Demonstrace v Duchcově i Ostravě probouzí nacionalismus a vyvolají protiakce nácků

Jak se zdá, aktivista z Ostravy s Konexí touží po nových protiromských nepokojích, a proto organizují každý na svém písečku svou vlastní demonstraci. Původním impulsem pro tu ostravskou byla úmyslně nafouknuté přepadení Roma před Penny marketem, aby následně v závanu emocí a příležitostí Konexe s panem Brožem roztáhla křidélka aktivismu k prokázání nesouhlasu s rasismem na ulici. V napjaté situaci, v níž by se i mlha dala krájet, se dvě organizace rozhodly sehrát důležitou roli v burcování ultrapravicové scény vůči romským spoluobčanům.

Ono je pokaždé milionkrát lepší postávat s plakátem plným romské hrdosti na přeplněné ulici, než připravovat legislativní návrhy a plány usilující o změnu ve společnosti. Fotky Imricha s Brožem obletí republiku a každý s na vteřinu uvědomí, že existují nějaký Imrich s Konexí. K mediální prezentaci dvou subjektů jsou jako rukojmí použiti Romové s vždy použitelným rasismem, který ve svém důsledku poslouží také  burcování holohlavců posedávajících v putykách čtvrté cenové kategorie.

V měsíci Vánoc tak území České republiky zaplaví nálada zla, pomsty, vymanění jedněch od druhých, nacionalismus a separatistické hrátky na dva totálně odlišné národy, přičemž právě ten český bude pro nacionalisty romské národnosti tím zlým a špatným, zatímco ten romský bude zlým a špatným pro nacionalisty čecháčkovských luhů a hájů. V tomto případě nejde jen o postávání “aktivistů” na ulicích s nic neříkajícími a dost naivními plakáty, o nichž si člověk říká, zda je čeští zástupci nevládky nevymýšlejí pouze pro pobavení nacionalistů. Jde především o ohrožení ostatních Romů, jež vyvolávají zbytečně organizované demonstrace. Díky nim poroste násilí a obyčejné romské dítě se může obávat cesty do školy, protože by se mohl někde poblíž najít jeden romským nacionalismem napěněný agronácek s touhou po pomstě.

ultras_koment_lvi
Zdroj: Facebook

Již nyní po neonacistických fórech a speciálně určených skupinách neonacisté burcují k aktivismu proti demonstraci v Ostravě a dokonce v Plzni se rodí možná další případ přikrášleného přepadení neonacisty, kvůli kterému se chtějí místní milovníci hákového kříže mstít na místní komunitě neonacistů. Ultrapravicová scéna se nachází v rozkolu a hledá impulz ke sjednocení, nalezení vůdcovské skupinky, jež by pomohla  obrození náckovství z devadesátých let. Tím impulzem mohou být demonstrace na ulicích a Imrich Horváth společně s Konexí sehrávají ve svém snažení role “užitečných idiotů”, když neonacistům dávají do rukou zbraň v podobě demonstrací na ulicích.

Brožova Konexe má zajisté velké zkušenost s demonstracemi, jen co je pravda. Je to doslova demonstrační organizace. Dlouho nebyla v žádných novinách, a tak v adventní čas dává Romům dárek v podobě přiostření situace, jež může a pravděpodobně se tak i stane, eskalovat v další protiromský pochod, ve které se jako pseudohasič nálad angažuje stejná organizace, jež k pořádání demonstrací nepřímo nabádala.

Samotný Imrich Horváth, vyjadřující své myšlenky svého času v komunistické Solidaritě, má k uspořádání demonstrace v Ostravě ihned dvě ideologická opodstatnění.

Imrich: Vedla mě k tomu situace v romské komunitě v Ostravě. Romové jsou ponížení, naštvaní, diskriminovaní snad úplně ve všem. Když došlo před časem k zmlácení Marka Leška, byla to taková ta poslední kapka. Nesouhlasíme s rasismem, jeho tolerancí, s diskriminací, s tím jak jsou utráceny peníze určené na pomoc Romům. Kdo by měl proboha demonstrovat víc než Romové? Kdy jindy než teď? Proč a na co čekat? Vy demonstraci neodvoláte, jak bude vypadat? Za co se bude demonstrovat?

