Bartošovci napadli muže kvůli Davidově hvězdě a pobavili vlajkou naruby

Bartošova Národní demokracie v parném dni opět organizovala demonstraci nenávisti. Neonacistická scéna s tou neofašistickou pochodovala z Vyšehradu před sídlo České televize. Za zvolání oblíbených hesel “Čechy Čechům” si za náhodných zvuků bubínku dodávali radikálové rytmus, jako kdyby místo extrémistů pochodovali pražskými ulicemi hnědokošiláči protektorátního režimu. 

Byla to vskutku velmi zvláštní podívaná.

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/1NxD4PN” standard=”http://www.youtube.com/v/ZbSSKjxrFkM?fs=1″ vars=”ytid=ZbSSKjxrFkM&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep1304″ /]

Koho by napadlo, že i ve 21. století žijí mezi námi stoupenci dávno zapomenutého zpátečnictví volajícího například po antisemitismu a ubírání lidských práv odpůrcům politiky hnědého střihu. Zatímco písničkář pěl nacionální songy, za jeho zády se na zemi nonšalantně povalovala česká vlajka. Lidé postávali za ní i před ní a ani jednoho z nacionálů nenapadlo, že se k symbolu státnosti chová nedůstojně. Pokřikovat okřídlená heslíčka je pro radikály něco jiného, než chovat úctu k symbolice češství, ke které se novodobí příznivci krajně pravicové politiky hlásí.

Ashampoo_Snap_2015.08.15_22h51m36s_018_
česká vlajka se povaluje na zemi; Zdroj: screenshot z Facebooku

Svým způsobem je to tragikomické. Extrémisté takovými postoji ukazují, jak moc vážně berou všechny ty věci, jež následně vypouštějí do parného ovzduší. Hře na kytaru nacionalizujícího Hameta předcházela poněkud nudná, suchopárností překypující řeč Jana Skácela. Od Šemíka až k ukrutně zlým Němcům zapomínajícím na vyrovnání s Čechy vyrůstala na povrch Skácelova ideologie “slovanské vzájemnosti”. Bývalý 1. místopředseda Národní strany velmi dobře ví o čem mluví. Sám se pokoušel o sjednocení ultranacionální scény a také jako jeho předchůdci selhal. Bartoš je pro Skácela i poblíž postávající extrémisty nadějí na lepší pozice ve společnosti. I proto svou činnost kromě antisemitismu, zaměřuje vůči uprchlíkům a především islámu jako takovému. Skrze nenávidění neznámého Národní demokracie tajně doufá v budoucí úspěchy.

Demonstrace měla také některé humorné okamžiky. A sice především ty, když se extrémisté chopili dlouhé vlajky a zapomněli při tom, že modrý klín má být vlevo a nikoli napravo…….vědí vůbec ti čecháčkovští radikálové, jak vypadá vlajka České republiky? Jednou ji válí na zemi……šlapou po ní, aby následně před zraky reportérů vlajku státu zneuctili nošením naruby.

Ashampoo_Snap_2015.08.15_22h57m21s_019_
Extrémisté nesou vlajku naruby; Zdroj: internet

Demonstrování se zúčastnili také zahraniční přátelé Národní demokracie jakými byla například polská Falanga s dalšími neonacistickými a krajně smýšlejícími subjekty z tuzemska. Někteří představitelé neonacistických spolků dokonce sehrávali role pořadatelů. Jedním z nich byl šéf Českých lvů, Jiří Šlégr(na fotografii muž v červeném kroužku):

Ashampoo_Snap_2015.08.16_02h04m45s_026_

Bartoš se zuby nehty snaží poukazovat na to, že by mohl být hrozbou pro demokratickou Českou republiku, pokud se demokracie nezačne bránit. Pokládá sebe sama za klon novodobého buditele národa, a proto možná bez obtíží zneužívá Tyrše s dalšími osobnostmi z daleké minulosti.

Sotva stovka radikálů se ve slunečném odpoledni pokoušela, mnohdy neúspěšně, hrát na ty nejčeštější Čechy v okolí. Adam B. Bartoš inspirován hollywoodskými trháky přebarvuje uprchlíky na vetřelce……snad se mu některý z nich nezrodí přímo v břišní dutině, jak tomu bylo ve známé scénce se Sigourney Weaver. Vláda se podle Bartoše chová šíleně, a proto naslouchající spoludemonstranti bez ostychu požadují věšení politiků……není ta záliba ve vraždění nějakou skrytou obsesí národních demokratů? Všichni, kdo odmítají přihnědlou politiku, zůstávají pro přeběleného Bartoše vlastizrádci. Konspirační tóny navazující na antisemitismus přinášejí souhlas se slovenským neonacistou Magátem.

