Banderovci se spojí s kýmkoli, kdo je fanatickým odmítačem komunistů a milovníkem nacismu

Zatímco pražští ukrajinští nacionalisté společně s europoslancem Štětinou nasazují na Rusy kde mohou, v zahraničí takovými “puritány” nejsou. Stačí se podívat do Londýna, Berlína, Kyjeva nebo některé z metropolí, kde vedle banderovců cupitají také ruští hooligans společně s běloruskými ideovými kolegy s červenobílými prapory navrch. Ukazuje se, že ideové divadlo sehrané nejspíš kvůli rozšířené rusofobii Čechů nepředstavuje v přesvědčení banderovců až tak velkou překážku.

Skutečným nepřítelem banderovce je kromě Židů(i když i toho by možná banderovci dokázali za určitých podmínek akceptovat) a stoupenců multikulturalismu hlavně komunista. Kdo se postaví proti ideologii rudé hvězdy, odmítá míšení ras a zároveň nesnáší multikulturní svět společně s lidskými právy, je vítaným spolubojovníkem v řadě.

I když průměrný banderovec považuje ostatní rasy za podřadné a hodné leda tak “na podpal”, v zájmu prosazení ideologie je ochoten se skřípěním zubů přijmout na krátký čas mezi své řady třeba i černocha, nebo ušpiněného teroristu z Grozného. S největší pravděpodobností s ním nebude demonstrovat, ale použije ho jako nástroj ideologie. Jak může být banderovec nácek, když na webu vystavuje černochy v ukrajinském kroji? Jak může být banderovec rasista, když v období kyjevského majdanu zavítal mezi řady členů Svobody na Kyjevskou městskou radu afroamerický pianista ze země pruhů a hvězd?

Účel světí prostředky, a proto k rozšiřování ideologie poslouží kdokoli, komu nevadí symbolika neonacismu, Konfederace, rasismu, provolávání slávy esesákům i vrahům Židů a komunistů. Úkolem Pravého sektoru je získání podpory v zahraničí, pro jejíž rozšiřování se hodí třeba afroamerický umělec ze zámoří. Média si poté připadají jako ve snách a nedovolí si otevřeně vystoupit proti banderovcům jako vůči rasistům Štěpána Bandery. Lidé jsou zvyklí přemýšlet o skutečnostech na základě jednobarevného vidění světa, ve kterém představitel minority nemůže být neonacistou jednoduše jenom proto, že má odlišnou barvu kůže, i když ve skutečnosti tomu tak být nemusí.

Ve své podstatě je to podobné, jako když se čeští banderovci z ukrajinských spolků vydávají i s pomocí komentářů Štětiny za nepřátele Rusů, i když o Rusy tady v žádném případě pravděpodobně nejde. Teoreticky vedle banderovců mohou postávat také  rodáci z Moskvy, pokud podporují kolaboranty Třetí říše a odmítají fanaticky komunisty. Banderovcům v základním smýšlení nejde o to být nepřítel s Ruskem nebo Putinem, odmítají však “Velkorusko” kvůli nacionalismu, jež cítí ke svým zemím, z nichž pocházejí. Pokud by se ruský diktátor legislativně a názorově vymanil vůči komunistům a neusiloval by o územní expanzi do postsovětských republik, banderovci by vůči Putinovi nejspíš neměli žádné námitky, protože stejně jako bývalý agent KGB stojí banderovci proti homosexuálům, ctí církev a odmítají multikulturalismus s lidskými právy. Ostatně, závěru kyjevského majdanu Pravý sektor v jednom ze svých propagačních materiálů děkoval ruským neonacistickým skupinám, jež se majdanování také zúčastnili.

Jc8BzdzNHB8

Ti “spolubojovníci” z matky Rusi odmítají komunisty, jsou rasisty a milují nacisty, proto nebyl problém pro Jaroše a stranu Svoboda, když se do dění připojili.