Imrich: Budeme demonstrovat proti rasismu, diskriminaci Romů, za zrušení segregace ve školách, za romská práva. A ta naše demonstrace nebude násilná, jako když dělají demonstraci neonacisti. My nechceme někomu nahánět strach, strašit děti a něco rozbíjet. Chceme dát jasně najevo, že nesouhlasíme se situací Romů, s rasismem, který tady vládne. Chceme se postavit za vlastní práva. Je skvělé, že demonstrace má podporu mladých Romů, kteří chtějí lepší budoucnost a nejsou ještě vyhořelí.

To první je nenacionalistické a ve své podstatě odhaluje možná v trošku přehnaném hábitu situaci ve městě. Ale to druhé vyjádření, s nímž přichází pan aktivista na světlo světa, je určené pro nacionální mača z řad romského publika. Udělá jim dobře, pohladí po duši, napomůže k nabuzení revolučních nálad namířených především vůči majoritě, protože mladí Romové podle pana Horvátha nejsou ještě vyhořelí, a proto by měli vyjít do ulic, aby dali najevo, že nemají strach. Objevuje se cílená manipulace s egem, podsouvání přímé  nepřímé a sociální sítě se pod přívalem temperamentu přeměňují v neoficiální kopie věstníku Národního odporu nebo moderní Generace identity.

Lidskoprávní prostředí je ohýbáno ve jménu zviditelnění dvou nepodstatných organizací, dvou nepodstatných objektů z nichž jedna strana ráda tančí kankán před alkoholem zdevastovanými “národovci”, zatímco ta druhá místy hraje serenády na bebíčka ultranacionálně laděných Romů. Jaký cíl mají plánované demonstrace v Duchcově a Ostravě? Je snad vypsán nějaký grant, kvůli němuž se musí aktivizovat neonacistická scéna? Očekává snad nějaký naivka, že demonstrace něco změní? Pokud lidskoprávní organizace s jednotlivými členy se nedostanou na radnic se svými návrhy, nemohou si ke svému úsilí brát za “rukojmí” Romy z celé republiky.

Demonstrace v obou městech pouze budí nacionalisty z řad Romů i majority. Pokud při demonstrování dojde k nějakému excesu, bude toto selhání v rasizující společnosti nalepeno všem Romům a nepřizpůsobivý se probudí ve slovníku politiků. Vyvolávání nacionalismu v romském etniku je kontraproduktivní činností, protože zeslabuje cestu k dialogu, nabádá k separatismu a oslabuje ty lidskoprávní aktivisty, jež volají po konstruktivních a dlouhodobých řešeních. Imrich Horváth se s Konexí a Romskou demokratickou stranou snaží o stavbu vratkého lešení, které spadne a strhne s sebou nevinné.

Demonstrace posunou nacionalismus s extrémismem kupředu, bude díky tomu sílit populismus a uměle se přiživí střet dvou kultur………řešením nemají být emoce, ale konstruktivní úvahy, ke kterým po pláštíkem řinčení zbraní nacionalismu ani dojít nemůže.

Aktualizace  článku:

Podle nejnovějších informací se protidemonstrace v Ostravě chce zúčastnit osazenstvo ostravských hooligans a na fórech si plánují postup vůči demonstrujícím Romům. Proti demonstraci také rojí Dělnická mládež, která na Facebooku rozesílá poměrně přehnanou zprávu, k jejíž sdílení nabádá ostatní své fanoušky a členy

delnicka_mladez_ov

Neonacističtí představitelé ve městě pokračují a také vyzývají k protidemonstracím

Všichni sdílet!!!

V sobotu chtějí cikáni pochodovat “Proti násilí” Ostravou. Podle našich informací (které potvrdil i rasistický server Romea) se cikáni začínají radikalizovat a na svou akci chtějí přijít ozbrojeni. Nedovolíme ozbrojeným cikánům pochodovat našim městem a vyzýváme všechny, aby se postavili proti těmto násilníkům!

Další debata extrémistů

mateny_zprava