Demonstraci Konvičkovců symbolizovaly záchody, svazování i všudypřítomná nenávist

Sešli se v malém ve frontě na velkou. I tak by se dala charakterizovat poslední akce islamofobních extrémistů z Bloku proti islámu. Tentokrát se mělo jednat o “Tichý pochod proti týrání a útisku žen v islámu“. Svolavatelkou na sociálních sítích nebyl nikdo jiný, než erotická masérka a bývalá muslimka Beatrice Radosa, která na Facebooku vytvořila pro případné zájemce pozvánku, jež byla následně pověšena do tiráže více jak sto tisícové stránky Islámu v ČR nechceme. Budoucímu úspěchu vytvářené demonstrace bylo učiněno doslova za dost. Koho z místních žvanilů by nechalo chladným nezastat se žen tyranizovaných tolik proklínaným islámem. 

Už jenom proto Konvičkovci očekávali účast minimálně několika set demonstrantů. Tentokrát vedení Bloku proti islámu ve spolupráci s IVČRN nechtělo ponechat nic náhodě.  Ještě před několika dny islamofobní aktivisté provedli s velkým ohlasem promoakci přímo v pražských ulicích. Rozmístili po městě busty, počmárali je červenou barvou, svázali a popsali virtuálními tresty, které plastiková panna dostala za svá provinění….nechala se znásilnit, nebo byla nevěrná, a proto polní soud krajně pravicových extrémistů ukamenoval, nebo zahrabal virtuální ženštinu do horkem rozžhavené země. Pražané díky tomu dostali cestou z Karláku docela netradiční podívanou, o které následně sáhodlouze a šťavnatě referovala nejrůznější domácí i zahraniční média.

Ashampoo_Snap_2015.08.20_03h00m07s_017_

Blok proti islámu se tetelil radostí. Cítil dlouho nepřicházející úspěch. Konečně se o nich psalo někde jinde, než jen na blozích, diskusích a podružných médiích Česka. Aktivisté nenávisti poukázali na svůj svět bizarností, ze kterých dnes a denně čerpají. Využívají wahhábismu, jsou nadšeni, pokud mají nějaký příklad radikalismu, o němž by mohli po svém vyprávět. Přetaví ho do svého podobenství a následně předhodí jako nějakou flákotu hladovějícím psům v popředí…….”když pohoršení, zhnusení a velký zájem u radikálů vyvolalo upozornění na zrůdnosti, jakých se islám dopouští…..co teprve vyprávění jednotlivých aktérů na chystané demonstraci”.,…………

Jistě si dovedete představit, jak moc se činovníci kolem Martina Konvičky těšili na “Tichý pochod proti týrání a útisku žen v islámu”, zvláště když svolavatelem není nikdo jiný, než bývalá muslimka. Ta sice ještě před několika týdny inzerovala na erotickém  portálu své služby, ale to zajisté fanoušky zajímat nebude…….alespoň ne dámské osazenstvo, jež se má s muži kolem čtvrté setkat na Klárově.

Beatrie Radosa na webu sex.cz inzeruje své služby

Holohlavá organizátorka plna očekávání dokonce nabízela účastníkům autobus, který, pokud by byl naplněný na požadovanou kapacitu, bude za symbolickou cenu svážet zájemce z předem vybraných lokalit. Byla to nabídka zajisté lákavá a kdejakého nacionála by jinak nenechala chladným…..ale nikdo o nabízený svoz nejevil zájem. A to dokonce ani tehdy, i když ji opakovali další příznivci Bloku proti islámu:

Ashampoo_Snap_2015.08.20_03h08m59s_018_

Už to samo o sobě napovídalo,jak moc úspěšná bude připravovaná demonstrace. Ona nebyla ani příliš vysoká odezva na Facebooku, kde se do věci vložily Slámovy Naštvané matky.  Nejenže ukázaly, že o islámu nic neví, ale dokonce motaly páté přes déváté, když obřízky žen spojovaly s islámem, se kterým nemají pranic společného.

