Martin Uhlíř s banderovci hanobil pro Dmytro Jaroše vlajku Česka

Češi podporují Ukrajinu, a proto se rozhodli společně s banderovci hanobit symboliku České republiky. Přemění se v hokejové fanoušky a svému týmu z Pravého sektoru napíšou na státní symbol dojemné vzkazy o tom, jak pokračovatelé Banderova odkazu bojují za nás všechny. Nechyběl ani Martin Uhlíř, který na okraj bílého pruhu připsal: “JSTE HRDINOVÉ BOJUJETE I ZA NÁS“. 

Zvukový záznam článku:

[soundcloud]http://soundcloud.com/hrebenareu/07-02-2015-galina-jaros-vlajka[/soundcloud]

———————————————————————-

Opět se ukazuje ryze čecháčkovské smýšlení, kdy nenávist ke všemu ruskému, notabene komunistickému překrývá všechna možná nebezpečí, jež jsou ve světlech neobjektivity vnímány jako malí pomocníčkové vracející část historické pokory třeba formou kulek ze starého, banderovcům známého kalašnikova. Galina Andrejceva zrovna finišovala sbírku oficiálně určenou pro oběti válečného běsnění na východě Ukrajiny, když jí hlavou proletěl zajímavý nápad, aby banderovci s českými aktivisty napsali vzkazy , jež si například následně může z nemocničního lože přečíst vůdce Pravého sektoru, nyní nově ukrajinský poslanec Dmytro Jaroš.

10168209_10204956016731555_5974333641122783547_n

Za vaši i naši svobodu putovala zhanobená zástava hostujícího státu do Ukrajiny. Během cesty za návštěvou Dmytro Jaroše udělala Galina Andrejceva ještě několik momentek, ve kterých si mělo srdéčko nacionála postesknout nad tím, že i ten “nejposlednější ultras” tisíce kilometrů daleko zjistí, že Česko je s ním.

10389062_862744663790351_1974942766169584484_n

S koncem ledna 2015 putovala dvě naplněná auta do rodiště proukrajinské aktivistky v Česku. Kromě kreslených obrázků dětí z dětských domovů nechyběly sladkosti, české pivko, káva, čaj, podepsaná trička, dokonce i uniformy s přilbami. Možná se nebohé oběti ozbrojeného konfliktu chystají na vojenskou dráhu, kdo ví. Nebo byla armádní část určena Pravému sektoru bojujícímu na východě?

Bezpečnostní informační služba by měla podobné sbírky řádně prověřovat, stejně tak její hlavní aktéry, protože by se čistě z teoretické roviny mohly z Česka vyzbrojovat ukrajinské neofašistické bojůvky jako je Misanthropic Division, členy praporu AZOV nebo banderovce bojující v rámci Pravého sektoru na již zmiňovaném východě země.

Šéf banderovských bojůvkářů, Pravého sektoru, Dmytro Jaroš, byl 21. ledna 2015 zraněn střepinou  a utrpěl otevřenou zlomeninu na pravé ruce. Stalo se tak v jednotce Pravého sektoru nazvané DUK. Dmytro Jaroš jel v koloně tří aut, Jaroš byl ve druhém z nich. Během cesty kolonu začal někdo odstřelovat, jedna z raket systému Grad zasáhla kolonu. Střepy zasáhly auto a Šéf ukrajinských ultranacionalistů v období kyjevských majdanů zodpovědný za většinu násilí v ulicích byl zraněný nejvíce na ruce, menší zranění utrpěl na obličeji i hlavě. Byl operován v Dněpropetrovské nemocnici, kde jej také navštívila Galina Andrejceva z Česka.

Dojmy z osobního setkání s Dmytro Jarošem Galina Andrejceva komentovala těmito slovy: “Navštívili jsme zraněného hrdinu Dmytro Jaroše. Dmytro je člověk s velkými písmeny, jeho statečnost je přímo úděsná. Kdyby bylo v USA víc takových poslanců, všechno by bylo jinak. Šel do boje, kterým prochází jeho kluci každý den.  Oni ho tady opraví a on by šel do boje znovu. Dej mu Bože zdraví

Zlatým hřebem popisované návštěvy bylo také předání v Česku aktivisty podepsané vlajky do rukou Dmytro Jaroše, který si zostuzenou a pokořenou zástavu Čechů nechal jako kořist přišpendlit na protější zeď nemocničního pokoje, ve kterém se toho času hlavoun ukrajinských neonacistů zotavoval.

jaros

Byly pozdravy a vzkazy určeny pro Jaroše? Pravděpodobně ano, jinak by neskončily jako talisman čecháčkovství před zraky člověka, jehož lidé mohou za organizování rasových útoků vůči Romům, Židům a dalším komunitám na Ukrajině. Souhlasí snad Martin Uhlíř s dalšími aktivisty s politikou teroru?