Petr Mach slíbil britskému UKIPu v proslovu věrnost na “věčné časy”

Petr Mach 26. září 2014 na konferenci xenofobního a ultrapravicového UKIPu ukázal, kam skutečně patří a co je Strana svobodných občanů zač. Letité koketování s náckoidy, kdy jedním z členů republikové rady partaje byl nechvalně známý Bátora, nyní pokračuje svým volnoběhem.  Machova ratolest posloužila jako svatební dar Faragemu, který posléze s klidem v duši mohl založit svou frakci “Evropa svobody a přímé demokracie” v Evropském parlamentu, jíž se později libertariánsky smýšlející patvar z Česka stal členem. Nechvalně známý beran v zelenavém poli ubírající si právo na odstranění antidiskriminačních zákonů ukázal své prohnilé jádro. 

Ve své, ani ne deset minut trvající řeči, Petr Mach sekanou angličtinou nezapomněl pogratulovat UKIPu k úspěchu v evropských volbách. Strana svobodných občanů má před sebou další pohrané volby. Menší generálku pokulhávající beránek zažil v osobě místopředsedy strany Jiřího Payne, který se nezmohl ani na dosažení tisícovky hlasů v doplňujících senátních volbách na Praze 10. Snad jen blázen by volil subjekt, který zcela otevřeně na celoevropské politice ukazuje, že souzní s ultrapravicovou politikou aplikovanou na britských ostrovech. Politika porušování lidských práv rezonující v islamofobní plkání nad čajem o páté je Petrovi z Prahy více než blízké, protože by v úvodu svého proslovu za nadšeného glosování přihlížejících neprohlásil:

“….a já musím říct, že  celkově byl Nigel moderním vzorem politika pro nás v České republice. Když jsem před pěti lety zakládal Stranu svobodných občanů, Nigelovy proslovy byly velmi populární v České republice, protože jsme překládali videa do češtiny, takže každý v České republice mohl vidět, jaká může ještě existovat politika zdravého rozumu

Zdroj: videozáznam proslovu Petra Macha na zasedání UKIPu 26. září 2014

Tenkrát před mnoha lety, při svém vzniku pod pláštíkem prezidenta republiky vyrůstal mladičký, Menzou políbený Mach, snil si o manželství s Faragem, spolupracoval s nejrůznějšími klerofašismem schvácenými osobami, odhaloval v nejrůznějších proslovech cit pro apartheid bez ochrany menšin, aby na konci roku 2014 mohl konečně zahlédnout do očí přítomných nacionalistů, k nimž chtěl dávno patřit. Politika zdravého rozumu je v podání Svobodných občanů něčím skutečně perverzním.

Autobusy mohou být rozděleny pro majoritu a romskou komunitu. Parky v soukromém vlastnictví mohou být rozděleny pro Romy a ostatní…….Politika libertariánů volá po návratu k prvotně pospolné společnosti, kdy lidská práva neexistovala , kde nebyla podpora pro  chudé, nemocné a staré. Svět libertariána je prazvláštním kosmem naivity, kdy násilí s hodnotami zla nezačíná slovy, ale skutky. Nacisté měli právo perzekuovat za Druhé světové války Židy, za které by se Petr Mach po svolení k jejich perzekuci, také vzápětí postavil(viz. uvedený záznam v soundclaudu 1:27:22):

Mě se jeden čtenář ptal podobně a říkal mi pane Machu a o v Hitlerovskym Německu, když Hitler vyzýval k bojkotu židovskejch obchodů a já jsem říkal no tak já bych hájil právo lidí bojkotovat, nenakupovat u Židů, když nechtěj, ale zároveň bych se zastával těch Židů a říkal bych, že ti co proti tomu broje, tak jsou hloupí a je to hloupá politika.

[soundcloud]http://soundcloud.com/gisat/rozhovor-s-petrem-machem-o[/soundcloud]

Po ekonomickém harakiri, jež předvedli straníci ve svém předvolebním programu do parlamentních voleb se partaj přestěhovala na populistické euronesmysly, kdy nad hlavou zářila žárovka, zatímco v hodnotách jednotlivých myšlenek a nápadů panovala pořádná bouře s kopkou sena a hnoje navrch.

Jak se zdá, zápach populismu na některé spoluobčany zabral, a tak se veleslavný odpůrce Unie odebral symbolicky do Bruselu i Štrasburku, aby následně za pár dní stanul ve dvou eurovýborech naráz. Copak Petr Mach už nepovažuje poplatky za členství za úplatek od EU?

Zapojovat se do výborů mi užitečné nepřijde, nechci se nijak specializovat. Mám i podezření, že členství ve výborech je trochu úplatkem EU. Poslanci jezdí do Bruselu pro příspěvky, a stávají se tím zajatci unie. Má to být naopak, parlament má bránit občany proti vládě”

Zdroj: 27. května 2014 Česká pozice

Rozpočtový výbor s tím ústavním výborem zcela jistě peníze Unie nevyužívají…….. Předseda českých nacionálů najednou obrací a na svých webových stránkách vypisuje sáhodlouhé prohlášení, proč vstoupil do výborů: “Na druhé straně, plán na změnu smlouvy tak, aby bylo euro dobrovolné, musíme pozitivně prosadit. V tomto případě nestačí hlasovat na plénu proti něčemu. Za tím účelem potřebuji být členem frakce a ukázalo se, že je praktické být i členem ústavního výboru.” Petr Mach se staví do přehnané role rozbíječe Unie, zatímco bez potíží využívá například členství ve výborech, cestuje z Česka na zasedání Evropského parlamentu a tyto cesty zajisté nepodniká z vlastních kapes, ale z příspěvků, na které má jako europoslanec nárok. Neprotiřečí si timto postojem inteligenčně nechytřejší extrémista v Česku?

