Dvacet procent Ukrajinců v Česku preferuje nacismus s rasismem

Ukrajinský fašista, Dmitro Jaroš je prvním neonacistou v Evropě, který se ke své funkci poslance chtěl dostat skrze krvavé nepokoje. Hořící tělo příslušníka Berkutu a plápolající kolo od pneumatiky představovalo pro rusofobní politiky z Evropy pokornou touhu po demokracii. Šikovné švenkování kamerou na správná místa vytvářelo potěmkinovský obraz o situaci v Kyjevě. Mládežníci s hákovými kříži na ramenou, třímající molotova nedočkavě v pařátech minulosti představovali pro BBC, CNN, Novu i Primu obskurní mladičké školáky, za jejichž práva se na krev bije rudonosáč i Člověk v tísni z nedalekých Čech. 

Banderovci sehrávají v evropské politice velmi významnou roli. S pomocí zbraní, rasové i etnické války zmenšují vliv Ruska a celý region přibližují do náruče Evropské unie i NATO.  Geopolitické uspořádání oscilující na volném pokračování studené války odsouvá stranou oběti genocidy, protože potřeby Bruselu i Washingtonu jsou mnohem důležitější, než životy bezejmenných Ukrajinců, na něž se jako mráz v zimě třese tlapa banderovců. Při nedávném pochodu oslavujícím vznik UPY, přední představitelé Svobody vykřikovali hesla požadující destrukci demokracie, kdy jeden politický proud musí být vymazán z mapy světa, protože si to Tajnibok se svými pochopy přeje.

V den voleb se před ukrajinskou ambasádou v Praze prováděl jednoduchý volební průzkum, kdy se dobrovolníci dotazovali 2 166 Ukrajinců, koho v osudný den volili. Pravý sektor Dmitrije Jaroše volilo 9,4 % (203 lidí) voličů a pro neonacistickou stranu Svoboda se rozhodlo na 9,35 %(202) voličů. Volby odhalily, že v České republice žije na 20 % Ukrajinců s neonacistickým a krajně pravicovým vnímáním světa. Není proto divu, že se na demonstracích v českých městech podílejí neonacizující a ultrapravicově smýšlející jedinci.

Výsledky ankety v den voleb v Praze před ambasádou, počet respondentů: 2 166:

Lidová fronta – 27,54% ( 595 )
Svépomoc – 21,71% ( 469 )
Blok P. Porošenka – 20,46% ( 442 )
Pravý sektor – 9,4% ( 203 )
Svoboda – 9,35% ( 202 )
Občanská pozice 3,7% ( 80 )
Strana Vlast 3,15% ( 68 )
Radikální strana- 1,94% ( 42 )
Silná Ukrajina – 0,55% ( 12 )
Komunisté – 0,50% ( 11 )
Opoziční blok -0,27 ( 6 )

Tito lidé jsou také v nejrůznějších ukrajinský spolcích a nadacích. Vyvíjejí v Česku na média tlak, spojují se s TOPkou, jež následně přebírá ve víru předvolebního mumraje patronát nad jednotlivými akcemi.

Jaceňukova Lidová fronta se Svépomocí Lva Andrije Sadovyje zísali nejvíce sympatií Ukrajinců v Česku. Také v tomto ohledu je patrný příklon k nacionalismu i rusofobnímu cítění, kdy Rus je pokládán za největšího nepřítele, vůči kterému je třeba stát se zbraní v ruce. Mimochodem, i proto dochází mezi Ukrajinců žiícími v Česku k hádkám, kdy někteří obviňují spoluzakladatele majdanu na Staroměstském náměstí, Rusa Pavla Korshikova, ze zakládání facebookové stránky Pravého sektoru a dochází tak k  rozkolu mezi umírněnými a ultrapravicovým jádrem šikujícím se kolem Pravého sektoru a strany Svoboda.

Pravý sektor očekával mnohem větší úspěchy. Ve volbách na Ukrajině celkově dosáhl jen 3% zisku. Pár minut od uzavření volebních místností ultrapravičáci s mocí v rukou posílají vzkaz celému světu. Dokázali svrhnout Janukovyče, řídli de facto celé revoluční dění a pokud budou chtít, stejní “univerzitní” chlapíci bez obtíží znovu porazí na zem vítězného Porošenka: “Přijde čas a ukrajinský národ mu to spočítá. Je možné, že to bude velmi brzy. Když jsme svrhli Janukovyče, svrhneme i Porošenka“.

Situace je na Ukrajině ve velmi prekérním stavu. Buď budou nadlimitně noví politici vytvářet politiku podle Pravého sektoru, nebo dojde k dalšímu Majdanu.  Nelepší výsledky ve volbách získal Jaroš v Dněpropetrovské oblasti, kde vyhrál nad svými oponenty s přehledem. Pravý sektor požaduje dlouhou dobu na ministerstvu vnitra propuštění zadržených osob, zejména těch, které se v uniformách Pravého sektoru po ukončení majdanu dopouštěli rabování, vraždění, krádeží zbraní i dalších nepravostí.

Je veřejným tajemstvím, že se zbraně do odtržených oblastí Ukrajiny dostávají zbraně skrze příslušníky Pravého sektoru, Svobody i mládežnickou organizaci Sokol. Je veřejným tajemstvím, že se do distribuce zbraní zapojují straníci žijící v zahraničí, hledají propojky ve své nové domovině na spojence, skrze které mohou posílat zbraně s dalším materiálem přímo do válečných zón.  Jsou zakládány speciální jednotky, do kterých narukovávají také neonacisté a xenofobové z nejrůznějších zemí Evropy.

Pravý sektor jde za svým cílem klidně i přes mrtvoly……ostatně, to udělal dávno během Majdanu, kdy příslušníci Jarošova týmu raubířů vraždila policisty společně s nepohodlnými osobami v řadě, minority nevyjímaje, viz situace v Podkarpatské Rusi, kde příslušníci Pravého sektoru slouží jako ochranka nemotorným fotografům z Česka, ale zároveň se ochranách s kalašnikovem v ruce podílí na rasových čistkách v regionu namířených hlavně proti místním Romům. V Ternopilské oblasti jsou přijímáni pouze loajální černoši s pochvalou Svobody a Pravého sektoru na rtech. Ti ostatní sou vyháněni a stávají se oběťmi rasistického násilí.

Ukrajina se zmítá ve velmi vážných potížích a pokud nedojde k uspokojení choutek Pravého sektoru, je možné, že se Kyjev znovu ocitne pod plameny zla.