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/1WuhEZZ” standard=”http://www.youtube.com/v/fqpkmUYDpC4?fs=1″ vars=”ytid=fqpkmUYDpC4&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep7737″ /]

Vnímat Bartoše jako blanického rytíře, to je opravdu zvláštní, dalo by se říci skoro úchylné. Zatímco se podobnými shromážděními mužík s brýlemi zkouší ukazovat, jak silný národ přináší a jak kvalitní geny hodlá bránit, realita působí poněkud odlišně. Pokud takto má vypadat zdravý národ, potom není divu, že vymírá. Ke komickým vsuvkám víkendového dne patřila rovněž přísaha Adama B. Bartoše. Za zády měl hadřík Tyršova praporu, zatímco si klekl na trávník a začal memorovat sepsaný slib: “slibujeme zde před zraky patrona českých zemí svatého Václava,  před zraky velikánů českých dějin, na tomto posvátném místě, v kolébce české státnosti, v pokoře před generacemi, kteří za tento národ bojovali, v pokoře před generacemi těch, kteří tento stát budovali, v pokoře před generacemi, kterým tento stát jednou odkážeme, slibujeme, že budeme bránit naši zemi, seč nám síly budou stačit, před nepřáteli vnějšími i nepřáteli vnitřními a nikdy ho nezradíme, to slibujeme na svou čest, Vlasti zdar!

Konečným pozdravem “Vlasti zdar!” nezapomněl Bartoš odkázat na Národní souručenství, do jehož podoby by svou partaj nejradši přeměnil. Bylo to velmi úsměvné. Skácelův dovětek zakončující komický talent předsedy komičnost umocnil do ještě vyšších levelů. Jako kdyby se dlouholetý a stářím oprýskaný nacionál všemi silami snažil napodobit uvaděčku z Mrazíka,

Každému neextrémisticky smýšlejícímu musely cukat koutky úsměvem, zvláště poté, co přihlížející opakovali Bartošova slova…..postavy z Haškova románu Dobrého vojáka Švejka stále existují a pravděpodobně nikdy nevymřou. Nejhumornější je zvolání “Uááááááá”, kterým Bartoš ukončil humorný výstup s přísahou…..zřejmě se předseda Národní demokracie až moc dívá na válečné filmy.  Jako šéf hnědorudého kočkopsa přináší Adam B. Bartoš na improvizovaném pódiu své nezákonné řešení. Je až zarážející, že policie vůči řečníkovi nezasáhla, i když v projevu vyzýval k odsunu uprchlíků a vyzýval tím k nenávisti vůči skupině obyvatel.

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/1NxAbyw” standard=”http://www.youtube.com/v/vo6zYa2cDBk?fs=1″ vars=”ytid=vo6zYa2cDBk&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep6800″ /]

Je smutné, co všechno se může v této zemi stát. Ostatně……ani to možná nebylo na demonstraci pořádané Národní demokracií to nejhorší. Mezi mnoha odpůrci nenávisti na demonstraci přišel také muž s tričkem, na kterém byla modrá Davidova hvězda. Na přítomné neonacisty a krajně pravicové radikály oděv příchozího pána působil jako rudý hadr na býka.

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/1NxB2PP” standard=”http://www.youtube.com/v/7B68mSpnKLc?fs=1″ vars=”ytid=7B68mSpnKLc&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep9235″ /]

Dav začal pokřikovat slovo “dobytek, judaismus ven”, a kdyby opodál nebyla policie a k místu nepřišli lidé z antikonfliktního týmu, holohlaví extrémisté by muže s Davidovou hvězdou napadli ještě více, než se jim to v krátkém čase nakonec podařilo. Tímto svým činem a postojem Národní demokracie ukázala, co je zač. Takové zjevy skutečně do slušné společnosti skutečně nepatří. Napadat někoho jenom kvůli tomu, že má Davidovu hvězdu na triku je trapné, hloupé, přízemní a hlavně tím organizátoři demonstrace, ke kterým Matějný patří, dokázali, že nejsou nikým a ničím jiným, než obyčejnými antisemity v řadě, jež by klidně ublížili druhým jenom kvůli tomu, že jsou židovského původu, nebo mají k judaismu své sympatie.

Takové období už tady jednou bylo a nikdy by se nemělo opakovat. Nebezpečí holocaustu je stále živé a je stále vidět v projevech jednotlivých, často méně inteligenčně nadaných extrémistů, jakými jsou zcela bez pochyby členové a sympatizanti Bartošovy Národní demokracie, jež na oplátku pro své zviditelnění na Vyšehradě využívá Hnídek, toho času přejmenovaný na notoricky známého Ortela.

Ashampoo_Snap_2015.08.16_01h05m02s_023_

Ten, jak říká, nemá fanoušky, ale spojence a ty hledal v několika xenofobních odrhovačkách mezi fandy ostudného spolku kočkopsů skandujících do not šílenství. V Defenestraci volá Ortel k násilí, které není přítomným cizí……..ostatně, to přítomní dokázali slovními výpady na muže s tričkem, na kterém byla Davidova hvězda. Je s podivem, že úřady povolili Bartošovi a jeho spolku radikálů pokálet nenávistí tak památné místo, jakým je Vyšehrad. Pokud se chce demokracie bránit, neměla by Národní demokracii poskytovat dostatek prostoru, protože takové subjekty do veřejného prostoru nepatří.