Slovo admina: Nabízím názor, záleží na každém jestli ho přijme nebo ne

Občas dělám bordel, něco pokazím, zasáhnu a minu. Ale jsem v pohodě, jsem s tím smířený. Nikdo není dokonalý a ne vždy se všechno daří podle přání. Někdy neodhadnu své síly a přestřelím…… Někdy se něco povede a já mám radost, že se projekt, ve kterém stojím většinou v pozadí, podařil. Nemusím stát v čele a vytahovat se svými skutky jako gorila ve zkorodované kleci…….jsou věci, které se dělají, protože je děláte kvůli vlastnímu pocitu………

Občas se mi stává, že spadnu na pusu. A nemůžu ještě vybarvit obrysy tak jak bych chtěl. Jsem možná složitá osobnost přistupující ke světu s větší tvrdostí, protože život mě naučil nepodělat se z úplných proher……zcela určitě jsem v některých věcech naivní a zčásti možná i egoista se špetkou exhibicionismu, to nepopírám, ono by to asi jinak nešlo veřejně vyjadřovat názor a střetávat se s ultrapravicovou a extrémistickou scénou, dostávat vyhrůžky a různé nechutnosti……ale to už k tomu patří.

Co jsem tím chtěl říct…..jsem takový jaký jsem v dobrém i špatném slova smyslu….zcela určitě mám mnoho špatných vlastností, mezi nimi i některé dobré…..řídím se pravidlem mého zesnulého kamaráda, který říkal, že mám dělat to, co pokládám za správné, protože se mezi tunou odpůrců najdou tací, co pochopí co chci říct a co proč dělám…..i v tom vězí část naivity, že s mými názory bude někdo souhlasit. Kašlu na to. Ti, kteří mají problémy s tím, co dělám, nevadí….mají právo na názor jako já. Pokud nechápeš, co na to plátno nahazuju, potom je zbytečné se s tebou zahazovat. Nemusím nutně pro každého zářit. Nemusím být milovaný všemi, aby se se mnou bavili, to radši stačí mít pár přátel, se kterými je možné hovořit o čemkoli.

Neobhajuju organizace, neobhajuju Hamás, Fatah ani jiné zahraniční i domácí organizace…..obhajuji podstatu lidských práv. Stejně tak nestojím proti Izraeli a Židům. Pouze odmítám sionismus, rasismus, extrémismus a demagogii. Zbytečně často reaguju podrážděně, i když jsem mohl volit jemnější cestu….ale po těch všech letech mě nebaví něco okecávat a volím ostřejší cestu…..je demokracie, nebojme se ji použít k ochraně podstaty humanismu.

Štve mě zaprděnost prostředí v Česku, kdy je módní vytvářet si schůdky ze “zaprodaných organizací a lidí” jenom proto, že mají vliv, moc a známé jméno. O tom to přeci není ten lidskoprávní boj, ale představení populismu, kterému by aktivista neměl podlehnout. Při ochraně lidských práv by člověk neměl pohlížet, kolik přátel nebo nepřátel skutkem vytváří….důležití jsou lidé, obyčejní lidé nacházející se často v nesnázích a nikoli požírači grantů, jež svou činnost často dělají jen kvůli penězům a nikoli kvůli pomoci druhým a často se čeká na nejhorší než se ohroženým pomůže a v kuloárech se tlachá o tom, jak ten či onen pomohl, o tom jak ten či onen si pohazoval nemohoucí jako horký brambor.

Ptám se sám sebe, kdy tohle všechno skončí. Kdy skončí handl s lidskoprávním, kdy začnou potřební sehrávat nejhlavnější roli. Každý si mluví to svoje Mluví si to svoje blá, blá, blá a samé hovadiny, zatímco skutek utek…….

Samozřejmě, jít proti zažitému systému populismu, to vytváří rány i od lidskoprávních, kterým se následně smějí extrémisté. Nejde mi o vytváření jména, pozic, to je mi ukradené….když kopu, dostávám také rány, to je logické a chápu i ostrou reakci, jež kritizuju…to je normální. Je třeba být “imunní” od osobních útoků a házet je za hlavu, i když je to občas složitější…..ale to k tomu patří a je to normální.

Web Hrebenar.eu jsem založil k tomu, abych na internetu obhajoval lidská práva, uvedl svůj názor, pokusil se do éteru propašovat trošku jiný pohled na věc. Což se daří. Nevadí mi být kontroverzním. Pouze nabízím cestu, názor a je na ostatních, zda ho přijmou, nebo nikoli.

SDÍLET