolomnosti se nedopouštěli ani diplomaté Adolfa Hitlera,

Zdroj: citace z Vyvadilova dopisu

TOP 09, ODS a KDU-ČSL jsou podle slov zakladatele skupiny Přátelé Ruska v České republice nemocni rusofobií. V tom má Vyvadil pravdu. Výše jmenované strany využívají toho, že šéfredaktory celostátních médií jsou padesátníci, šedesátníci, kteří coby dvaceti letí musel čelit rusým tankům v šedesátém osmém. Díky tomu rusofobie získává snadnější cestičky k “uživateli”, než rusofilie propagovaná například extrémní levicí. Rusofobie je nejviditelnější u TOP09, která se díky Štětinovi, Schwarzenbergovi i Kalouskovi projevuje v ochotě účastnit se proukrajinských demonstrací, na kterých vlají prapory banderovců, na kterých řeční holohlaví fašounci z Kyjeva, viz slavná fotografie Schwarzenberga s uniformovaným banderovcem

Karel Schwarzenberg na vzpomínkové akci vyjadřující čest Nebeské sotnině spolu s ukrajinským ultranacionalistou v uniformě banderovců

Na druhou stranu, pokud oprávněně Vyvadil kritizuje rusofobii, poté by měl stejně kriticky přistoupit ke svému postoji k Bartošovi, jeho straně a kandidátům, jež si zve jako mluvčí na demonstrace. Rusofobici podpoří kohokoli, kdo se postaví proti Rusku a komunismu a rusofilici udělají přesně totéž, ale v opačném směru. Má poté právo vykládat jeden druhému cos o věrolomnosti?

Euromajdan ze dne na den přeskočil ve státní převrat, vyvolal v život nejreakčnější síly na Ukrajině a vyvolal občanskou válku na východě

Zdroj: citace z Vyvadilova dopisu

Majdan byl především vzepětím banderovců, kdy vycvičení grázlové mládežnickým Sokolem přeměnili ulice Kyjeva v předobraz nevídané apokalypsy. Nacizující strana Svoboda s Pravým sektorem utvořeným několik měsíců před zahájením chaosu, zdestabilizovali systém, aby následně z Ukrajiny vytvořili nacionální stát, v němž minority mají ještě těžší postavení než tomu bylo doposud. Euromajdan byl následně pokuse přesvědčit Evropu o podpoře fašistické vlády, jež se následně pod vedením extrémistů vytvořila.  Euromajdan byl následně řízený a podporovaný ukrajinskými ultranacionálními spolky, ukrajinskými fašisty, jež následně jako “bojovníci” proti Janukovyčovi pronikali do nejrůznějších zemí Evropy. Majdanování napomohlo extrémismu z Východu začít nový život na Západě. Podle některých informací má na území Česka existovat výcvikový tábor Pravého sektoru.

Je zajímavé, že Vyvadil Euromajdan v takovém světle nevidí. Pro něj jsou stany, v podání ukrajinských nacionálů transparenty, představují možnost k  vyvolání občanské války na východě. Skupina Přátelé Ruska v České republice nevěří v jednotnou Evropu. Věří v zánik Evropské unie a možná i proto jsou častou doménou nejrůznějších antisemitů a fašistů, jako je Bartoš a lidé z jeho partaje. Ostatně, na zdi facebookové skupiny Přátelé Ruska v České republice byly k vidění příspěvky rasisticky urážející černochy, útočící proti USA a řada dalších.

Podle názoru Vyvadila Krym je a zůstane ruský, minimálně Novorusko se odpojí od západu Ukrajiny a moc velkého bratrského Ruska bude růst jako houby po dešti. Nacionalisté z Katalánska, Baskicka, Vlámska, severní Itálie, Benátska představují pro rusofiliky, Vyvadila obzvlášť budoucnost Evropy. Rusofilní názory totálně kopírují názory nacionalismu, jež volí právo národa před pravidly reálného a pro běžného občana prosaditelného řešení. Vyvadil tak v dopisu odhaluje své vnitřní rozpoložení vybírající si efekt bez jakékoli možnosti realizace, kdy sliby musí zákonitě stačit 

Proces územního dělení bude narůstat: Katalánsko, Baskicko, Vlámsko, Severní Itálie, Benátsko a další a další budou stále více usilovat o osvobození od centralistické Evropy

Zdroj: citace z Vyvadilova dopisu

Vyvadil, podobně jako Štětina, věří na hodné a zlé politiky ochotné a schopné myslet strategicky a státotvorně. Samozřejmě, pro rusofiliky to jsou neotesanci s vodkou v ruce, jejichž malinkou esencí v očích některých lidí může být také český prezident Miloš Zeman. Je tu další hra na symboly, kdy pro rusofobiky může být symbolem Obama, zatímco pro rusofiliky je symbolem rázný Putin směřující Ruso do náruče proortodoxně pojaté politiky genocidy na Kavkazu.