Ashampoo_Snap_2015.08.20_06h00m48s_004_

Podobné to bylo s domácím násilím, jež se v klávesnicích islamofobek stávalo výlučně doménou Koránu a jeho vyznavačů. Radikálové se za pomoci nesmyslů a manipulace s fakty pokoušeli vyburcovat k činnosti členy svých skupin.

Začátek demonstrování byl naplánovaný na třetí odpolední, kdy se měly ženy a vůbec účastníci sejít na Křížovnickém náměstí, u Karla IV., před kterým měly přítomné ženy, včetně Beatrice Radosy, přednést proslovy.  K zahájení sešlosti si nemohli radikálové vybrat lepší místo. Zatímco Volfová hrdinně postávala s taštičkou v ruce, pár metrů od ní visela cedule upozorňující na blízké WC.

demo_zeny
Zdroj: Twitter

Kouzlo okamžiku dostávalo díky tomu zvláštní šmak. Jako kdyby ten shůry mermomocí ukazoval na hodnoty přednášených pravd. Alespoň jednotliví účastníci shromáždění neměli daleko na záchodky. Jeden nikdy neví, co se stane s vylučovací soustavou po tak velké dávce krajně pravicových “myšlenek”. Zajímavé byly také pohledy z větší dálky. Tam skupinka lidí připomínala spíše dlouhou řadu nedočkavců  přešlapujících v posledních vteřinách na místo ve zdejších toaletách.

demo_pr

Na své si přišel Martin Konvička,když mohl na oděvech přítomných žen obdivovat nejrůznější motýly, které si radikálové zvolili jako symbol duše. Dokonce došlo i k plýtvání velmi ohroženým hmyzem. Z otevřené krabice entomolog z Jihočeské univerzity pouštěl do ulic uplakané Prahy živé motýly. Vědci s tituly u jména bylo v onen okamžik jedno, že jinak v přírodě velmi nedostatkové “zboží” skončí buď pod botami turistů, nebo pochcípá pod kapkami všudypřítomného deště. Když přichází řeč na extrémismus, potom je svobodou to, co prohlásí vůdce skupiny. A svobodou zůstalo vypuštění na smrt.

Nejlepší bylo, když Konvička při vypouštění motýlů vzkazoval novinářům: “nefoťte ty mrtvý tam dole“. Možná i tím nepřímo Blok proti islámu oznamoval veřejnosti hlavní ideu své politiky.

[embedplusvideo height=”339″ width=”550″ editlink=”http://bit.ly/1hqUJii” standard=”http://www.youtube.com/v/g7-L493sRZE?fs=1&vq=hd720″ vars=”ytid=g7-L493sRZE&width=550&height=339&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep4734″ /]

Z Křížovnického náměstí po salvě slovních útoků na islám průvod žen pokračoval přes Karlův most až na již zmiňovaný Klárov, kde lidé z Bloku proti islámu postavili menší zastřešené I zde mezi řečníky nechyběla Béatrice Radosa, Pavlína Bittarová i předsedkyně iniciativy Naštvané matky Eva Hrindová.

Ashampoo_Snap_2015.08.20_04h33m24s_001_

Jako bonus….pověstná třešnička na dortu vystoupil mezi řečníky nový předseda Úsvitu – národní koalice Miroslav Lidinský. Je tragikomické, jak je u Lidinského pokaždé radikály zmiňováno, že se jedná o válečného veterána. Mimochodem, proto byl také do vedení jinak upadající partaje válkou handicapovaný muž vyvolen. Lidinského úkolem je vyvolávat sentiment, solidaritu s nabízenou politikou, protože málokdo ze současné politické reprezentace dokáže oceněnému žoldákovi říct, že stojí v čele xenofobní, ostře krajně pravicové strany. Nový předseda mimo jiné pokračuje v debatách s Konvičkou. I proto je pro Blok proti islámu rád za politickou účast okamurovských vzbouřenců na své poněkud nepovedené demonstraci.

