Bobošíková v Českém svazu bojovníků za svobodu devalvuje hodnoty svobody

Bobošíková, jako předsedkyně lidické organizace Českého svazu bojovníků za svobodu……Taková informace vypadá na první dobrou spíš jako velmi nepovedený vtip. Jak se může bývalá šéfka krajně pravicové strany, populistka, neúspěšná napodobitelka Le Penové, hlasatelka nenávisti a očerňování minorit dostat do tak vysoké funkce?

Ještě nedávno Bobošíková nabízela krajně pravicovým spolkům, klerofašistům i dalším nacionálům spojenectví ve volbách na společné kandidátce, zatímco dnes stojí v čele nástupnické organizace Svazu protifašistických bojovníků. Takový krok je hozenou rukavicí do obličejů i hrobů protinacistických bojovníků, kteří obětovali to nejcennější pro to, aby současné generace mohly žít ve svobodě bez rakoviny nacismu. Zcela určitě by pamětníci protinacistického odboje nevěřícně koukali, co je všechno ještě možné. Janě Bobošíkové se podařilo zneuctít odpůrce hodnot radikalismu.

Není divu, že Lidické ženy opouštějí lidickou organizaci Českého svazu bojovníků za svobodu. Kdyby zůstaly ve společenství, jemuž kraluje notorický známá populistka, šlapaly by po památce obětí nacistické zlovůle. Tak, jak se Bobošíková pokoušela zviditelňovat skrze kontroverzní témata, tak nejspíš stejná Bobošíková může zneužít své nově nabyté funkce. Vytáhne z krabice maňáska, začne s ním šermovat a bude možná propagovat krajně pravicové a nenávistné myšlenky jako nové hodnoty nacionalismu umělohmotně naroubované na ceduli Českého svazu bojovníků za svobodu.

Miloslava Kalibová, Jaroslava Skleničková a Milada Cábová jsou poslední tři dospělé svědkyně lidické tragédie. Tím, že odcházejí ze spolku vedeného bývalou šéfkou Hlavy vzhůru!, dávají najevo nechuť nechat vláčet památku nacisty povražděných ve jménu prospěchářství politického extrémismu.

dopis

Tak by se měl zachovat každý bez rozdílu. Tři lidické ženy by měli následovat všichni ostatní členové v Lidicích, případně Českého svazu bojovníků za svobodu. Poté by Bobošíková stála v čele sebe sama. Budou snad do spolku přijímáni další persony z xenofobních organizací, se kterými novopečená předsedkyně přišla do styku? Přibudou také Semín, nebo extrémista Kopal? Příchodem Bobošíkové do lidické organizace dochází k devalvaci samotného boje za svobodu, protože boj za svobodu názorů xenofobie, nesnášenlivosti, islamofobie není bojem za hodnoty budoucnosti, lidskosti a demokracie, za kterou současní pamětníci byli ochotni obětovat to nejcennější.

Český svaz bojovníků za svobodu by měl bojovat nejen proti fašismu, ale také proti rasismu a xenofobii. To však nebude možné, pokud v čele organizace v Lidicích stojí žena, která na rasismu a xenofobii založila svou politickou “kariéru”. Po možnosti přijímat estébáky za členy, nyní dochází k dalšímu pokroucení hodnot morálky. Co bude následovat dál?