Červená karta Zemanovi vytváří středobod pro všechny extrémisty s protihradním názorem

Zeman je rozdělujícím a zároveň  sjednocujícím prvkem v ultralevicovém politickém spektru, ve kterém se doposud spolupracující skupinky fanatiků rozhádají na krev a rozcházejí do vlastních stánků. Antimajdanovské snažení neváhající využít spojenectví skoro s kýmkoli, nyní získává také kvůli pussynkové poezii z Hradu značné trhliny. Pavel Matějka neváhá a spolu s okruhem přátel kolem hysterizující Věry Řezníčkové zahajuje podpisovou akci na podporu Miloše Zemana, zatímco se bývalí přátelé ultralevicového extrémisty staví na opačnou stranu pověstné barikády. Úplným protipólem antimajdanovského snažení se stávají promotéři Pražského Majdanu Michal Majzner s Tomaszem Peszynskim. 

Průměrný demagog by měl z takového snažení radost. Pesczynski veřejně tvrdí, že neonacista a kolaborant Štěpán Bandera je ukrajinským Žižkou, Majzner se pro změnu na sociálních sítích přátelí s banderovci, setkává se s nacionalistkou žijící ve verších sny o Nebeské sotni, zatímco další účeloví mávači tibetskými vlajkami přivítají v projevu slovenského prezidenta neonacisty dosazeného Poroshenka z Kyjeva.  Akce s červenými kartičkami nebyla sama o sobě špatnou. Lidé na mítinku prezidenta vytáhnou červené kartičky, začnou skandovat trefná hesla, projeví nesouhlas s neotesaností rusofila z Hradu…….jenže žijeme v populistickém Česku, kde se cení ti, co se projeví co nejvíce pravdoláskařsky.

Mají plná ústa lidských práv, ale bez obtíží řídící se heslem “kdo je s námi, nemůže být proti něčemu špatnému” do svých řad přijmou klidně i banderovce s dalšími nacionálními bolševiky, jež se rozhodli udělat všechno možné proto, aby byl Miloš Zeman ze svého postu odvolán. Je takový přístup morální?  Mohou se promotéři protizemanovských peticí posléze dovolávat dodržování lidských práv?

Zcela určitě si myslí, že mohou. Jinak by na 10. prosince 2014 od 19 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze neorganizovali demonstraci nazvanou jako “Den lidských práv”.  

Demonstraci svolávají:

Petr Placák (mluvčí na demonstraci na Škroupově náměstí z roku 1988)
Martin Přikryl (Červená karta proti Zemanovi)
Jakub Pitron (Červená karta do oken)
Nikol Klevcovová (Červená karta pro Zemana a Putina)
Petr Suda (Listopad ještě neskončil)
David Gaydečka (Opona)
Michal Majzner (“Prezidente, odejděte!”)
Tomasz Peszynski (Pražský Majdan)
Karel Paták (Tři barvy)
Jan Němec (Manifestační petice za odstoupení prezidenta Miloše Zemana)

Uvaří se nepečený dort. Přesně takový, jaký Pejsek s Kočičkou vytvářeli v notoricky známém večerníčku na dobrou noc. Chystá se pořádný bolehlav pro matičku demokracii. Banderovští příznivci diktatury společně s ultrapravicově i ultralevicově  a protirusky orientovanými extrémisty ukážou, jak by se měla ta lidská práva ochraňovat. Koho zajímá, že pokračovatelé vrahů Volyňských Čechů odmítají výsledky demokratických voleb a osvojují si daleko za hranicemi republiky právo na to diktovat kdo může a nemůže být součástí soutěže politických stran notoricky známé jako volby. 

Průměrný znalec extrémistické scény se z dění posledních měsíců oprávněně orosí na čele. Protože v rovině politické ideologie představuje Miloš Zeman lepidlo spojující naprosto neslučitelné názorové proudy. Pod záštitou “boje” proti Zemanovi spolupracují nacionální bolševici s vyznavači politiky TOP09, neonacisty i banderovci. Ke spolupráci Pravého sektoru, stoupenců extrémistické ukrajinské strany Svoboda s dalšími extrémisty, například ideově neslučitelnými antimajdanisty, chybí společný středobod, kolem něhož by mohla vznikat velmi vážná bezpečnostní hrozba demokracie. A tím středobodem je nyní Zeman, příště to může být něco jiného, mnohem stálejšího.

Díky účelové slepotě zakladatelů kartičkového odporu, po vzoru Karla Schwarzenberga ignorující nácka z Východu, dochází k precedentu, jež se může na několik let neblaze podepsat nejen na vývoji extrémistické scény, ale také na vývoji české společnosti jako takové. Je legitimní, ba přímo žádoucí projevovat nesouhlas s hospodskými manýry exdůchodce z Vysočiny. Žádoucí však není spojovat se ve snách co největšího počtu demonstrantů s kýmkoli bez ohledu na to, jakou ideologii přicházející fanoušek vyznává, s kým se podílí na pořádání akcí…………pokud chtějí aktivisté podporovat lidská práva, poté nesmějí tolerovat někoho, kdo je porušuje(Pravý sektor, mládežnická organizace ukrajinské strany Svoboda Sokol se podílejí na páchání válečných zločinů).