Vrazi, jež se nebáli sáhnout na životy mnoha Sovětů,Židů, Volyňských Čechů a dalších, jsou v plakátech extrémistů glorifikováni do rolí hrdinů Ruska. Situaci vykresluje jeden plakát z ruské sociální sítě vKontaktě, kde jsou ve skupině Misantropic Divsion spolupracovníci Hitlera nazýváni “hrdiny Ruska”. Někdy jeden jediný obrázek dokáže říct víc než tisíc slov. Ten následující odhaluje základ moderního hnutí banderovců.

bamdera_geroi

POA, neboli Ruská osvobozenecká armáda, byla, jak říká Wikipedie, v době druhé světové války organizace několika vojenských jednotek ruských zajatců, kteří na straně nacistického Německa dobrovolně či z donucení bojovali proti stalinistickému režimu v Sovětském svazu. V Československu byli známí pod označením Vlasovci. S postupem časů se z Vlasovců stali pomocníci Waffen-SS. Vlasovci si vybrali nácka jako “pomocníka” v boji proti stalinskému režimu, se kterými se podíleli na bojích proti Rudé armádě.

UPA byli banderovci spolupracující s náckem, se kterým vraždili Židy, Sověty, komunisty. Podíleli se na etnických čistkách Volyňských Čechů. Z ideologie stoupenců UPY čerpají současní banderovci zosobňovaní zejména ultranacionalistickou stranou Svoboda a neonacisticky směřujícím Pravým sektorem Dmytra Jaroše.

BKA, neboli Běloruská domácí obrana, je další kolaborantskou jednotkou Bělorusů sloužících například v jednotkách Waffen Grenadier Division SS. BKA byly vojenskými jednotkami pronacisticky orientované Běloruské centrální rady, s jejíž prapory se to na proukrajinských demonstrací jen hemží. Přes 20 000 Bělorusů se za druhé světové války zaprodalo náckovi, aby bojovali jak proti Rudé armádě, tak proti nepřátelům neonacisty. Běloruská centrální rada byla založena nacistickým Německem 3. července 1941 v rámci Reichskommissariat Ostland u příležitosti operace Barbarossa.

Dalo by se říct, že mezi banderovci jsou vítaní všichni slovanští a v moderním pojetí také neslovanští kolaboranti s náckem na krev odmítající ideologii komunistů. Teoreticky se nabízí nebezpečné spojenectví s ostatními neonacisty a nacionalisty v okolí. Pokud by k tomu skutečně v Česku došlo, přinesli by banderovci zosobňovaní některými některými krajanskými spolky, do “rodiny” čecháčkovských neonacistů umění pouličních nepokojů, nelítostné bestiality, s níž zapalovali majdanovci příslušníky Berkutu na ulicích Kyjeva. I z tohoto úhlu pohledu jsou banderovci pro Česko velkým nebezpečím. Vláda se pod taktovkou TOP09 a dalších promotérů pravdoláskařství projevila značně nezodpovědně, když do Prahy za asistence Člověka v tísni přivážela zraněné banderovce, z nichž někteří posléze na kolečkových křeslech hajlovali na proukrajinských demonstracích.

Stačí se podívat na fotografie z proukrajnských demonstrací, jaké prapory se mez lidmi objevují. Prozatím to nejsou relikvie Konfederace ani onuce white power smýšlení. Jsou to pro průměrného Čecha neznámé kusy látky pohupující se ve větru českého ovzduší. 23. listopadu 2014 pod sochou svatého Václava byly k vidění  fangle Banderovců i kolaborantů z Běloruské centrální rady.

ukr_dem

V Česku se při promajdanovských, a nyní př proukrajinských  demonstrací objevují jak nezávadné žlutomodré vlajky Ukrajiny, tak prapory banderovců, Pravého sektoru i Běloruské centrální rady někdy doplňované praporem BKA. Zvláště ty dvě poslední “pomůcky” demonstrantů jsou lidskoprávními aktivisty i médii zcela nesprávně ignorovány, protože symbolika běloruského nacionalismu není v zemi pod Řípem příliš známou. Možná by stálo za to, prozkoumat, jak hluboko je ten běloruský nacionalismus zakořeněný v Česku.

23. listopadu 2014 Banderovci pochodovali Prahou v akci nazvané “Den památky obětí hladomoru v Ukrajině / Den důstojnosti a svobody”…..ale o čí svobodu a důstojnost skutečně šlo? Pod sochou ikony českého národa se prsí ideoví pokračovatelé ukrajinských a běloruských kolaborantů s náckem…….je tohle ta svoboda a důstojnost?