Jako ochránci se Beatrice Radose hlásili dokonce extrémisté z Pro-Vlasti, ale to asi nevadí, protože vítaný je přeci každý

Ashampoo_Snap_2015.08.20_05h05m53s_003_

Na Klárově měl spolek radikálů přichystanou divadelní skeč. Jana Volfová s listy na hlavě a svázanýma rukama připomínala scénku z nějakého velmi pochybného filmu béčkové kategorie. Ženy se svázanýma rukama čekaly na nejvyššího deislamizátora, jež jako jediná záchrana před Koránem přichází a rozvazuje přítomným křehkým květinkám ruce.  Kolemjdoucí s dalšími účastníky setkání mohou plesat radostí, že si vrchní odislamizovač vybral rozvázání pout na rukou a nikoli pece krematoria improvizovaného koncentračního tábora, o kterém se Martin Konvička ve svých proslovech několikrát zmiňoval. Podobná scénka by zajisté nebyla tak elegantní a policie by možná přestala na hlouček lidí mlčky dohlížet.

Zdroj: Parlamentní listy

Jako další skeč islamofobních divadelníků nechyběla žena oděná do niqábu. Bylo to opět určeno pro zvědavé oko novináře. Už předem se počítá s tím, že neví nic o zahalování a první, co vezme, bufr určitě zahalená ženština s bustou pod pódiem. Nepřehlédnutelné zůstaly rovněž hurá transparenty ozdobené umělohmotnými motýly.

[embedplusvideo height=”311″ width=”500″ editlink=”http://bit.ly/1hqSSKy” standard=”http://www.youtube.com/v/F1J7S-_N5fU?fs=1″ vars=”ytid=F1J7S-_N5fU&width=500&height=311&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep8010″ /]

S nápisy “U nás se nemusíme schovávat“, “Mám úctu a respekt i bez šátku” radikálové tím ukázali, že vůbec nerozumí tomu, proč je žena v islámských zemích zahalená. Opět všechno relativizují do pozice sexismu, což částečně naznačovala opodál postávající červená Karkulka Beatrice Radosa, u které si divák v prvních vteřinách nebyl jistý, zda nebude následovat lesby show. Erotická masérka po pár vteřinách začala zahalenou ženu odstrojovat jako vánoční stromeček. Pod hadry se ukrývala spoutaná blondýna, kterou zakladatelka facebookové akce nakonec rozvázala.

Transparenty jednotlivých účastníků dávaly najevo absolutní neochotu porozumět cizím kulturám. Zapomínaly hesly: “Burka chrání před muslimem. Naši muži chrání ženy před islámem” na stále se rozšiřující domácí násilí, kdy jsou to právě čeští muži, kdo českou ženu tyranizují. To by měla Jana Volfová obzvlášť velmi dobře vědět. Přeci jen v trikotu ČSSD volala po vykázání násilníka z domu. Je třeba hovořit o domácím násilí. Nicméně, domácí násilí nesmí být demagogicky vázáno na náboženství nebo národnost. To by potom Česko mohlo klidně sloužit jako mekka domácího násilí a každý křesťan nebo Čech by mohl být označovaný za násilníka, znásilňovače a vraha dětí.

Islám je pro Evu Hrindovou z Naštvaných matek, Beatrice Radosu i další osazenstvo Konvičkářů největším zlem na světě. Tak, jako antisemité přede více než sedmdesáti lety, si současní fanoušci krajně pravicových názorů osvojují právo očerňovat ideologického nepřítele. Útočí na něj, vyvolávají nenávisti a dokonce se netají tím, že by je chtěli likvidovat v koncentračních táborech nebo na nejbližší větvi kdesi v pražském stromořadí.

konva_hampl
Konvička vlevo, Hampl vpravo; Zdroj: Internet

Zatímco extrémismu naladěný Hampl připomínal kostkovanou modrou košilí s motýlkem klauna, guru islamofobie, Martin Konvička se vzhledem blížil k dokonalému bezdomovci. Pohled na novou krajně pravicovou scénu není opravdu hezký. Ale, jak by mohl také být, když oba dva pánové prosazují názory dávno zapomenutých časů.