 Nigel Farage a UKIP nám dává naději a ukazuje nám cestu a já mu za to děkuji. Před několika lety jste mě pozvali jako lídra Strany svobodných občanů, protože jste zjistili, že sdílíme stejné myšlenky na politiku zdravého rozumu. Oba dva věříme ve svobodu jednotlivce, regulovanou vládu a národní suverenitu, ale dnes je v tom malý rozdíl, alespoň pro mě. Poprvé jsem byl zvolený do Evropského parlamentu. Stalo se tak pět let po založení mojí strany, a proto zde s vámi neztrácím čas jako někdo, kdo sdílí vaše názory, ale jako zvolený reprezentant vítězných myšlenek, ale hlavně jako reprezentant libertariánských voličů

Zdroj: videozáznam proslovu Petra Macha na zasedání UKIPu 26. září 2014

Petr Mach spoustou slov slibuje věrnost, že nikdy nezklame “klub”, do kterého byl s nacionalisty ze Švédských demokratů, litevského Práva a pořádku a řady dalších pozván. Menzák z Čech si v roli nepodstatné čurdy může na maličký okamžik zahrát na ultrabojovníka proti přistěhovalectví, islámu, Evropské unie, globalizaci. Strana naoplátku opráší zakopanou veteš, s níž se ještě během posledních voleb oháněla jako nějakým vějířem. Daleko, stovky kilometrů od Prahy stejně nikdo nebude vědět, že Svobodní znovu silně nacioalizují na evropské půdě. Přinejhorším se to může svalit na UKIP a dnes opěvovaného Farageho. Je skutečně tohle politika zdravého rozumu?

A jak je to s tou politikou jednotlivce? Nový český europoslanec za beránky tvrdí, že každý dobře ví, co je pro něj nebo pro ni důležité a dobré, ale libertariáni jsou se svým přístupem pověstní. Jsou pro svobodu pouze tam, kde svoboda nebude překážet ideálům liertariána, viz článek 22. ledna 2014 “Diskuse s ultralibertaránem, kde posílání do plynu jsou jen slova a každý má právo hajlovat“.

Nebo další diskuse s libertariánem a stranickým lídrem Svobodných občanů v Berouně, Lubošem Zálomem. Ten si v rozporu se stranou proklamovanou svobodou jednotlivce uzurpuje právo, co kde kdo může prezentovat a diktuje v rozporu se zásadami strany jak se má chovat soukromé médium. Pokud to nevyhovuje politice strany, klidně budou libertariáni mluvit do toho, jak se má chovat a co má dělat soukromý subjekt:

Vláda by podle Machovy strany neměla dělat byznys a neměla by zakládat společnosti, a proto Petr Mach volá po zrušení státní televize i státního rozhlasu. Je to pouze další z nacionalizujících kroků, kdy by společnost neměla mít přístup k informacím. Pokud by skutečně došlo k naplnění takovéto vize a soukromé společnosti by nabízely svůj produkt za úplatu, poté by ti, kdo by neměli na nákup placených kanálů, zůstali bez jakýchkoli informací. UKIP je stejně jako Svobodní pro nižší informovanost, protože masa neinformovaných se dá lépe ovládat, než ti, kdo něco vědí.

Petr Mach je nadšený z toho, že hodnoty “individuální svobody” a národní suverenity zaplavují celou Evropu. Však také předseda Svobodných občanů pravidelně jako malý kluk na Facebooku projevuje své nadšení na vítězstvím jakékoli nacionalistické, rasistické a silně xenofobní strany stařičkého kontinentu. Události ve Skotsku, chystané referendum v Katalánsku, to všechno naplňuje nacionální srdíčko vůdce extrémistů z Čech, protože nacionalizace a touhy po národním sebeurčení přispívají k rozbití jednolité tváře Evropy. Petr Mach, tak nejen na sjezdu UKIPu, ukázal široké veřejnosti, že jemu ani Straně svobodných občanů nejde o reálnou, ale silně nacionalistickou politiku, s jejíž aplikací musela partaj kvůli prohře v parlamentních volbách ustat.

Strana Svobodných občanů je posedlá účelovou liberalizací a deregulací. Jak již bylo několikrát řečeno, partaj se o tento svůj účelový bod snaží natolik, že se dopouští nereálných požadavků, jež ve výsledku vedou k sociální a celospolečenské nestabilitě, kde vyvolení mají předem zajištěnýstupínek v popředí.

Petr Mach ve svém projevu říká: “věřím, že náš úkol není pouze navrátit národní suverenitu našim lidem…“, jenže kdo jsou ti Machovi lidé, po nichž tak sveřepě před papaláš z UKIPu básní. Jsou to příznivci populismu, kterým nevadí hajlování na ulicích, písemné posílání do koncentračních táborů? Kdo je ten mýtický a bájný člověk, pro něhož je  strana ochotna roztrhat se na kusy……

————————————————————

Video s proslovem Petra Macha:

https://www.youtube.com/watch?v=FVJsuO-FqVs