Banderovci okrádají Ukrajinu a dopouštějí se trestné činnosti

Konflikt na Ukrajině, ať už se jedná o tu či onu stranu, se nejvíce podepisuje na civilním obyvatelstvu, které by nejradši, aby boje ustaly a znovu v zemi zavlál mír. Viděno očima sociálních médií je válka za hranicemi Slovenska masturbačním cvičením, kdy jedna strana dokazuje, jak je Rusko špatné a zlé, zatímco ta druhá stejnou měrou poukazuje na Ukrajinu jako na semeniště nacismu. Rusofobie s rusofilií slaví narozeniny, trauma z šedesátého osmého u mnoha lidí v rukou banderovců nalézá zadostiučinění, zatímco nevinní a neznámí lidé umírají, děti jsou mrzačeny.

Zvukový záznam článku:

[soundcloud]http://soundcloud.com/hrebenareu/20-02-2015-ukrajina-banderovci[/soundcloud]

———————————————————————-

Situace za Kyjevem nepovede k nastolení klidu, míru a pořádku, protože bez ohledu na rusofilii nebo rusofobii Evropanů, se neonacisté, banderovci zabydleli do nejniternějších struktur ukrajinského státu. Ozbrojený konflikt na východě země vedl a stále vede k morálnímu omlouvání neonacistů, jejich veřejné legalizaci a následnému smýšlení, že ti muži v uniformách a vlčími háky na pažích jsou normálními moderními ochránci ukrajinského národa. Ještě nedávno před několika týdny byl předseda Pravého sektoru a šéf neonacistické organizace Tryzub, Dmytro Jaroš, nazýván a označován pravými jmény. Jako radikál v ukradeném, opancéřovaném hamru Janukovyče dorazil na konci majdanů k vyjednáváním, aby s kalašnikovem u prsou vyjednával o podobě ultranacionálního státu, jež je tvořený pouze Ukrajinci, protože pouze tak je možné naplnit plnou měrou odkaz masového vraha Štěpána Bandery.

jaros_generalita
Jarošova generalita se schází v nemocničním pokoji na poradě; Zdroj: internet

Řešení ukrajinské krize ve třinácti bodech je skutečně naivní, protože v Donětsku, Donbasu a na mnoha místech z naprosté většiny bojují tzv. dobrovolnické bataliony, jejichž velitelé, ale také jednotliví členové pocházejí z Misanthropic Division, praporu Azov a dalších bojůvek zřizovaných Pravým sektorem.  Jsou to především dobrovolnické bataliony, jež nedodržují dohodnutá pravidla. Proč by to také dělaly? Jsou hlavními architekty situace v zemi. Neonacisté dostali příležitost se zbraněmi v ruce ukázat svou sílu. S postupujícím časem se jednotliví aktéři v Česku odkopávají a bez obtíží projevují loajalitu a nadšení bojovníkům Pravého sektoru. Galina Andrejceva se setkává s Dmytrem Jarošem a hovoří o něm s božským obdivem, aby následně přivezla do špitálu nejprominentnějšímu marodovi na Ukrajině dárek z dalekých Čech. Europoslanec Jaromír Štětina neváhá, a v několika příspěvcích na Facebooku chválí jednoho z Jarošových “generálů” Semjona Semjončenka, aby mu s potěšením v duši poskytl finanční dar na činnost Semjončenkova batalionu Donbas, který jako první neváhal a vesele si porušoval všechno dohodnuté.

stetina_donbas

Alespoň si člověk uvědomí, co je pro Štětinu jako rudonosáče důležité. Osoba velitele dobrovolnického batalionu Donbas je zastřena tajemstvím. Semjon Semjončenko v jednom ze svých rozhovorů řekl, že jeho jméno, s nímž je po celé Ukrajině notoricky známý, je pouze přezdívkou, a že se ve skutečnosti jmenuje jinak. Od vstupu do politiky se rozhodl používat přezdívku jako své vlastní jméno i v osobních dokladech. Batalion Donbas obecně patří k jedním z nejkrutějších bojových formací schopných těch nejhorších zrůdností, kterých se válka může dopustit. Hackeři z Cyberberkutu v červenci 2014 odhalili pravou totožnost velitele banderovských hrdlořezů podporovaných Amerikou i europoslancem z Prahy. Má jím být majitel ruské satelitní televizní společnosti Rossia24, Konstantin Grišin.

Semjon Semjončenko hledá podporu nejen na Ukrajině, ale také za oceánem od amerických politiků, kteří Donbasu přislíbily, že budou cvičit ozbrojence v boji.

azov

Na Ukrajině se rozehrává velmi nebezpečné představení, které se může vymstít nejen Ukrajincům samotným, ale hlavně celému světu z globálního hlediska. Zatímco se s kalašnikovy vrhají Jarošovi lidé do střetů s Ruskem a využívají situaci k etnickým čistkám a vyřizování si účtů s ideovými odpůrci, Kyjevu, ale také jeho spojencům šrotuje v hlavách myšlenka o tom, co bude dál. Je zde velké riziko, že se banderovci mohou následně se zbraní v ruce pokusit změnit situaci v zemi pro potřeby neonacistického kléru. Může tak dojít k dalším majdanům a to s mnohem horším průběhem. Budou poté evropští politici stejně podporovat banderovce?

ukrajina_pest
Kancelář nevládní organizace v Užhorodu.

