Dominik Březný z Dělnické mládeže omlouvá neonacismus, přesto je jeho článek na iDnesu ponechán

Na blogerské částí iDnesu se to hemží ultrapravicovými autory, kteří neváhají a hladovějícímu čtenáři nabídnou esenci svého přihnědlého vidění světa, v němž cokoli odlišného a méně běžného představuje smrtelné nebezpečí pro každého národovce v řadě. Extrémisté jako autoři karmou oplývajících výšplechů přicházejí do světa blogování v “utajení”. Neuvedou na první dobrou, že jsou členy Dělnické strany, Generace identity, Svobodných občanů, nebo Dělnické mládeže. 

Udělají ze sebe odhodlané hrdiny politické nekorektnosti, v níž ani na vteřinu neuhnou ze záměru seznámit čtenáře s na kost drsnou realitou, jež se masmédia dnem i nocí snaží usilovně zatajovat. Tématem číslo jedna je ideologický boj proti multiklturalitě, minoritám,  islámu, Romům, homosexuálům…..klávesnice snese všechno a čtenářstvo “Dvořákova impéria” vytvářejí většinou lidé s ultrapravicovými, nebo krajními názory na společnost. Tam, kde není žalobce, tam se ve stejný čas daří také politicky nekorektnímu ohýbání reality.

Jako jeden příklad za všechny bychom mohl použít blog Dominika Březného, jehož jednotlivé články jsou poplatné ideologii chlapečků a holčiček z “klubu” Erika Lamprechta. Dominik Březný je členem Dělnické mládeže v Ostravě. Několikrát přispíval svými fejetony a příspěvky do Hlasu Dělnické mládeže a nesčetněkrát se podílel na propagaci kampaně Dělnické mládeže nazvané Kosovo je Srbsko. Do megafonu hovořící, s praporem nenárodovce v pozadí zkouší mladíček z Ostravy oblažovat srdíčka nejen anticiganistů. Na příkladu Březného je vidět typický scénář, s nímž bílou zbožňující nacionalisté přicházejí do světa nul a jedniček.

brezny

 

Na to, že má Dominik z Dělnické mládeže napsáno pouze šest článků, má celkem vysokou karmu.

Cikáni proti násilí a neonacisté opět na scéně – Karma článku: 29,48

17.listopad v Brně: Opravdu studenti vyhnali “nácky” z města?Karma článku: 27,81

Masová demonstrace proti imigraci v Miláně, naše média mlčí! – Karma článku: 47,84

Extrémisté a ultranacionalisté využívají celkem jednoduchý systém sdílení. Napíšou článek, ten posléze rozšíří na svojí facebookové zdi, rozšíří jej mezi dělnické mládežníky i ostatní xenofoby, kteří bez obtíží podpoří stejně smýšlejícího fanouška ultranacionálního pnutí. Vzniká nový autor s vysokou karmou a spolu s tím vzniká vyšší pravděpodobnost, že některý další článek u autora s vysokou karmou bude číst víc lidí, než jen několik set členů Lamprechtova a Kuřcova stádečka vyvolávačů nenávisti.

Strana, organizace i hnutí pomůže a z anonymního pisálka se stává díky povinnosti a nadšení členů oblíbený autor nacionálního střihu.

Podobný scénář rozvinuli na iDnesu sionističtí a ultralibertariánští autoři, u kterých podle neoficiálních informací dostali členové europartaje příkaz na udělování karmy, čtení a rozšiřování jednotlivých článků. Zajisté podobný koncept bude mít také Dělnická mládež, která dostane hlasy také od členů Generace identity, islamofobů z Czech Defence League i Autonomních nacionalistů, jež nasdíleli na své facebookové stránky Březného poslední článek o romské demonstraci v Ostravě.

Silně xenofobně laděný článek, i když je na hraně kodexu blogera, není stažený do soukromého archívu. Dává prostor k rozšiřování rasové nenávisti, napomáhá rozšiřování nepravdivých informací o ozbrojených Romech a na závěr v rozporu kodexu omlouvá neonacismus jako odpor “tolerovat chování Romů k majoritní společnosti“.

Kam jsme to dospěli, že nám zde budou pochodovat ozbrojení cikáni toužící po krvi majoritní společnosti, která je v podstatě ve většině případů živí?

Tato skutečnost nenechala v klidu lidi, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí a záleží jim opravdu na bezpečí ve svém městě. Cikánům se tedy někdo postaví do cesty. Nejprve měl mít protest formu podpory fanouškům Baníku Ostrava, kteří byli bez vyšetřování okamžitě v médiích označeni za viníky napadeného mladého cikána. Postupem času, i za přispění již zmíněného webu Romea.cz, se chystají do ulic všichni ti, kteří jsou proti tomu, aby nám v Ostravě chodili po ulicích vyzbojení cikáni. Romea opět nelenila a celou protiakci označila za neonacistickou, protože ji sdíleli údajně neonacistické weby. Není však náhodou, že u cikánů jsou neonacisté všichni ti, kteří se jim chtějí postavit a nechtějí tolerovat jejich chování k majoritní společnosti. Podle nich je dnes neonacista každý, který chce žít slušným a klidným životem a nebojí se to říci nahlas! Bohužel, ve většině případů je toto již poslední možnost, která jim zbývá, protože vláda se k nim obrací zády, ba naopak podporuje tyto parazity jak jen může…

Co všechno bude na iDnesu ponecháno jako “pouhý neškodný” názor? Na jednom z největších blogerských portálů se objevují opět v rozporu s kodexem Romové v roli “parazitů”……..co všechno se musí stát, aby byl článek stažený jako opravdu závadný? Autor, Dominik Březný, snad proto, že je sám členem Dělnické mládeže, omlouvá neonacismus jako “poslední možnost, která zbývá”……..přesto je článek ponechán a může sbírat dál ocenění od čtenářské obce. Tímto svým přístupem iDnes přitahuje white trash spoluobčany, jež následně nebudou vyhledávat nic jiného, než tématicky laděný obsah. Důkazem je komentář pod článkem

trcalek_kom

SDÍLET