Viktor Lošťák, islamofobní radní se smyslem pro hysterii

Úroveň politiky je v Česku na velmi špatné úrovni. Typickým příkladem by mohl být městský zastupitel a zároveň Bystrčan z Kuršovy ulice, pan Viktor Lošťák. I když je ve středních letech, vystřihl před extrémismem nabujeným publikem ukázkovou roli Viktorky u splavu. Místo připraveného proslovu o tom, proč je islám nejhorším zlem na světě, využil provinční politik situace a svou nenávist svezl zcela bezdůvodně po nedaleko postávajícím fotografovi v oranžové vestě. 

Kdyby náhodný divák netušil, že sleduje volné pokračování islamofobního potlachu Marina Konvičky, klidně by si mohl myslet, že ten pán s mikrofonem v ruce je pouze šašek mezi předěly, který má pobavit jinak letargické, dokola tleskající stádo nemyslících oveček nedočkavě čekajících na další úchvatný proslov svého guru v boji za křesťanskou Evropu. Ale opak byl pravdou. Viktor Lošták v černé mikině a modroučkých džínsách přišel proto, aby předvedl islamofobům – začátečníkům, těm naprosto nechutným amatérům, odmítání multikultury přesně tak,  jak se to má dělat.

[embedplusvideo height=”373″ width=”500″ editlink=”http://bit.ly/1Evy1ei” standard=”http://www.youtube.com/v/Ar0oi4VV5Bg?fs=1″ vars=”ytid=Ar0oi4VV5Bg&width=500&height=373&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep5505″ /]

Vít Hassan, jež byl sám organizátory na akci pozván, měl štěstí. Kdyby žil ve středověku, byl by upálen za čarodějnictví a možná i rozčtvrcen, protože svým zjevem přivádí do jednobarevného světa islamofoba dlouho očekávaný soudný den, další ragnarok, při kterém přežije pouze osm bohů a jeden lidský pár. Snad i proto se na začátku svého vystoupení regionální politik zanořil do diváků, aby rentgenoval zrakem přírodovědce některého z účastníků demonstrace, jež by mohl posléze doplnit božskou osmici při obnově budoucího lidstva.

V masce čerta na Upíří stezce vyděsil děti a nyní přichází podpořit starostu brněnské části, protože je to vítaná příležitost, jak se veřejně přihlásit k zahnědlému odkazu milovníka motýlů. V zákulisí si Viktor Lošťák všiml pana Hassana, a tak jako malý klučík vymýšlí nejrůznější příhody, aby mohl nechápající diváctvo poštvat na nenáviděného, Araba připomínajícího, fotografa. Právě teď a právě tady, v jeden neklamný okamžik extrémista z Brna používá sestřičku antisemitismu, aby prstíkem a nataženou rukou rukou v popředí očernil vybranou oběť. Ani ve 21. století nevymřela po meči překyselená čecháčkovská nenávist vůči všemu odlišnému. Stačí jinak vypadat, mít odlišné názory, nebo vyčnívat z davu.  Během vteřiny díky fanatikům dostanete nálepku provokatérů a lidé s kamerami, s nimiž nemáte nic společného, zůstávají vašimi blízkými spolupracovníky na chystaném ponížení Islámu v ČR nechceme.

Viktor Lošťák svým vystoupením pokouší vyvolat hysterii. A docela dobře se mu to daří, protože lidé začínají pískat, a dokonce i ta babka na rohu demonstrantů upouští uzdu fantazii a ulevuje si ve formě nadávek. Nikdo nemusí vytvářet jakýkoli dokument, aby provinční, ničím nezajímavý politik vypadal jako extrémista. Na to si pan Lošťák vystačí naprosto sám. Dokonce se v některých částech hysterizující eskapády dopouští harcovník z Bystrckého vandru trestného činu, když útokem na Víta Hassana nemyslí nic jiného, než muslimy s islámem dohromady, i když slovně napadený fotograf je dle vlastních slov striktním ateistou

My jsme s tím konfrontováni, s vaším přístupem, k naší kultuře právě nyní a teď. 

Jaká kultura byla v okamžik útoku ohrožována….byla to kultura hysterie? Je snad takový způsob veřejného vystupování v IVČRN, nebo v Česku normální? V tom případě by si rodiče dětí, jež navštěvovaly a navštěvují dětský Klub měli vystoupení pana Lošťáka všimnout, protože hysterické, teatrální jednání skutečně do výchovy potomků nepatří. Viktor Lošťák se dovolává policie, protože chce dotvořit obraz, v němž muslim ohrožuje majoritáře, který se umí bránit pouze slovy. Je to trapná, naprosto ubohá a lživá momentka, kvůli které by se jakýkoli politik měl okamžitě omluvit a následně odstoupit.