Jednotlivé bataliony mají bankovní účty, podobně jako občanské nevládní organizace banderovců, u ukrajinské Privat Banky Ihora Kolomoyského, o kterém se vypráví, že je jedním z hlavních sponzorů neonacistického praporu Azov. Hned za slovenskými hranicemi  v nedalekém Užhorodu existuje nevládka, která na východ Ukrajiny dováží nejen zeleninu, ovoce, teplé oblečení s léky, ale také se zabývá dodávkou kontrabantů jako je noční optika na samopal, neprůstřelná vesta nebo přilba.

okular_ukrajina
optika na noční vidění. Připevňuje se na hlaveň kulometu. Je v organizovaných sbírkách přidávaný mezi oblečení, jídlo a léky.

V kanceláři nevládních dobrovolníků v Podkarpatské Rusi je v rohu protitanková pěst a na jedné ze zdí vlajka Pravého sektoru, co kdyby přeci jen někdo zapomněl na to, pro koho je sbírka určená. Postarší ženy po padesátce balí a připravují všechno co jim přijde pod ruku, zatímco si pro hotové zásilky přicházejí pánové v khaki uniformách z nejrůznějších batalionů banderovců, s nimiž nevládní aktivistky spolupracují. Přízrak minulosti se snaží stále víc a víc vtírat do současnosti, kdy Birchův prapor Dněpr-1 v Dnětropetrovském regionu usiluje tak jako ostatní oddíly banderovců o to, aby byli vnímáni jako ochránci a zachránci Ukrajiny, i když jsou to hlavně dobrovolnické bataliony, které se nejvíce podílejí na páchání trestné činnosti.

Příslušníci praporu Dněpr-1 nejednou v opilosti, nebo jen tak z rozmaru stříleli po civilistech ve městech a nejednou tak došlo k přestřelce, kdy banderovci se zabarikádovali a svedli menší bitvu proti ukrajinské policii, nebo jinému praporu banderovců, kterému se nelíbilo, že banda ožralých neonacistů začala střílet do lidí na ulici.   Banderovci, jež se stali součástí Národní gardy spravované ministerstvem vnitra,se dopouštějí krádeží, vražd, únosů, znásilnění, dezerce, nezákonného prodeje vojenské techniky. Banderovský prapor Ajdar se podílel 17. června 2014 na předměstí Luganska na smrti několika příslušníků ukrajinské milice, když na milicionáře neonacisté z Ajdaru zaútočili, zajali a následně mučili. Prapor vytvořený lidmi kolem majdanu, Kyjev-1 byl financovaný starostou Kyjeva Kličkem a rovněž se podílel na útocích na civilisty. Prapor Ukrajina zřízený samotným Ljaškem na přeplněném náměstí z ničeho nic do vzduchu začal střílet a došlo tak ke zranění mnoha civilistů. Podobné incidenty nejsou vzácné. Naopak, ukrajinská administrativa si s nimi neví rady, protože bezpečnostní situace v zemi, dokonce i mimo východní, válkou zmožené oblasti, je ovlivňována tím, co banderovci budou nebo nebudou tolerovat.

donbas
Banderovci v Donbasu

Z dokumentů Ukrajinského ministerstva obrany je patrné, že blesková válka, kterou banderovci na hranicích s ruským zájmovým územím rozehráli, je velmi drahou akci, při které umírá mnoho civilistů, ale také s počtem mrtvých vojáků narůstá počet dezertérů, kteří utíkají ze služeb armády a ukrývají se před svými lidmi. Jednotlivé bataliony se díky tomuto trendu ztenčují. Zpráva ministerstva obrany z 28. ledna 2015 říká, že ze poslední dva týdny bojů ukrajinské jednotky ATO ztratily na 1 100 vojáků na bitevním poli, bylo zničeno více než 100 tanků. V Donbasu bylo několik desítek ukrajinských vojáků i důstojníků separatisty zatčeno. Prezident Porošenko i samotné ministerstvo obrany vynakládá velké úsilí k tomu, aby měnili veřejné mínění.  Vojáci jsou demoralizovaní a odevzdání, nemají žádné rezervy, vojáci, mezi nimiž je většina banderovců, utíkají přes hranice do Ruska a na Západ do Evropské unie, kde se dezertéři před úřady vydávají nikoli za vojáky, ale obyčejné civilisty a žádají o azyl. Velení jednotek ATO vydává zmatečné rozkazy.

Proto dochází k náboru nových lidí a prokuratura dokonce uvádí případy, kdy jsou potenciální adepti odváděni do bojů násilím proti své vůli. Trestné činnosti se mají podle tvrzení Cyberberkutu dopouštět lidé blízcí k Dmytru Jarošovi. Nezákonného přebírání podniků, pozemků, vydírání podnikatelů se má dopouštět samotný Jaroš, který všechny nelegální činností vydělané peníze má převádět na offshorové bankovní konto na Kypru(bližší informace o Dmytro Jarošovi a jeho přesouvání peněz přineseme v některém z příštích článků).